שרשור ה-Humble Bundle הרשמי

אם חיפשתם במה לשתף את הקהילה בנושאים שלאו דווקא קשורים באופן ישיר למשחקים ישנים או ל"מסע אל העבר", זהו הפורום בשבילכם!

מנהלים: Gordi, Radioactive Grandpa, Octarine, Og, אופיר

סמל אישי של משתמש
Radioactive Grandpa
מנהל
מנהל
איש קשר:

The Humble eBook Bundle

שליחה על ידי Radioactive Grandpa »

די מפתיע, אבל כבר ראינו ש-HiB הרחיבו את תחומי העניין שלהם לחבילה של אלבומי מוסיקה פעם אחת: עכשיו הם משווקים חבילה של ספרים אלקטרוניים.
טריילר
כצפוי, הלקוח קובע את המחיר, והכסף שהלקוח מקצה למחברים מגיע אליהם ישירות, אין DRM, וההורדה ניתנת במספר פורמטים שונים המקובלים להצגת ספרות אלקטרונית.
Pirate Cinema מאת Cory Doctorow,
Pump Six מאת Paolo Bacigalupi,
Zoo City מאת Lauren Beukes,
Invasion מאת Mercedes Lackey,
Stranger Things Happen ו-Magic for Beginners מאת Kelly Link,
ולמשלמים מעל הממוצע, Signal to Noise מאת Neil Gaiman ו-Dave McKean,
ו- Old Man's War מאת .John Scalzi
באתר HiB מוצגים פרקים לדוגמה מכל ספר, במקום הסרטונים שניתנים בד"כ. אני מניח שהם לא יהיו נגישים יותר לכשהחבילה תסתיים.

מעניין איך ילך להם הפעם. הטריילר קצת ממחיש את הדיסוננס הנוגע לקהל היעד. בינתיים הסכום הממוצע גבוה במיוחד ($11.36).
סמל אישי של משתמש
עידן
מנהל
מנהל
איש קשר:

Re: שרשור ה-Humble Bundle הרשמי

שליחה על ידי עידן »

גם זה לא אינדי במיוחד(איך סופר יכול בכלל להיות אינדי?).

על כל פנים, אין לי קינדל, ואין מצב שאני קורא ספר ממסך המחשב שלי.

עריכה: למעשה, לא אינדי בכלל, על פי התיאור שלהם:

Humble eBook Bundle features eight masterful works from a prodigious league of award-winning authors.
סמל אישי של משתמש
Radioactive Grandpa
מנהל
מנהל
איש קשר:

עידן כתב:איך סופר יכול בכלל להיות אינדי?
אין לך אפילו חצי מושג איך תעשיית הוצאת הספרים עובדת, הא? :?
סמל אישי של משתמש
עידן
מנהל
מנהל
איש קשר:

שליחה על ידי עידן »

Radioactive Grandpa כתב:
אין לך אפילו חצי מושג איך תעשיית הוצאת הספרים עובדת, הא? :?
אם כבר הוצאת ספר בעבר, זה אומר שהוצאת ספרים מסויימת חשבה שאתה מספיק טוב. לא שיווקת את הספר לגמרי לבדך(בניגוד למשחק אינדי).
סמל אישי של משתמש
Radioactive Grandpa
מנהל
מנהל
איש קשר:

עידן כתב:אם כבר הוצאת ספר בעבר, זה אומר שהוצאת ספרים מסויימת חשבה שאתה מספיק טוב.
שהיא יכולה להיות - אתה. במקרה הנדיר והאנלוגי ל"אינדי גמור". במקרה אחר, היא יכולה להיות הוצאה קטנטנה שנאבקת על מרחב השיווק שלה מול הכרישים הגדולים, ואולי להיות שותפה באופן מסוים עם מחבְּריה, במקרה האנלוגי למה שגם נוהג להתכנות "אינדי" לא מעט בתעשיית המשחקים, כמו שראינו.

(לא שיש לי מושג ירוק אם המחברים שמפורסמים כאן עונים בכלל להגדרות כאלו. לא נראה שהם בכלל מציגים אותם ככאלה.)
סמל אישי של משתמש
עידן
מנהל
מנהל
איש קשר:

שליחה על ידי עידן »

Radioactive Grandpa כתב:
עידן כתב:אם כבר הוצאת ספר בעבר, זה אומר שהוצאת ספרים מסויימת חשבה שאתה מספיק טוב.
שהיא יכולה להיות - אתה. במקרה הנדיר והאנלוגי ל"אינדי גמור". במקרה אחר, היא יכולה להיות הוצאה קטנטנה שנאבקת על מרחב השיווק שלה מול הכרישים הגדולים, ואולי להיות שותפה באופן מסוים עם מחבְּריה, במקרה האנלוגי למה שגם נוהג להתכנות "אינדי" לא מעט בתעשיית המשחקים, כמו שראינו.

(לא שיש לי מושג ירוק אם המחברים שמפורסמים כאן עונים בכלל להגדרות האלו. לא נראה שהם בכלל מציגים אותם ככאלה.)
ובכן, כמו שרשמתי בעריכה(דווקא לפני שפירסמת את ההודעה), הם ההיפך הגמור מאינדי(גם אחרי שאחד מהחברים שלי אמר לי שאחד מהם מפורסם).

אם כך, הפעם זה לא HiB-צריך להשמיט את ה-i.

לגבי הוצאות קטנות ולא מוכרות-אני לא בקי מספיק(אני לא כותב מספיק ולא באיכות מספיק טובה כדי לדעת את זה, אני מניח), אבל כמה זה נפוץ?
סמל אישי של משתמש
Radioactive Grandpa
מנהל
מנהל
איש קשר:

עידן כתב:..... הם ההיפך הגמור מאינדי(גם אחרי שאחד מהחברים שלי אמר לי שאחד מהם מפורסם)
למה נראה לך שהצלחה פרסומית עומדת בסתירה לעצמאות עסקית? נכון, אם אתה מפורסם, רב הסיכויים שחברת הפצה משומנת היטב עומדת מאחורי ההצלחה שלך, גם אם אתה מוכשר באופן יוצא דופן. אבל זה לא אומר שלא תוכל להצליח לבד. זה מה שבסופו של דבר, האמנים העצמאיים מנסים לעשות. זה הרעיון של אינדי. או לעשות את כל הדרך לבד ולקצור לבד את כל הפירות בדרך, או להגיע לתודעה מספקת כדי שמישהו חזק ממך שיוכל לשלם לך טוב ויציב, ייקח ממך את המושכות בשדה השיווקי, ושזה יקרה אחרי שתוכיח שאתה שווה יותר ממה שתצענה לך חברות כאלו כשתפנה אליהן בתחילת דרכך.
עידן כתב:אם כך, הפעם זה לא HiB-צריך להשמיט את ה-i.
יתכן. אתה לא הראשון שטוען זאת (טענה שהתעוררה הרבה לפני החבילה הנוכחית).
עידן כתב:(אני לא כותב מספיק ולא באיכות מספיק טובה כדי לדעת את זה, אני מניח)
:scratch:
גם לא הבנתי את השאלה בכללותה. למה תעשיית הספרים נראית לך שונה מתעשיית המוסיקה, המשחקים, הסרטים, וכו'? בכל ענף כזה יש את המפלצות הגדולות האחראיות על ההפקה והשיווק, והיוצרים שמנסים ללכת נגד הזרם ולעשות את זה לבד. נכון שהפרופורציות שונות, דרכי המימוש שונות, מבנה השוק שונה, וכו' וכו', אבל למה זה צריך להיות שונה עקרונית?
סמל אישי של משתמש
עידן
מנהל
מנהל
איש קשר:

שליחה על ידי עידן »

(אין לי כוח לצטט)

לגבי התשובה הראשונה שלך-נכון. אבל עם איך שהם מתארים את זה, זה ממש לא נשמע לי המצב.

לגבי התשובה השנייה שלך-דווקא לרוב, המשחקים שב-HiB הם כן אינדי, לדעתי(בניגוד לחבילות מסוימות אחרות...)

לגבי התשובה השלישית שלך-צחקתי, אבל אני באמת כותב(לעיתים רחוקות).

ואני לא טוען שיש הבדל עקרוני, אבל אני לא חושב שזה ממש נפוץ בתעשיית הספרים, מהנסיון שלי, זה הכל. זאת בניגוד לתעשיית המשחקים, שם זה נפוץ בהרבה. אולי אני טועה, אבל זו ההרגשה שלי.
סמל אישי של משתמש
Radioactive Grandpa
מנהל
מנהל
איש קשר:

אחלה. לסיכום, מכאן:
הגענו לנקודה שבה אני מסכים איתך:
עידן כתב:אני לא חושב שזה ממש נפוץ בתעשיית הספרים, מהנסיון שלי, זה הכל. זאת בניגוד לתעשיית המשחקים, שם זה נפוץ בהרבה. אולי אני טועה, אבל זו ההרגשה שלי.
אמנם זה לקח לי שלוש הודעות לעניין כזה פעוט וסתמי, אבל מי אמר שאסור לי להיות אופטימי גם כשאתם לועגים לי כשאני מתעקש להבדיל בין דיון לויכוח. :blackeye:
סמל אישי של משתמש
brother34
משתמש רשום
משתמש רשום

שליחה על ידי brother34 »

סליחה שאני נדחף ( :blackeye: ), עידן, אבל לדעתי ההרגשה שלך היא פשוט בגלל שאתה מחובר כל הזמן לחבילות כאלה ואחרות שמתפרסמות,
ובכלל, זה יותר זמין לדעת. תעשה סיבוב פעם בכיכר רבין בשבוע הספר (או איפה שזה לא יהיה בשנים האחרונות), ותראה שזה הרבה יותר נפוץ ממה שאתה חושב.

באמת לא שמעתם על ניל גיימן? :shock:
סמל אישי של משתמש
Octarine
מנהל
מנהל

שליחה על ידי Octarine »

עידן כתב:(גם אחרי שאחד מהחברים שלי אמר לי שאחד מהם מפורסם)
סתם מסקרנות, מי המפורסם?
סמל אישי של משתמש
עידן
מנהל
מנהל
איש קשר:

שליחה על ידי עידן »

Octarine כתב:
עידן כתב:(גם אחרי שאחד מהחברים שלי אמר לי שאחד מהם מפורסם)
סתם מסקרנות, מי המפורסם?
מה שאח 34 אמר
סמל אישי של משתמש
עידן
מנהל
מנהל
איש קשר:

שליחה על ידי עידן »

ואחינו-לא הבנתי אותך.

אבל אני קורא המון(בתקופה שהייתי בבי"ס הייתי קורא איזה ספר-שניים בשבוע. כיום פחות, לצערי), ולא ממש נתקלתי בספרי "אינדי". מצד שני, כנראה גם לא הייתי ממש מתייחס לנקודה הזו, אז קשה לדעת.
סמל אישי של משתמש
Octarine
מנהל
מנהל

שליחה על ידי Octarine »

עידן כתב:
Octarine כתב: סתם מסקרנות, מי המפורסם?
מה שאח 34 אמר
דווקא חשבתי שהתכוונתי לקורי דוקטרו. גם ג'ון סקלאזי יחסית סופר מוכר.
אגב, "מלחמת האדם הזקן" ספר לא רע בכלל. הוא חצי מחווה/מושפע מ"לוחמי החלל" של היינליין, רק עם יותר אקשן ופחות הטפה פשיסטית.
Og
מנהל
מנהל

שליחה על ידי Og »

דוד שלי הוציא את הספר האחרון שלו בהוצאה עצמית, וכנראה גם את הספר הבא (שאולי כבר יצא, אני לא עוקב).

יש לציין שכל הספרים שלו שיצאו לפני כן, בהוצאה של חברה מוכרת, נמכרו יותר טוב בהרבה.

ושוב אני מזהם שרשור רשמי על ידי פיזור אוף טופיק. מה נסגר איתי? :scratch:
שלח תגובה הנושא הקודםהנושא הבא