האם GOG נסגר?

אם חיפשתם במה לשתף את הקהילה בנושאים שלאו דווקא קשורים באופן ישיר למשחקים ישנים או ל"מסע אל העבר", זהו הפורום בשבילכם!

מנהלים: Gordi, Radioactive Grandpa, Octarine, Og, אופיר

סמל אישי של משתמש
Radioactive Grandpa
מנהל
מנהל
איש קשר:

Re: האם GOG נסגר?

שליחה על ידי Radioactive Grandpa »

אם הביטוי עצמו בכללותו זר לך, קרא את הערך בויקיפדיה, והכוונה לביטוי למטה (הניסוח אמנם מבולבל למדי) היא מתוך הביטוי "פתיחת תיבת פנדורה", כאשר התיבה מתייחסת למקור כל הצרות.
אם אתה לא מבין את ההקשר, הכוונה בגדול היא שעדיף לא לעורר דיון בחוצות שעוסק בבעיות בבית - אם הבית יקר לך (זו גם הסיבה שאני בדרך כלל משתדל להימנע מדיונים כאלה אם אינני נדרש להם).
סמל אישי של משתמש
Octarine
מנהל
מנהל

שליחה על ידי Octarine »

Og כתב: 1. כי אני נגד קניית מדיה דיגטילית, מסיבות רבות ומגוונות שאין לי כח לפרט וגם אין בכך טעם.
2. כי כל עוד GOG ושירותים כמוהו קיימים, הם מציבים בעייה מוסרית עבור האתר הזה שכידוע, בנפשי הוא.
3. כי כאשר ניתן לקנות את המשחקים הישנים בצורה כ"כ קלה, ערך המשחקים הישנים שלי, הנמצאים על מדיה פיזית, יורד (חשוב לציין שהחשיבות של הסיבה הזו היא זניחה ביותר עבורי, אבל בכל זאת ציינתי אותה עבור הפרוטוקול).
הטיעונים שלך לא מחזיקים מים (או אולי כן, אבל אתה מסרב לפרט אותם).
1. טוב, תהיה נגד. אבל זה העתיד. ולדעתי שמירת מידע בצורה דיגיטלית הרבה יותר נוחה, עמידה, חסכנית וידידותית לסביבה מאשר שמירה על מדיה פיזית (כמובן כל עוד אתה דואג לגיבוי מתאים וכו' וכו'). העולם מתפתח, ובמקרה הזה הוא מתפתח לכיוון טוב. אתה רוצה גם לחזור לרכב על סוסים במקום מכוניות?
2. בנושא הזה אני לא ארחיב כי בפעם שעברה קיבלתי נזיפה מהאלים. אבל מי ששם לב אלי כנראה יודע מה אני חושב.
3. בוא נעשה ניסוי: לך חפש עותק של סופרמן 1# ותראה כמה הוא יעלה. ואח'כ חפש הדפסה מחודשת ותשווה מחירים.
סמל אישי של משתמש
עידן
מנהל
מנהל
איש קשר:

שליחה על ידי עידן »

אני יודע מה זו תיבת פנדורה...חשבתי שעוג מתכוון למשהו ספציפי. נו טוב :)

עריכה: מסכים באופן כללי עם ההודעה האחרונה של Octarine, שנכתבה בערך באותו זמן שלי
סמל אישי של משתמש
Radioactive Grandpa
מנהל
מנהל
איש קשר:

נזיפה? Octarine?
אם אתה מדבר על מה שאני חושב, צר לי (ומפליא אותי) מאד שראית בזה נזיפה. בהתאם לשאמרתי בתגובתי האחרונה, זו היתה לחישה מבן בית לבן בית (ושווה-מעמד. לא היה לזה שום קשר לעמדת הניהול שלי).

[עריכה]
וקשה לי להתאפק....
Octarine כתב:אתה רוצה גם לחזור לרכב על סוסים במקום מכוניות?
נו באמת. :) השוטה ודאי מעדיף אפילו לשחק במשחקים שהיו רלוונטיים רק לפני כמה עשורים...
סמל אישי של משתמש
Octarine
מנהל
מנהל

שליחה על ידי Octarine »

Radioactive Grandpa כתב:נזיפה? Octarine?
אם אתה מדבר על מה שאני חושב, צר לי (ומפליא אותי) מאד שראית בזה נזיפה.
מה שהיה בינינו, בוא נשאיר אותו ככה :).
Og
מנהל
מנהל

שליחה על ידי Og »

Octarine כתב:. טוב, תהיה נגד. אבל זה העתיד. ולדעתי שמירת מידע בצורה דיגיטלית הרבה יותר נוחה, עמידה, חסכנית וידידותית לסביבה מאשר שמירה על מדיה פיזית (כמובן כל עוד אתה דואג לגיבוי מתאים וכו' וכו'). העולם מתפתח, ובמקרה הזה הוא מתפתח לכיוון טוב.
שוב אתב מבין אותי לא נכון (אני מתחיל לחשוב שלא בי האשם). אין לי שום דבר נגד מדיה דיגיטלית, נהפוך הוא.
יש לי משהו נגד קניית מדיה דיגיטלית (או יותר נכון, נגד מכירת מדיה דיגטלית) אבל זה לא לא כ"כ קשור לעניין, כי אנחנו מדברים עכשיו על מכירת מדיה דיגיטלית של משחקים ישנים שבאו במקור רק על מדיה פיזית.
Octarine כתב:אתה רוצה גם לחזור לרכב על סוסים במקום מכוניות?
קח עצה בחינם מאדם למוד קרבות מילוליים, ויכוחים ודיונים, בחיים ובאינטרנט: השוואות בצורת דוגמאות לא תורמות לכלום. תמיד, אבל תמיד, יש שוני בין הדוגמה למקור (ובמיוחד במקרה הזה) ואף פעם לא תקבל את התשובה שאתה מצפה לקבל. (לדוגמה, מה הייתה עושה אם הייתי עונה לך בחיוב?) אם אתה רוצה לשלב השוואה בהודעה, שלב אותה בצורת תיאור, כלומר:
"כפי שהיום עברנו למכוניות במקום לרכב על סוסים, או שאנו משתמשים בחשמל לתאורה במקום עשישיות נפט, כך גם אנו עוברים למדיה דיגיטלית - העולם מתקדם"
Octarine כתב:3. בוא נעשה ניסוי: לך חפש עותק של סופרמן 1# ותראה כמה הוא יעלה. ואח'כ חפש הדפסה מחודשת ותשווה מחירים.
אין לי כח. בא לך לעשות את זה במקומי לתת כאן קישורים?
סמל אישי של משתמש
Octarine
מנהל
מנהל

שליחה על ידי Octarine »

Og כתב:(אני מתחיל לחשוב שלא בי האשם)
ככה, מה? אין בעיה.
נעשה את זה פשוט. בוא תסביר לי למה אתה נגד מכירה דיגיטלית של משחקים שהופצו בעבר על מדיה פיזית. ובבקשה הסבר פשוט עם מילים קצרות כדי שאני אבין.
Og כתב:קח עצה בחינם מאדם למוד קרבות מילוליים, ויכוחים ודיונים, בחיים ובאינטרנט: וכו'
זה היה סתם playful banter שנוסף ברגע האחרון, ורק בגלל שלא הצלחתי לחשוב על דוגמה שקשורה לנאצים.
Og כתב:אין לי כח. בא לך לעשות את זה במקומי לתת כאן קישורים?
זה היה רק טיעון רטורי, אבל בסדר.

הנה המקור:
ויקיפדיה האנגלית כתב:
On February 22, 2010, a copy of Action Comics #1 (June 1938) sold at auction for $1 million, besting the $317,000 record for a comic book set by a different copy, in lesser condition, the previous year. The sale, by an anonymous seller to an anonymous buyer, was through the Manhattan-based auction company ComicConnect.com.
והנה מכירה באיביי של הדפסה חוזרת מ-1988, במחיר 12.99.
מה מוסר ההשכל, ילדים?
סמל אישי של משתמש
עידן
מנהל
מנהל
איש קשר:

שליחה על ידי עידן »

הנקודה ברורה, גם אני לא הבנתי למה שהערך יירד
סמל אישי של משתמש
Radioactive Grandpa
מנהל
מנהל
איש קשר:

Octarine כתב:ורק בגלל שלא הצלחתי לחשוב על דוגמה שקשורה לנאצים.
LMAO
Og
מנהל
מנהל

שליחה על ידי Og »

Octarine כתב:ככה, מה? אין בעיה.
אני לא מבין, על מה אתה מתרעם?
Octarine כתב:נעשה את זה פשוט. בוא תסביר לי למה אתה נגד מכירה דיגיטלית של משחקים שהופצו בעבר על מדיה פיזית. ובבקשה הסבר פשוט עם מילים קצרות כדי שאני אבין.
דא עקא, לא ניתן לסכם את הטיעונים שלי ב"הסבר פשוט". צריך הסבר די ארוך עבור כך, הסבר שממש ממש לא בא לי לתת, בעיקר בגלל שאני לא רואה את הטעם בכך... כלומר, נניח שכתבתי את ההסבר ואתה קראת אותו, מה השגת בזה?
Octarine כתב:מה מוסר ההשכל, ילדים?
עידן כתב:הנקודה ברורה
הנקודה לא ברורה לי. למעשה, אני לא הבנתי כלום...
סמל אישי של משתמש
Octarine
מנהל
מנהל

שליחה על ידי Octarine »

Og כתב:אני לא מבין, על מה אתה מתרעם?
לא משנה.
Og כתב:דא עקא, לא ניתן לסכם את הטיעונים שלי ב"הסבר פשוט". צריך הסבר די ארוך עבור כך, הסבר שממש ממש לא בא לי לתת, בעיקר בגלל שאני לא רואה את הטעם בכך... כלומר, נניח שכתבתי את ההסבר ואתה קראת אותו, מה השגת בזה?
אני רוצה לדעת למה אתה "נגד" יוזמות כמו GOG, כי אני בעד ואני לא יכול להבין למה מישהו יחשוב אחרת. קרא לזה סקרנות. אולי יש לך סיבות טובות אבל אין לי מושג כי אתה מסרב בעקשנות להסביר את עצמך. רוצה לסיים את הדיון ב"ככה אני חושב וזהו"? אוקי, זה גם מקובל עלי.
Og כתב:הנקודה לא ברורה לי. למעשה, אני לא הבנתי כלום...
הנקודה היא שדברים לא בהכרח מאבדים מערכם גם אם יוצאת להם מהדורה מחודשת.
Og
מנהל
מנהל

שליחה על ידי Og »

Octarine כתב:רוצה לסיים את הדיון ב"ככה אני חושב וזהו"? אוקי, זה גם מקובל עלי.
אני חושש שכן, מצטער.
Octarine כתב:הנקודה היא שדברים לא בהכרח מאבדים מערכם גם אם יוצאת להם מהדורה מחודשת.
אה, עכשיו הבנתי, זו הייתה עוד דוגמה השוואתית... טוב, כאמור אין טעם להשוות. יש הבדל גדול בין חוברת קומיקס למשחק מחשב, בין מדיה דיגיטלית (לדוגמה, קובץ PDF שמכיל סריקה של גליון מס' 1 של סופרמן) לבין הוצאה מחודשת והכי חשוב, בין פריט שיש לו ערך "collectible" גבוה מאד (גליון מס' 1 של סופרמן, במצב טוב), לבין פריט שיש לו ערך "collectible" נמוך מאד (רוב המשחקים שלי).
סמל אישי של משתמש
Bobbin
משתמש רשום
משתמש רשום

שליחה על ידי Bobbin »

האתר לא נסגר.
http://www.pcgamer.com/2010/09/22/gog-c ... x-closure/" target="_blank
Og
מנהל
מנהל