מערכת הפעלה: 64 או 32 סיביות

אם חיפשתם במה לשתף את הקהילה בנושאים שלאו דווקא קשורים באופן ישיר למשחקים ישנים או ל"מסע אל העבר", זהו הפורום בשבילכם!

מנהלים: Gordi, Radioactive Grandpa, Octarine, Og, אופיר

not far away

מערכת הפעלה: 64 או 32 סיביות

שליחה על ידי not far away »

אהלן,
רציתי לשאול אם יש שיקולים שצריך לקחת בחשבון במערכת הפעלה ב-64 או 32 סיביות.
הבנתי שב-64 סיביות עשויות להיות יותר בעיות בהפעלת משחקים ישנים, ואולי גם DOSBox לא עובד. יש עוד חסרונות, או שעדיף באופן כללי דווקא להשתדרג לכיוון ה-64?

תודה
ButcherDF
משתמש רשום
משתמש רשום
איש קשר:

Re: מערכת הפעלה: 64 או 32 סיביות

שליחה על ידי ButcherDF »

DOSBox תומכת באופן מלא ב 64Bit.
Og
מנהל
מנהל

שליחה על ידי Og »

ButcherDF כתב:DOSBox תומכת באופן מלא ב 64Bit.
מה שאתה אומר יכול לבלבל... כי בדר"כ שאומרים שלמשהו יש תמיכה מלאה ב64ביט מתכוונים שהוא ישום של 64 סיביות בעוד שדוסבוקס הוא יישום של 32 סיביות (אלא אם כן יש פורט שלא ידוע לי עליו) שעובד ללא בעיות תחת חלונות בגרסאות 64 סיביות (לפעמים יש כמה בעיות קטנות שקשורות ללכידת וידאו ולמקלדת אבל יש להן פתרונות).

לשאלתך, "לא רחוק מדי": הבחירה בין 64 או 32 (בהנחה שאתה לא רוצה להתקין את שתיהן) תלויה רק בתכנות שאתה מתעתד להריץ. תוכנות של 16 סיביות (שהם כל תוכנות הדוס וחלק מתכנות החלונות הישנות מאד) לא תעבדנה ישירות מ64ביט, אם כי יש כמה דרכים שלפעמים מצליחות לעקוף את הבעיה. מצד שני, הרבה יישומים עכשוויים לא ינצלו את מלוא היכולת של המעבד והזכרון.

בשימוש סטנדרטי ועם מבט לעתיד, הייתי אומר 64.
סמל אישי של משתמש
raztk
משתמש רשום
משתמש רשום
איש קשר:

שליחה על ידי raztk »

@עוג: שאלה לי אליך (ותסלח לי על הבורות): האם יהיה הבדל בביצועים (או כל הבדל אחר) בין תוכנת 32 סיביות שרצה על מערכת הפעלה של 32 סיביות לבין אותה תוכנה כאשר היא רצה על מערכת הפעלה של 64 סיביות?
Og
מנהל
מנהל

שליחה על ידי Og »

התשובה ה"נכונה פוליטית" היא שלא בדקתי/לא קראתי ואני לא יודע.

אבל אם חושבים על זה, ואני מדבר כרגע רק על הנסיון שלי עם חלונות 7 64 סיביות - אז W7 משתמשת בתת-מערכת (שנקראת WOW64, אאל"ט) להפעלת יישומים של 32 ביט בדיוק כמו שXP/2000 עושה שימוש בNTVDM להפעיל יישומים של 16 סיביות, ככה שיש סיכוי טוב שהיא (התת-מערכת) אכן מאיטה את היישום אם כי הייתי משער שלא בהרבה כמו במקרה של NTVDM.

חשוב להדגיש שיכול להיות שהתת-מערכת הזאת מחילה שיפורים של ארכיטקטורת הX64 (הוראות שעושות את אותה פעולה בפחות מחזורים) על אותם יישומים של 32 סיביות ולכן יכול להיות שזה מתקזז עם העיכובים. אבל כמו שאני מכיר את מיקרוסופט - לא הייתי מהמר על זה.

אתה יכול לנסות לקרוא כאן:
http://en.wikipedia.org/wiki/WoW64" target="_blank
אולי רשום שם משהו.
סמל אישי של משתמש
raztk
משתמש רשום
משתמש רשום
איש קשר:

שליחה על ידי raztk »

תודה. :)
not far away at all

שליחה על ידי not far away at all »

Og כתב:לשאלתך, "לא רחוק מדי": הבחירה בין 64 או 32 (בהנחה שאתה לא רוצה להתקין את שתיהן) תלויה רק בתכנות שאתה מתעתד להריץ. תוכנות של 16 סיביות (שהם כל תוכנות הדוס וחלק מתכנות החלונות הישנות מאד) לא תעבדנה ישירות מ64ביט, אם כי יש כמה דרכים שלפעמים מצליחות לעקוף את הבעיה. מצד שני, הרבה יישומים עכשוויים לא ינצלו את מלוא היכולת של המעבד והזכרון.

בשימוש סטנדרטי ועם מבט לעתיד, הייתי אומר 64.
תודה רבה!
שלח תגובה הנושא הקודםהנושא הבא