המכונה המופלאה פשוט יפה

אם חיפשתם במה לשתף את הקהילה בנושאים שלאו דווקא קשורים באופן ישיר למשחקים ישנים או ל"מסע אל העבר", זהו הפורום בשבילכם!

מנהלים: Gordi, Radioactive Grandpa, Octarine, Og, אופיר

סמל אישי של משתמש
Godan
משתמש רשום
משתמש רשום
איש קשר:

המכונה המופלאה פשוט יפה

שליחה על ידי Godan »

Og
מנהל
מנהל

Re: המכונה המופלאה פשוט יפה

שליחה על ידי Og »

יש כאלה בערימות... מאות של סרטונים כאלה (וראיתי את הרוב), רובם יפניים אבל יש גם הרבה שלא. האמריקאים קוראים לזה בעיקר Rube Goldberg machine אבל יש לזה עוד שמות רבים.
הייתה פעם תכנית יפנית לילדים בשם "פיתגורסוויצ'י" או משהו כזה. בכל פרק הייתה מכונה כזו, אתה יכול למצוא חלק מהם ביוטוב, הבעיה היא שהשם לא תמיד מאויית אותו הדבר, נסה לחפש "pitagoras switch" בלי המרכאות ומשם לחרוש על הסרטונים הקשורים.

אפילו מכסחי המיתוסים בנו אחת כזו פעם.
סמל אישי של משתמש
Gordi
מנהל ראשי
מנהל ראשי
איש קשר:

שליחה על ידי Gordi »

מזכיר לי גם את הפרסומת הגאונית של הונדה:
http://www.youtube.com/watch?v=5LE-VKkv-AQ" target="_blank
Og
מנהל
מנהל

שליחה על ידי Og »

גם אותה ראיתי מזמן (אני לא זוכר אם בטלוויזיה או ברשת) אבל הדבר היחיד שלא הצלחתי להבין מה"מכונה" הזו: מה גורם לגלגלים לעלות בעליה?
סמל אישי של משתמש
Radioactive Grandpa
מנהל
מנהל
איש קשר:

שליחה על ידי Radioactive Grandpa »

ככה זה, הגלגלים המטורפים של הונדה עולים עליה של 20 מעלות על Drive בלי גז בכלל. ככה מטורף זה.
סמל אישי של משתמש
BluePrint
משתמש רשום
משתמש רשום
איש קשר:

שליחה על ידי BluePrint »

Og כתב:מה גורם לגלגלים לעלות בעליה?
תוספת משקל בחלק הפנימי של הגלגל. השיפוע זה מה שמונע מהם להתגלגל מעצמם. (בטח לקח המון זמן להציב)

ואם כבר מכונות רוב גולדברג, ראיתם את הסרטון של OK Go לשיר This too shall pass?
Og
מנהל
מנהל

שליחה על ידי Og »

BluePrint כתב:תוספת משקל בחלק הפנימי של הגלגל. השיפוע זה מה שמונע מהם להתגלגל מעצמם. (בטח לקח המון זמן להציב)
אני לא רואה כיצד זה אפשרי.
BluePrint כתב:ואם כבר מכונות רוב גולדברג, ראיתם את הסרטון של OK Go לשיר This too shall pass?
לא מכיר את הלהקה או השיר, אבל בהנחה שלא היו מורבים שם תעלולי מצלמה או "רימויים" מסוג אחר, זוהי המכונה המורכבת והמרשימה ביותר שראיתי.
סמל אישי של משתמש
Godan
משתמש רשום
משתמש רשום
איש קשר:

שליחה על ידי Godan »

:lol:
נערך לאחרונה על ידי Godan ב ד' מאי 22, 2013 10:13 pm, נערך פעם 1 בסך הכל.
סמל אישי של משתמש
Radioactive Grandpa
מנהל
מנהל
איש קשר:

Og כתב:לא מכיר את הלהקה או השיר, אבל בהנחה שלא היו מורבים שם תעלולי מצלמה או "רימויים" מסוג אחר, זוהי המכונה המורכבת והמרשימה ביותר שראיתי.
זה אכן מרשים מאד (ראיתי את זה לפני כמה חודשים). להערכתי הגסה זה משהו כמו 60% מכונת גולדברג "טהורה", 40% תפעול אנושי מכוון בזמן אמת / עריכה. בעצם, אפילו יותר כיוון אנושי, הרי שמדובר במשהו שנבנה כקליפ לשיר ולא להפך.

הלהקה (ואללה, לא ידעתי שהם להקה) התפרסמה, לדעתי, בעיקר בזכות הקליפ הזה:
http://www.youtube.com/watch?v=pv5zWaTEVkI" target="_blank
סמל אישי של משתמש
BluePrint
משתמש רשום
משתמש רשום
איש קשר:

שליחה על ידי BluePrint »

Og כתב:
BluePrint כתב:תוספת משקל בחלק הפנימי של הגלגל. השיפוע זה מה שמונע מהם להתגלגל מעצמם. (בטח לקח המון זמן להציב)
אני לא רואה כיצד זה אפשרי.
זה פשוט למדי.
הכוונה היא למשקל בנקודה אחת בלבד על מסגרת הגלגל (או אחד החישורים), אם זה לא היה ברור.
הוספת משקל שכזה יגרום לגלגל המונח על מישור להתגלגל עד שיעצר כשהמשקל הלא מאוזן נמצא בחלק התחתון. (שיווי משקל)
כאשר מניחים גלגל כזה על שיפוע ניתן להציב אותו כך שהמשקולת מאזנת אותו ומונעת ממנו להתגלגל מטה (שיווי משקל), ודחיפה קלה במעלה השיפוע תגרום להתגלגלות מעלה כי המשקל שואף להגיע לחלק התחתון של הגלגל.
Og
מנהל
מנהל

Arrogant bastard 2

שליחה על ידי Og »

BluePrint כתב:אם זה לא היה ברור.
זה היה ברור כשמש - לא אמרתי שאני לא מבין כיצד זה אפשרי, אמרתי שאינני רואה כיצד זה אפשרי. אם לא הייתי מבין את כוונתך, הייתי אומר שאינני מבין אותה, אני לעולם לא מפחד לשאול אם אני לא מבין משהו.

מה שהתכוונתי, זה שתחת הנסיבות הקיימות, מה שאתה אומר אינו אפשרי מכמה סיבות והתכוונתי גם לפרט אותן בהרחבה, כולל תמונות מהסרטון כאשר מצויירים עליהן ציר X וציר Y ותמונות המראות את הזוויות והמיקומים של המשקולות האפשריים.

דא עקא, כאשר טענתי את הסרטון כדי ללכוד את התמונות וצפיתי בו שוב, הסתבר שלא זכרתי אותו נכון - השיפוע קטן משחשבתי, כמו גם המרחק בין הגלגלים. גם ההתנהגות של התאוצה שלהם שונה משזכרתי.

כשהצעת את ההסבר לראשונה אפילו לא טרחתי לצפות בסרטון שוב - בחוצפתי אמרתי בליבי שהרי אם זה היה כך הייתי מבין זאת בכמה שניות, עם חוש המכניקה המפותח שלי.

יוהרה - אי אפשר לבטל אותה... אפשר להסתיר אותה (ואני מצליח לרוב), אבל לעולם לא תוכל לברוח ממנה.

אז אני מקבל את ההסבר שלך ומקווה שתקבל את התנצלותי. אני לא אומר שההסבר נכון בוודאות - רק שלאחר צפייה נוספת, כל הראיות תומכות בו.
סמל אישי של משתמש
BluePrint
משתמש רשום
משתמש רשום
איש קשר:

?Weight! it's visible

שליחה על ידי BluePrint »

ההערה הראשונה היתה גם בשבילי כי גם אני לא ראיתי כיצד זה אפשרי, למרות שזה ההסבר הסביר ביותר שאינו כולל התערבות חיצונית ברצף הארועים.
לא רואים גורמים חיצוניים בזמן שהגלגלים מתגלגלים בעליה, אבל גם לא רואים משהו שיהווה את המשקל שיאפשר זאת.

הצמדת טלטל לאחד החישורים בטח יהיה משקל מספיק וסמוי למדי, אבל לא רואים שהוסף משהו לגלגלים ותשעה(!) טלטלים מופיעים מאוחר יותר, מה שגורם לי לחשוד שהונדה כן "רימו". אולי לא בפעולת המכונה אבל שיקרו כשאמרו שהשתמשו רק בשתי מכוניות לצורך הפרסומת:
המנוע, כפי שרואים, הוא טורי בעל 4 צילינדרים, כך שגם אם היו משתמשים בטלטלים משתי המכוניות, לא היו להם מספיק כדי לבנות את המכונה.
סמל אישי של משתמש
Radioactive Grandpa
מנהל
מנהל
איש קשר:

מוזר לי, הדיבור ביניכם. מה, אני היחיד שמשוכנע שהפרסומת הזו עמוסה בהתערבות של אנימציה ממוחשבת?
סמל אישי של משתמש
BluePrint
משתמש רשום
משתמש רשום
איש קשר:

See? Gee.. I never thought of that

שליחה על ידי BluePrint »

פה? אולי.
בכלל?, סביר להניח שלא.

אני לא רואה סיבה לערב מחשב בהפקה. (לא מעבר לתכנון)
זו לא מכונת רוב גולדברג הראשונה, לא האחרונה, ודווקא מהפשוטות יותר.
Og
מנהל
מנהל

שליחה על ידי Og »

גם אני לא רואה צורך, הרי להונדה יש מספיק כסף כדי לקנות כפר שלם בקוריאה כדי שיסדרו את הדבר הזה, בטח גם יהיה להם מוכר במס...
וגם אם כן מדובר בCGI, עדיין, זה לא מונע מאיתנו לדבר על מה אפשרי מבחינת הפיזיקה.
שלח תגובה הנושא הקודםהנושא הבא