נשרף לי כרטיס המסך

אם חיפשתם במה לשתף את הקהילה בנושאים שלאו דווקא קשורים באופן ישיר למשחקים ישנים או ל"מסע אל העבר", זהו הפורום בשבילכם!

מנהלים: Gordi, Radioactive Grandpa, Octarine, Og, אופיר

סמל אישי של משתמש
Octarine
מנהל
מנהל

נשרף לי כרטיס המסך

שליחה על ידי Octarine »

איזה בעסה. GeForce 6600 ששירת אותי נאמנה 4 שנים הלך לעולמו ככה פתאום.
עכשיו אני מחובר לכרטיס on board ומרגיש מושפל.

כנראה שזה לא המקום הכי מתאים לשאול, ובכל זאת אולי למישהו יש המלצה לכרטיס נורמלי, לא מאוד יקר אבל שמסוגל להריץ משחקים נורמלים (ושנכנס לחריץ PCI express כי זה מה שיש לי בלוח אם)?
סמל אישי של משתמש
C-man
מנהל
מנהל

Re: נשרף לי כרטיס המסך

שליחה על ידי C-man »

http://www.tomshardware.com/charts/grap ... rds,1.html" target="_blank
יש פה טבלאות המשוות benchmarks של כרטיסים שונים ברמות שונות.
אני מציע להתייחס לבנצ'מארקים של משחקים, ולא להתייחס לבנצ'מארקים של תוכנות כמו 3DMark.

תבדוק מחירים של כרטיסים נבחרים ב Zap ותבחר את הכרטיס הכי טוב בטווח המחירים שאתה מוכן לשלם.
סמל אישי של משתמש
Yoyole
משתמש רשום
משתמש רשום

שליחה על ידי Yoyole »

אני משתמש ב-Geforce 9600GT. הוא לא מאוד יקר (קצת יותר מ-500 ₪) והוא מריץ גם משחקים חדשים במהירות די טובה. Modern warfare 2, למשל, עובד ללא קפיצות כלל. Left 4 dead 2 בבערך 60 FPS.
סמל אישי של משתמש
raztk
משתמש רשום
משתמש רשום
איש קשר:

שליחה על ידי raztk »

אני אפנה אותך ל-HWzone.

[חפירה]
האמת היא שלי קרה סיפור די מוזר (או שלא). כשקניתי את המחשב הנוכחי, הוא בא עם 8800GTS. עבר כמה זמן (לא יותר מדי) והוא החליט שהגיע זמנו. אח"כ החליפו לי ל-8800GTS עם 640MB זיכרון, וגם הוא מת לאחר ימים ספורים. עכשיו יש לי 9600GT עם 1GB זיכרון (אאל״ט הוא יותר חלש מה-8800), וב"ה (אני לא מאמין, אבל רק למען הביטוי) הוא מחזיק מעמד (לא שאני עושה לו גיהינום, אבל מצד שני גם קודמיו לתפקיד לא עברו יותר מדי). לא מזמן החלפתי גם ספק כוח וקירור למעבד.
[חפירה/]
סמל אישי של משתמש
עידן
מנהל
מנהל
איש קשר:

שליחה על ידי עידן »

גם אני ממליץ על Zap. השאלה באיזה טווח מחירים אתה מוכן לשלם באמת.

הכרטיס מסך שלי בסדר גמור למרות שהוא כבר מתחיל להזדקן

(Radeon 4670 HD)

בכלל, לדעתי אפשר למצוא כרטיסים טובים של Ati במחירים נמוכים. אלא אם אתה רוצה להריץ כל משחק חדש ברמות הגרפיות המקסימליות. ואז תצטרך להוציא הרבה כסף.

עריכה: חח, כמה הודעות רשמנו ברצף באותו רגע ממש
Og
מנהל
מנהל

שליחה על ידי Og »

לא אמרת אם יד ראשונה או שנייה...

וכרטיסי מסך לא מתים סתם. מה התופעה? מזייף או לא פועל בכלל (מחשב מצפצף)? המאוורר מת מאבק? היטסינק סתום? קבלי אלקטרוליט נפוחים? נוזלים?
סמל אישי של משתמש
Octarine
מנהל
מנהל

שליחה על ידי Octarine »

Og כתב:וכרטיסי מסך לא מתים סתם. מה התופעה? מזייף או לא פועל בכלל (מחשב מצפצף)? המאוורר מת מאבק? היטסינק סתום? קבלי אלקטרוליט נפוחים? נוזלים?
אני לא כזה מומחה חומרה ככה שאני לא בטוח מה קרה. פעם אחת המחשב צפצף וסירב לעלות (צפצוף אחד ארוך, לפי מה שמצאתי זה באמת בעיה בכרטיס מסך). אחרי ניקוי אבק מה-heat sink עבד עוד קצת אבל אז המאוורר התחיל לעשות רעש והמחשב התרסט כמה פעמים וחזר עם הודעה של כשל חמור בתצוגה.
אחרי שהוצאתי אותו לגמרי ועברתי לכרטיס on board המחשב עובד בסדר. אז אני מניח שזה כרטיס המסך.

מה זה קבל אלקטרוליט?
Og
מנהל
מנהל

שליחה על ידי Og »

אני לא הייתי מספיד את הכרטיס כ"כ מהר. אלא אם כן אין לך כח להתעסק איתו/עם המחשב וגם ככה רצית לשדרג.

אני הייתי דואג לנקות אותו טוב ולשמן/להחליף את המאוורר ולנקות את חריץ הPCIE ואת החלק בכרטיס שנכנס אליו ולבדוק.

בקשר לקבלים, זה לא משנה איזה סוג קבל זה, פשוט האלקטרוליט הוא זה שעושה את הבעיות וזה שאפשר לראות עליו (לרוב) שהוא תקול (אלא אם כן זה אלקטרוליט SMD), תוכל לראות איך נראים קבלים תקינים ופגומים בחיפוש תמונות פשוט:
http://www.google.com/images?hl=en&sour ... =&gs_rfai=" target="_blank
סמל אישי של משתמש
עידן
מנהל
מנהל
איש קשר:

שליחה על ידי עידן »

אני לא חושב שכדאי להשקיע במשהו שבקצת כסף יחסית לרכיב חומרה אפשר לקנות חדש וטוב בהרבה, ככל הנראה
סמל אישי של משתמש
Octarine
מנהל
מנהל

שליחה על ידי Octarine »

Og, תודה, למדתי משהו חדש. מתברר שמתוך 4 קבלים 2 נפוחים ואחד דולף. בכל זאת זה כרטיס שעבד 4 שנים, ואני מניח שמראש לא בונים אותם שיחזיקו ליותר מדי שנים. אם באמת אפשר לקנות כרטיס חדש ב-500 זו הוצאה שאני יכול לעמוד בה.
סמל אישי של משתמש
עידן
מנהל
מנהל
איש קשר:

שליחה על ידי עידן »

Octarine כתב:Og, תודה, למדתי משהו חדש. מתברר שמתוך 4 קבלים 2 נפוחים ואחד דולף. בכל זאת זה כרטיס שעבד 4 שנים, ואני מניח שמראש לא בונים אותם שיחזיקו ליותר מדי שנים. אם באמת אפשר לקנות כרטיס חדש ב-500 זו הוצאה שאני יכול לעמוד בה.
אתה יכול גם בפחות מ-500 ש"ח. שוב, תלוי מה אתה צריך.
Og
מנהל
מנהל

שליחה על ידי Og »

Octarine כתב:בכל זאת זה כרטיס שעבד 4 שנים, ואני מניח שמראש לא בונים אותם שיחזיקו ליותר מדי שנים. אם באמת אפשר לקנות כרטיס חדש ב-500 זו הוצאה שאני יכול לעמוד בה.
ברור, כפי שאמרתי מלכתחילה זו החלטה שלך אם להיכנס ל"הרפתקאה" הזו. הרי אתה יכול גם להזיק למחשב.

אם הייתי מכיר אותך הייתי לוקח ממך את הכרטיס, מתקן אותו ומשתמש בו בעצמי. להחליף קבלים זה שטויות בשבילי, עשיתי את זה עוד לפני שלמדתי אלקטרוניקה באופן מקצועי.
סמל אישי של משתמש
Octarine
מנהל
מנהל

שליחה על ידי Octarine »

רוצה? לא אכפת למכור במחיר סמלי.
Og
מנהל
מנהל

שליחה על ידי Og »

אתה יודע, קנאת הפרטיות וכו'... אחרת I would have been game.
סמל אישי של משתמש
Octarine
מנהל
מנהל

שליחה על ידי Octarine »

אני לא נושך (רק אם הבנזוג מסכים).
שלח תגובה הנושא הקודםהנושא הבא