הפופולריות של פלטפורמות הגיימבוי הצבעוניות על פני סגה

אם חיפשתם במה לשתף את הקהילה בנושאים שלאו דווקא קשורים באופן ישיר למשחקים ישנים או ל"מסע אל העבר", זהו הפורום בשבילכם!

מנהלים: Gordi, Radioactive Grandpa, Octarine, Og, אופיר

דור123
משתמש רשום
משתמש רשום

הפופולריות של פלטפורמות הגיימבוי הצבעוניות על פני סגה

שליחה על ידי דור123 »

בתקופה האחרונה הסקתי מסקנה מפורומים אחרים כי פלטפורמות הגיימבוי הצבעוניות של נינטנדו היו נחותות באופן חריג מאלו הניידות של סגה (כמו הגיים גיר) מסיבה אחת פשוטה: התצוגה.
בעוד שהפלטפורמות ניידות של סגה השתמשו במסך LCD צבעוני אמיתי (כזה שמכיל תאורה אחורית [פלואורסצנט קתודה קרה]) ופילטרים כמו כל מסך LCD צבעוני רגיל, הפלטפורמות של נינטנדו Gameboy color וגם Gameboy advance הכילו לא תאורה אחורית ולא פילטרים. (לכאורה מסך צבעוני שעובד בדומה למסך LCD בשחור לבן [ואכן המסך של שני הפלטפורמות הנ"ל כשהוא כבוי הוא נראה לבן(!)).
מה זה אומר?: אין ניגודיות, מעט מאוד צבעים לעומת סגה, אין אפשרות לראות את התצוגה אם אין מספיק אור, אין בהירות, פיקסלים גדולים יותר, איכות תמונה נחותה מאוד ועוד חסרונות.
אם כן למה ה-Gameboy color וה-Gameboy advance היו יותר פופולריות מאלו של סגה (Game Gear, Nomad וכ"ו)?
Og
מנהל
מנהל

Re: הפופולריות של פלטפורמות הגיימבוי הצבעוניות על פני סגה

שליחה על ידי Og »

אני לא כ"כ אוהב להשתתף בדיונים כאלה, לפחות לא בכתב, כי אני רואה בהם בזבוז זמן שאין לי. אבל הנושא הזה קרוב לליבי. ה Game Gear הייתה הקונסולה הראשונה (לא ניידת, אלא בכלל) שקניתי מכספי שלי, או במילים אחרות: הקונסולה הראשונה שלי. וככזו, אני חקרתי רבות את הנושא והגעתי לכמה מסקנות משלי. לצערי אם אפרט את כולן במלואן זה ישדוד יותר מדי מזמני אז אני רק אגע בנושא על קצה המזלג, אבל לפני כן, שני תיקונים חשובים:

ראשית, ה Nomad (מלאי: 1) אינו קונסולה נפרדת, זהו פשוט מגה דרייב/ג'נסיס קטן עם מסך. הוא מקבל את אותן הקלטות.
שנית, הגיים גיר (מלאי: בערך 10) לא התחרה בכלל בגיימבוי קולור (מלאי: 4), הלז יצא הרבה אחרי שהגיים גיר מת - הוא התחרה בגיימבוי המקורי (מלאי: בערך 7) עם המסך הפצפון בשחור לבן והנוחות אחיזה של מיטת מסמרים...

אז למה הגיימבוי השחור לבן ללא תאורה אחורית הביס את הגיים גיר הצבעוני והנוח עם התאורה האחורית? שלא תבין לא נכון, לתירוצים שתמצא בכתבות ברשת יש מידת מה של אשמה, כלומר, זה נכון, הגיים גיר זלל סוללות כאילו אין מחר והגיימבוי היה חסכוני מאד, זה נכון שהיו יותר משחקים לגיימבוי וזה נכון שהגיימבוי היה יותר קומפקטי, אבל כפי שאמרתי אני חקרתי את הנושא לעומק ולדעתי, כל הבעיות האלה עם הגיים גיר מהוות בערך 40% מהאשמה (זלילת הסוללות מהווה את חלק הארי ב40% הללו).

אם תשאל אותי, הגיימבוי הצליח והגיים גיר נכשל מסיבה אחת פשוטה: על הגיימבוי רשום "נינטנדו" ועל הגיים גיר רשום "סגה".
שלח תגובה הנושא הקודםהנושא הבא