שאלה לגבי הפופולריות של ה - WII

אם חיפשתם במה לשתף את הקהילה בנושאים שלאו דווקא קשורים באופן ישיר למשחקים ישנים או ל"מסע אל העבר", זהו הפורום בשבילכם!

מנהלים: Gordi, Radioactive Grandpa, Octarine, Og, אופיר

דור123
משתמש רשום
משתמש רשום

שאלה לגבי הפופולריות של ה - WII

שליחה על ידי דור123 »

מדוע קונסולת ה - WII היא כיום הפופולרית ביותר מבין שלושת קונסולות המשחקים של הדור הנוכחי אם היא בעלת הביצועים הנחותים ביותר מביניהן מבחינת כל מה שקשור לגרפיקה, כוח עיבוד, זיכרון, ועוד, והמשחק הראשון שלה WII SPORTS הוא כיום הנמכר בכל הזמנים (יותר מ - 60 מיליון עותקים לעומת סופר מריו שהוא "רק" קצת יותר מ - 40 מיליון עותקים) למרות שהמראה שלו מזכיר מבחינה גרפית משחק וידאו משנות ה - 90 (256 צבעים בערך, מזכיר במראה שלו משחק Nintendo 64 או אפילו SNES)?
סמל אישי של משתמש
Radioactive Grandpa
מנהל
מנהל
איש קשר:

Re: שאלה לגבי הפופולריות של ה - WII

שליחה על ידי Radioactive Grandpa »

מאותה סיבה שמשחקי קאז'ואל מחורבנים מצליחים יותר ממשחקי וידאו "אמיתיים": הם פונים לקהל רחב יותר. ואין כמו המשחק הנמכר ביותר ל-Wii שציינת כדי להמחיש בדיוק את הנקודה הזו.

ET עכשיו עוסק בנושא באובססיביות וכותב על זה אצל כל מי שמוכן לשמוע. :)
סמל אישי של משתמש
עידן
מנהל
מנהל
איש קשר:

שליחה על ידי עידן »

כמו שה-DS מצליח הרבה יותר מה-PSP למרות שהוא נחות בהרבה מבחינת ביצועים, אבל ל-PSP(לאחרונה זה השתפר) פשוט יצאו בהתחלה משחקים "כבדים" שלא מתאימים למשחק בקונסולה ניידת, ומה גם שאם יש לך כבר PS2 כנראה שיחקת בהם או באחרים דומים מספיק.

וגם לגבי ה-Wii נינטנדו יצרו קונסולה נגישה בהרבה(וגם זולה בהרבה). מה גם שבהתחלה לא יצאו משחקים ששווה כל כך לדבר עליהם ל-PS3 ול-XBOX 360(כיום גם המצב שונה, אבל הפער נוצר עוד ממקודם).
דור123
משתמש רשום
משתמש רשום

שליחה על ידי דור123 »

עידן: אבל אם המחיר ההתחלתי של הפלייסטישן 2 הרקיע שחקים למה היא הפכה להצלחה מיידית ולקונסולת המשחקים הנמכרת בכל הזמנים? ידוע לי שהגיימרים בארצות הברית התנהגו אל הקונסולה בעת רכישתה כאל מוצר זול במיוחד (התבטא ביום ההשקה בתורי ענק ובמהירות מכירות חסרת תקדים) למרות שהיא עלתה לפי דעתי כמו מדפסת לייזר משרדית.
סמל אישי של משתמש
עידן
מנהל
מנהל
איש קשר:

שליחה על ידי עידן »

נכון, זה לא הגורם היחידי. יש פה גם עניין של שיווק מוצלח, הפלייסטיישן 2 בעת ההשקה הייתה קונסולה חזקה גם מבחינת ביצועים(זוכרים את הפרסום: "זה חזק ממך?"), וגם עניין של קונסולת המשך לקונסולה מוצלחת קודמת(הפלייסטיישן 1).

גם העובדה שאנשים יודעים שמדובר במוצר טוב-במקרה הזה המשחקים שהולכים לצאת לאותה קונסולה-עוזרת.
Schwimmer
משתמש רשום
משתמש רשום

שליחה על ידי Schwimmer »

בתור בן אדם שאין לו אישית שום קונסולה מהדור החדש, אבל מה שכן יש לי זה חברים ואח שיש להם WII פה ושם, אני יכול להעיד שהקונסולה הזאת יכולה לשמש כל בן אדם שיש.

יש שם משחקים שאחיינים שלי יכולים לשחק בהם שעות (שלא לדבר על זה שאפשר להריץ עליו GAMECUBE עד כמה שאני יודע, ככה שבאמת יש המון משחקים לילדים), יש שם תרגילי כושר שלא יביישו אנשים בני 60 כמו ההורים שלי, לא יביישו בני 30 כמו אח שלי ושלא יביישו בני נוער כמוני, מן הסתם לילדים בגילאי שנתיים הרבה יותר קל ללמוד להזיז את הרגליים מהר כשיש לך שלט בכיס מאשר ללחוץ על משולש וריבוע מהר בפלייסטישן כדי לרוץ וכו'.
קהל היעד משחק פה תפקיד לא קטן, תוסיף לזה קונסולה שבאמת אין לה ביצועים רעים, משהו בין PS2 לPS3, תוסיף לזה משחק שמגיע חינם (אני חושב) שכל בן אדם בעולם יכול להתחבר אליו והאפשרויות לא נגמרות...
האמת, אני אפילו זוכר שראיתי את המכשיר הזה גם במסיבות בר מצווה כשחברים שלי ואני היינו בגיל הזה...גם אם הביצועים שלו פחות טובים, WII מתאים להרבה יותר מצבים מאשר Xbox360 או PS3.

ותכלס, הוא גם הרבה יותר זול.
שלח תגובה הנושא הקודםהנושא הבא