דף 1 מתוך 1

Valve עושה את זה שוב

נשלח: ג' מרץ 02, 2010 7:07 pm
על ידי Yoyole
קשה להאמין - אתמול שוחרר עדכון מסתורי ל-portal, משחק בן שנתיים וחצי. התיאור של העדכון היה "Changed radio transmission frequency to comply with federal and state spectrum management regulations".

אנשים החלו להיכנס למשחק ולבדוק מה השתנה. מהר מאוד הם ראו שהרדיו מתחילת המשחק פתאום זהר באור אדום. כאשר הם לקחו אותו לחלק מסוים בשלב, הוא החל להשמיע רעשים סטטיים במקום המוזיקה שהוא בדר"כ משמיע, ובנקודה הנכונה הוא החל להשמיע קוד מורס או צלילים נוספים, והאור נהיה ירוק. השחקן אז קיבל הודעה על כך שהוא מתקדם בהשגת ההישג (achievement) ושהוא התקדם בשלב אחד מתוך 26. כמובן שהתיאור של ההישג הוא קצר ולעניין: "?". אנשים חרשו את המשחק ומצאו 26 מכשירי רדיו, שכשאשר מניחים אותם במקום הנכון הם מתחילים להשמיע רעשים שונים. כאן זה מתחיל להיות מעניין: אנשים התחילו להמיר את הרעשים של מכשירי הרדיו להודעות ולתמונות מסתוריות. אנשים חכמים הוציאו את המספרים הנכונים מהתמונות, קודדו אותם וקיבלו מס' טלפון. המס' הוא למעשה מספר של BBS, שכדי להתחבר אליו יש צורך במודם 56K ותוכנה מיוחדת. כאשר אנשים התחברו, הם קיבלו סט של ציורים מסתוריים באומנות ASCII, ובדרך שאפילו לא הצלחתי להבין, גם צלילים שתורגמו מטקסט או whatever, צלילים עמומים עם דיאלוג שקשה לפענח, שנשמע כמו דיאלוג של הדמויות מ-Half life.

מה שמדהים בסיפור הזה הוא בעיקר הזריזות המדהימה בה חובבי המשחק הצליחו לחלץ את כל המידע הזה. אני לא חושב ש-Valve העריכו שהמעריצים יצליחו למצוא את כל זה ב-12 שעות בערך. הסיפור עוד לא נגמר- כנראה שיש עוד רמזים שלא פוענחו ורמז אחד אף רומז להכרזה ב-11.3, שהוא היום שלישי בתערוכת משחקים מסוימת.

למי שבאמת רוצה לבדוק עוד, הנה השרשור הרשמי בנושא של 180 עמודים (נכון לעכשיו), שבשעות האחרונות מכיל פחות "ראיות" ויותר תיאוריות.

Re: Valve עושה את זה שוב

נשלח: ד' מרץ 03, 2010 10:18 pm
על ידי Gordi
נשמע אדיר, כן ירבו!

עוד על העניין אפשר לקרוא בגיימר:
http://gamer.nana10.co.il/Article/?ArticleID=703211" target="_blank

Re: Valve עושה את זה שוב

נשלח: ה' מרץ 04, 2010 11:09 am
על ידי raztk
Valve at their best. :)

Re: Valve עושה את זה שוב

נשלח: ה' מרץ 04, 2010 1:40 pm
על ידי Yoyole
עכשיו הסוף השתנה, <ספוילר>ואחרי שרואים את החתיכות של GLaDOS נופלות מהשמיים, שומעים צעדיים רובוטיים מתקרבים, המשפט הבא מושמע, ואז הרובוט המסתורי גורר אותך לאחור והמסך מתעמעם

Re: Valve עושה את זה שוב

נשלח: ו' מרץ 05, 2010 10:00 pm
על ידי raztk

Re: Valve עושה את זה שוב

נשלח: ש' מרץ 06, 2010 12:30 am
על ידי Yoyole
raztk כתב:Portal 2 בדרך. :)
האמת שאני קצת מאוכזב. ציפיתי שכל הסיפור הזה הוא רמז מעניין ל-EP3, אבל אני מקבל רושם שהם עושים המשך מאולץ בגלל שהמעריצים ביקשו, מה שלא הולם את VALVE. כלומר, CO-OP? משחקים במהלך המשחק יותר מדמות אחת? זאת פעם ראשונה שהם מנסים דברים כאלה, ואני מקווה שהם לא יקלקלו את הטעם הטוב שפורטל הראשון השאיר.