אמולטורים, בגדול

אם חיפשתם במה לשתף את הקהילה בנושאים שלאו דווקא קשורים באופן ישיר למשחקים ישנים או ל"מסע אל העבר", זהו הפורום בשבילכם!

מנהלים: Gordi, Radioactive Grandpa, Octarine, Og, אופיר

סמל אישי של משתמש
עידן
מנהל
מנהל
הודעות: 6868
הצטרף: ש' ספטמבר 28, 2002 6:23 pm
איש קשר:

אמולטורים, בגדול

שליחה על ידי עידן »

אם כבר נפתח פה פורום שאפשר לדבר בו(כמעט) על הכל, אז חשבתי לפתוח נושא על משהו שקרוב אליי לפחות, ועדיין אני עוסק בו גם כיום קצת, בתחום האמולציה.

לפתיחה, אזכיר פה כמה אמולטורים לקונסולות חדשות, והתנסות שלי איתם לאחרונה, ואם תרצו לדבר על אמולטורים בכלל אני אשמח. חלק מהדברים פה הוזכרו אולי בפורום של VgFreak, מקצת שיצא לי לראות, אבל הפורום שם בקושי פעיל.

PSP: זה באמת מרשים לדעתי. אמולטור בשם Jpcsp לקונסולה הניידת PSP שנכתב ב-Java, והתחיל בזמן האחרון להריץ מספר משחקים בצורה סבירה ביותר(אני מחכה לרגע שבו יהיה אפשר לשחק ב-FF: Crisis Core. יש עם זה התקדמות לאחרונה). הוא אמולטור "צעיר" שתוך זמן קצר השיג התקדמות יפה מאוד, אני מניח שזה בעיקר הודות לעובדה שהוא משתמש בקוד פתוח בשיטת ה-SVN. בהתחלה גם אני שלחתי קצת לוגים בפורומים של משחקים שאותם בדקתי על האמולטור. שווה לראות:

http://jpcsp.org" target="_blank

Gamecube+Wii: הלא הוא האמולטור Dolphin המפורסם. אמולטור מצויין, גם הוא בשיטת הקוד הפתוח SVN, ויוצאים לו כרגע כל יום משהו כמו שלושה Revisions חדשים, כך שקצב הפיתוח שלו מהיר ביותר. מריץ המון משחקים בצורה מצויינת ל-Gamecube, אבל גם ל-Wii יש לא מעט משחקים שעובדים בצורה לא רעה בכלל.
הוא יכול לדמות את ה-Wiimote וה-Nunchuck ותומך באלו האמיתיים אם יש לכם.
בזכות האמולטור הזה יצא לי לשחק הרבה יותר בסדרת Fire Emblem(סיימתי את המשחק שיצא ל-Gamecube ואני משחק עדיין בזה שיצא ל-Wii), ואפילו אני מצליח לשחק בו כמה משחקים ל-Wii (סופר מריו "החדש", וכן כמה משחקי Wiiware שעובדים עליו היטב). האתר הרשמי של האמולטור הוא:

http://www.dolphin-emu.com/news.php" target="_blank

ואילו כאן יש את ה-Revisions החדשים ביותר, שיוצאים על בסיס יומי כאמור:

http://www.dolphin-emulator.com" target="_blank

חוץ מאלו, אני יודע שיש גם אמולטור מצויין ל-DS, את No$gba, לגביו פשוט יש לי את הקונסולה המקורית, אבל יצא לי לבחון קצת משחקים עליו, עובד אחלה:

http://nocash.emubase.de/gba.htm" target="_blank

ועד כמה שאני יודע גם האמולטור ל-PS2, שנקרא PCSX2, מוצלח והתקדם מאוד(שוב, יש לי את הקונסולה המקורית במקרה הזה):

http://pcsx2.net" target="_blank