דיון בנוגע להחזרת החידון

אם חיפשתם במה לשתף את הקהילה בנושאים שלאו דווקא קשורים באופן ישיר למשחקים ישנים או ל"מסע אל העבר", זהו הפורום בשבילכם!

מנהלים: Gordi, Radioactive Grandpa, Octarine, Og, אופיר

Og
מנהל
מנהל

Re: דיון בנוגע להחזרת החידון

שליחה על ידי Og »

וואו, R.G, הודעה ארוכה מאד, אבל חלק גדול ממנה עוסק בטפל במקום בעיקר...
אני אגיב על כמה מן הנקודות שלא קשורות אבל אל תצפה שאמשיך לעסוק בכך לאחר ההודעה הזו, לצערי פשוט אין לי זמן.
Radioactive Grandpa כתב:אמנם לא אמרת את זה כלל, אבל זה השתמע מדבריך, ואני מבקש לחדד זאת: החידון לא "נכשל" בגלל מחסור במשתתפים. הוא "נכשל" בגלל הגעה לכלל מיצוי שהיתה מתעכבת לכאורה ככל שהיו יותר משתתפים. שנית, למרות שלא אמרת את זה, הוא לא באמת נכשל. 2300 הודעות בסה"כ (גם אם 50% מתוכן באמת בעלות ערך, גם אם 70% מהאחרונות סימלו את ה"חיות" ולא ה"דעיכה") זו הצלחה רבתי.
אתה אומר בעצמך שלא אמרתי שהחידון "נכשל" פעמיים. זה אתה שאמרת זאת ואז מיד אתה אומר שהוא "לא באמת נכשל"... אתה מתווכח עם עצמך? :scratch:

בכל מקרה, לא אמרתי שהחידון לא הצליח או כל דבר שמשתמע מכך, אם היה נדמה לך שזה מה שמשתמע מדברי, הרשה לי להרגיעך - לא הייתה כוונה כזו.
מה שאני אומר זה שהיו בעיות במתכונת הישנה של החידון - המתכונת הישנה, הווה אומר המתכונת שהייתה עד לרגע שבו החלטתם להסיר מעצמכם את עול חוקיי.
Radioactive Grandpa כתב:הוא "נכשל" בגלל הגעה לכלל מיצוי שהיתה מתעכבת לכאורה ככל שהיו יותר משתתפים.
אני לא יודע אם אתה יכול לדבר בשם כולם, אבל אני מדבר רק בשם עצמי כשאני אומר שאני לא הגעתי לכלל מיצוי כלל וכלל. אני הייתי יכול לחוד עוד מאות חידות בקלות (על מאות משחקים שלא נראו עוד בחידון), אבל מה הטעם אם הן נופלות על אזניים ערלות?
(ואני אהמר שBP מרגיש כמוני)
Radioactive Grandpa כתב:שלישית, ההשוואה לחידון בנוסטלגיה. ההשתתפות שם "גדולה בהרבה"? בחידון שלנו היו תגובות על בסיס יומי. תגובה ביום במקרה הגרוע ביותר (החוק אפילו מחייב זאת...), עשרות תגובות במקרים התוססים. בנוסטלגיה התגובות ביחס טבעי לקצב התעדכנות החידות עצמן, שהוא אחת לשבוע במקרה הטוב ביותר כמו שאמרת. אם אתה מדבר על מספר משתתפים, לא בדקתי לעומק אבל הרשה לי גם את זה לא לקחת כברור מאליו. אם אתה מדבר על אורך חיים כולל, ובכן... זה לא ממש אתגר כשמדובר במהות החידון (ובקצב זרימת החידות), וזו נקודת המפתח שלי בהתייחסות הכוללת למה שאפיין את החידון שלנו.
מתנצל אם זה לא היה ברור מהמילה הלא כ"כ טובה שבחרתי - "השתתפות"(לא בציניות), אבל אני התכוונתי למספר משתמשים בלבד שאכן גדול בהרבה - אני כן בדקתי לעומק (וזה בהנחה שאלו הם לא אותם משתמשים שפותחים עשרות חשבונות כ"א...)
Radioactive Grandpa כתב:בחידון שלנו היו תגובות על בסיס יומי. תגובה ביום במקרה הגרוע ביותר (החוק אפילו מחייב זאת...)
אפילו? אתה לא חושב שזה בגלל שהחוק מחייב זאת? הרי ברגע שהחוק הוסר, השרשור גווע :D
Radioactive Grandpa כתב:לבחור תמונה אקראית (אני לא מדבר רק על נוסטלגיה. גם על החידונים ש-C-man הציג, גם על חידונים שהיו ב-Vgames), בין אם לעוות אותה, לחשוף אותה בשלבים, לעשות בה מעשי סדום וכו', הוא לא רק דבר המצריך השקעה פעוטה מצד המקשה, הוא גם מצריך השקעה פעוטה מצד המשתתף. לכן זה לא מפתיע שחידונים כאלו יכולים להימשך זמן רב כי המקשה לא צריך שום השראה שתעמוד לרשותו, ולא מפתיע שכל ארחי-פרחי יזרוק איזו תשובה לחלל, כי זה לא דורש ממנו כלום. ולא פלא שברב המקומות זה נעשה כל-כך פשוט.
אני לא רואה בתמונה פשוטה ממשחק חידה "נחותה" בכלל והייתי עושה זאת לעיתים הרבה יותר קרובות אם הייתי חושב שיהיה מי שיזהה.
Radioactive Grandpa כתב:אין מה לעשות. התרחשה כאן תופעה "מצערת" שאנשים לא להוטים לקחת חלק במשהו אם לא מגרים להם כמה תאים אפורים על הדרך. אני מציין את כל הדברים האלו כדי לחדד את העובדה שההשוואה לפורומים פופולריים כמו UG, HOTU, VOGONS ושאר המצוינים לעיל לא רלוונטית בעיני בהקשר של "אילו", כי לא סתם ציינת את בקרת האיכות בתור מה שיינטר את החידות לגוף האתר. לא יהיה שם BP שינעים בשעת סיפור וישאל "מה מגניב", לא יהיה שם C-man שיפרוט על הגיטרה שלו, לא יהיה שם יויו שיצייר תמונות מסצינות תוך שהוא עולה בגיל, וכו' וכו', ואולי לא יהיה מי שתהיה לו הסבלנות להקשיב להם.
הבעיה המהותית שלנו היתה כמובן דעיכת ההתלהבות וההשראה שבאה בד בבד הן כשואלים והן כפותרים, והסימנים היו בכל מקום.
אני מסכים שהסיבה העיקרית לזה היא מחסור במשתתפים (אבל לא הייתי רוצה שנשכח שמה שדעך זה אנחנו. כי דעיכה טבעית היא בלתי נמנעת וקל וחומר במקומות בהם עושים שימוש בהשראה).
אני מסכים ששילוב פורמט כזה או אחר של חידון בגוף האתר עשוי לחשוף אליו (ואלינו) הרבה פנים חדשים וירחיב את מעגל ההתייחסויות (בעיקר לחברים כמו עוג או BP שיכולים לירות לכל הכיוונים. אם זה ישאר בגדר תחום משותף איזוטרי זה לא ישווה הרגשת עושר בחידון, כמו שקרה כשחדתי על משחקים כמו Putt-Putt ו-Fatty Bear שרק יויו הכיר ועוג תמה מה הטעם בכך).
אני חייב לא להסכים, שוב, אני לא יכול לדבר בשם כולם, אבל אצלי זה לא היה כך ובשבילי אפילו חלק מהחידות רק העיקו על המשחק שעמד מאחוריהן, וגם בחידות שכן אהבתי (כל החידות שלך, לדוגמה), זה לא היה כזה קריטי אם הן היו באות בצורה פשוטה יותר... כלומר, זה היה מאד נחמד, אבל זה לא עניין של חיים ומוות.

עד כה ההתעסקות בטפל. למה טפל? כי את מי זה מעניין אם החידון הישן באמת "נכשל" או לא, או מה הסימנטיקה הספציפית לתאר למה כבר אין חדים בחידון, או למי יש יותר גדול, לנו או לנוסטלגיה? (גדול = מאגר משתתפים גדול). מה שאני רוצה להשיג בדיון הזה הוא חידון חדש ונוצץ! עם אורך חיים של שמונה שוכב! חידון שיאפשר לכל אחד להשתתף - ללא הבדלי דת, גזע ומין (כל עוד הם גברים).
עכשיו לעיקר:
Radioactive Grandpa כתב:אלא אם מישהו צבר סטוק רציני ויוכל לשחרר אותו בצורה איטית עד שתחודש ההשראה אצל אחרים
אני! ז"א, לא הכנתי כלום, אבל אין לי בעיה להכין חידה או שתיים ביום אם יש בכך צורך (ואני לא חושב שיהיה, לדעתי ההשראה של החבר'ה גדולה יותר מכפי שאתה חושב).
Radioactive Grandpa כתב:ה"עורכים" צריכים להיות זמינים לעדכון החידון וכל מה שכרוך בכך. נראה לי ששנינו נשמח לקבל על עצמנו אחריות משנית בעניין, אבל לא ראשית (מפאת זמן).
למען האמת... קיוויתי שאתה תהיה העורך הראשי והיחיד :auphyr:
אבל כן, עכשיו כשאתה אומר את זה בקול, זה היה די יומרני מצידי לנדב אותך כך :? אבל בוא נעזוב את זה רגע - על מי בדיוק חשבת בתור ה"עורך הראשי"? הרי לאף אחד מן המנהלים אין מספיק זמן פנוי...
Radioactive Grandpa כתב: סוגיית ה"חידות איכותיות הן שתכנסנה לגוף האתר" היא מאד חשובה בעיני, ובעייתית ביותר. אני לא רואה איך אפשר להימנע מעוגמות נפש בעניין. אפשר להגדיר קווים ברורים, אבל לא נרצה בהם כי נרצה את הגמישות לחרוג מהם.
אז לא הבנתי... מה בעצם אתה מציע?
Radioactive Grandpa כתב: נכון שצריך להיות סדר (התייחסות להצעה של רז), אבל אני חושב שהעיגון שנעשה בגוף האתר עם הגישה החופשית שיש לעורכים יכול להספיק. שהחידון "ימרח" על פני כמה עמודים, אולי זה מרתיע, אבל לפעמים אנחנו שוכחים שזו המטרה שאנחנו נכנסים להתפלפלויות האלו.
אני חייב להסכים. לא שאני חושב שאין צורך בדרך טובה יותר להצגת החידון, אני פשוט חושב ששתי ההצעות שהוצעו לא מספיק טובות.
Radioactive Grandpa כתב:ברשותך עוג, הייתי רוצה להזמין את יושבי הפורום הקבועים גם אם לאו דווקא השתתפו בתקופת החידון הפעילה (you know who you are...) במידה ויש להם הערות בונות כלשהן.
יושבי? אה אתה מתכוון ל Octarine... אוקיי...
זה לא כאילו אסרתי על כך או משהו, ההערה שלי בראשית הנושא הייתה מיועדת לחסוך מעוברי אורח לקרוא הודעה שאין להם עניין בה...
סמל אישי של משתמש
Octarine
מנהל
מנהל

שליחה על ידי Octarine »

מה? מישהו דיבר עלי?
אני פשוט מתבייש לכתוב בת'רד שלכל המשתתפים בו יש מס' ארבע ספרתי מתחת לשם.
Og כתב:חידון שיאפשר לכל אחד להשתתף - ללא הבדלי דת, גזע ומין (כל עוד הם גברים).
אין לך מה לדאוג, זה ידוע שאין בנות באינטרנט.
סמל אישי של משתמש
Radioactive Grandpa
מנהל
מנהל
איש קשר:

שליחה על ידי Radioactive Grandpa »

סליחה, הרבה פעמים אני חוטא בכך שאני כותב מתוך הנחה שהשורה התחתונה כבר מוגשת לקורא בין השורות ולא מציין אותה מפורשות כי מובנת, כשהמציאות מוכיחה לי מדי פעם שאין זה כך וצריך להיות מפורשים לפעמים.

בחרת להציג את הבעיה בכיוון אחד, אני מכיוון קצת אחר (אגב, ההודעה לא ארוכה בהרבה משלך). כל מה שכנית טפל, אני נסיתי לרמוז באמצעותו את הסקפטיות שלי בנוגע לרעיון של חידון חדש ונוצץ עם אורך חיים של שמונה שוכב בכללותו (פייי, לקח לי זמן להבין מה לעזאזל זה שמונה שוכב). זה שזה לא הובן לך - אשמתי.
כדי להיות יותר מפורש ובוטה, אני מתכוון שבמידה רבה של זה שהחידון גווע, לצד כמה וכמה סיבות (שהרי חלק מתכלית הדיון הזה הוא לחדד אותן, לא?), הוא היה צריך לגווע באיזשהו מקום. זו הסיבה לזה שחשבת שאני מתכווח עם עצמי, ולזה שהנקודות למחשבה שהגשתי היו יותר ביקורת מכשילה מביקורת בונה (ועם כולנו הסליחה).
Og כתב:אפילו? אתה לא חושב שזה בגלל שהחוק מחייב זאת? הרי ברגע שהחוק הוסר, השרשור גווע :D
ולא, ממש לא. השרשור גווע הרבה קודם וזו הסיבה שהחוק הוסר, כי לא היה ניתן אחרת. הסימנים, ברורים כשמש, היו בכל מקום ובכל שלב.

אתה יכול להפסיק לעסוק בכך, בטח אם אתה רואה בזה בזבוז זמן. אני לא אומר שמה שאתה מציע הוא בזבוז זמן בעיני לעומת זאת. אני פשוט פחות מתלהב מזה שיהיה לנו חידון Vgames כאן.

ואני חוזר על מה שאמרתי בסוף ההודעה הקודמת. מצטער על חוסר התועלתיות (למעשה האנטי-תועלתיות...) שלי בדיון הזה. זה לא אומר שאני מתנגד לרעיון ואני כן אשתף פעולה בשמחה רבה אם יקרם משהו כזה (אבל זה בהחלט יהיה יומרני לצפות ממני להיות העורך הראשי, ועוד היחיד :auphyr:).
Og
מנהל
מנהל

שליחה על ידי Og »

Radioactive Grandpa כתב:כל מה שכנית טפל, אני נסיתי לרמוז באמצעותו את הסקפטיות שלי בנוגע לרעיון של חידון חדש ונוצץ עם אורך חיים של שמונה שוכב בכללותו
אההה... באמת לא הבנתי... סליחה.
בכל מקרה, בניגוד מוחלט לאופי שלי, אני אופטימי, אבל גם אם לא הלך, לפחות ניסינו...
Radioactive Grandpa כתב:אני פשוט פחות מתלהב מזה שיהיה לנו חידון Vgames כאן.
למען האמת, קיוויתי, כשיהיה לי יותר זמן, לאסוף דוגמאות של חידונים כאלה מאתרים אחרים כדי שנוכל <שיעול> לגנוב מהם רעיונות <שיעול>, אמ... כלומר, לקבל מהם השראה. אפשר לקבל קישור ישיר לחידון עליו אתה מדבר?
סמל אישי של משתמש
C-man
מנהל
מנהל

שליחה על ידי C-man »

C-man כתב:אגב חידות, אשמח אם מישהו יוכל להגיד לי איזה יום היה מחר אתמול.
היום?[/quote]
nope
סמל אישי של משתמש
Radioactive Grandpa
מנהל
מנהל
איש קשר:

שליחה על ידי Radioactive Grandpa »

כמו שאמרתי, אין טעם, כי אין שום השראה, ואין שום רעיונות. במה תפרנה תמונות מעוותות כאלו או אחרות את דמיונך? מה כבר תוכל לגנוב חוץ מהתמונות עצמן?..
הנה החידון בכל אופן.
שלח תגובה הנושא הקודםהנושא הבא