שרשור הכרות

אם חיפשתם במה לשתף את הקהילה בנושאים שלאו דווקא קשורים באופן ישיר למשחקים ישנים או ל"מסע אל העבר", זהו הפורום בשבילכם!

מנהלים: Gordi, Radioactive Grandpa, Octarine, Og, אופיר

סמל אישי של משתמש
Octarine
מנהל
מנהל

שרשור הכרות

שליחה על ידי Octarine »

הידד, פורום ספאם!
באמת צעד מבורך, ואני מקווה שהוא גם יצליח, עם ספאם בטעם טוב וכמה שפחות "חחחחח".

אני גאה לפתוח את הפורום עם נושא שהיה חסר לי -
אמנם כולנו כותבים מאחורי כינויים, אבל אלו כבר לא שנות ה-90 האנונימיות (ואנחנו גם לא 4chan), ולי הרבה יותר כיף לדעת משהו גם על האדם שמאחרי הכינוי.
אז אם עשרת הקבועים מוכנים, שכל אחד יכתוב קצת על עצמו, מה הוא עושה בחיים, מאיפה הכינוי... בתקווה לפורום קצת פחות מנוכר.
סמל אישי של משתמש
Radioactive Grandpa
מנהל
מנהל
איש קשר:

Re: שרשור הכרות

שליחה על ידי Radioactive Grandpa »

בוירטואל, איכשהו, היכן שהמשתמשים נשארים יותר אנונימיים (אפילו כשכל היישות הוירטואלית שלהם מיוצגת אך במספר תווים לועזיים, סגנון כתיבה טבעי ותו לא), בדרך כלל זה ביחס ישר לרמת האיכות של החומר האנושי. חלילה, אני לחלוטין לא מנסה לרמוז או להצביע לכיוון כלשהו או שחורג מכך, רק מציין התרשמות אישית שלי מדרך-הכלל מנסיון רב שנים בערבון מוגבל בהחלט.
לכן נראה לי שרב החבר'ה כאן לא ישתפו פעולה. :)

מצד שני, אני מאד מזדהה עם מה שאמרת על היותנו כבר מעבר לשנות ה-90 האנונימיות, ובאופן אישי אני מרגיש שהגישה והעקרונות שלי השתנו מאז למרות שעוד לא נתתי לזה שום ביטוי.
אז אני ארים את הכפפה אפילו לפניך. :P

שמי האינפנטילי להחריד נולד עוד משנות העשרה המוקדמות שלי כשנזקקתי ל"שם רשת" וחשבתי שאהיה האקר או משהו כזה. לימים הייתי טוען שהוא נולד מאיזו בדיחה פרטית כדי לתרץ את הפדיחה, כשכבר מאוחר היה להתנתק ממנו לחלוטין כיוון שנקשר אלי ברבדים רבים (וכמו שירה, הרבה יותר קל להסביר למה התכוון המשורר בדיעבד, כשהפרשנויות כבר עושות ליוצר את העבודה). היו לי כמה כינויים קבועים לכל מיני זהויות (כן, לחלוטין שנות ה-90 האנונימיות) כש-Unpublicized היה המדוד ועסק בתחומים מכובדים ולמעשה שיקף יותר את האדם שמאחורי הניק, ו-R.G יוּעד בעיקר לחולל הרס וירטואלי ולשים ללעג ולקלס כל דבר שראוי לכך בעיניו של זאטוט לוחמני וחסר תקנה. עם השנים התמתנו מעט הרוחות, אולם R.G נשאר לעסוק בכל תחומי העניין שלא הייתי שלם עם האובססיה שלי לגביהם (בעיקר משחקי מחשב) והיה בעל יישות עצמאית. אפשר לומר שהדבר השתנה עם ההתחברות שלי אל "מסע אל העבר", כי R.G ו-Unpublicized אט אט הפכו אותו אדם.
נשמע כמו טיפול פסיכיאטרי במשוסע, אבל מכוון שזה מספיק רחוק ממני אני מרשה לעצמי להנות מהרמות הגבה שלכם. :)

כיום Unpublicized גר במרכז הארץ ועוסק ביזמות, בעיקר בתחומי האינטרנט. את הזמן הלא-רב שנותר ולא מוקצה לחברים החארות שלו שעסוקים לא פחות ממנו, משתדל להשקיע בכתיבה, נגינה, ומשחקי מחשב נלוזים.
סמל אישי של משתמש
Octarine
מנהל
מנהל

שליחה על ידי Octarine »

Radioactive Grandpa כתב:לכן נראה לי שרב החבר'ה כאן לא ישתפו פעולה. :)
נו שוין, אז נהיה רק שנינו.

נתחיל בהתחלה: נולדתי אי אז מזמן, כששנות השמונים עוד נראו כרעיון חדש ומבטיח (דאמן, אני מרגיש זקן). בגיל 9 קנו לי את המחשב הראשון שלי. מעולם לא הרגשתי משיכה לתיכנות, אבל משחקים בהחלט אהבתי. וכך העברתי את רוב שנות ילדותי, בהתחלה עם משחקי Apogee (שבן דודי היה שולח לי מחו'ל, על דיסקטים של 1.44 :)). לאחר זמן מה פיתחתי חיבה לקווסטים, בעיקר של סיירה.
אני מסתובב עם הכינוי Octarine בערך משנת 99', אז התחלתי לכתוב בפורום של חובבי Quest for Glory. בניסיון למצוא לעצמי שם מגניב העפתי מבט בחדר וראיתי את מדף ספרי פראצ'ט שלי, ומאז נשארתי ככה. עוד כינוי שמשמש אותי הוא Pizza Element, מחווה לקווסט שאני הכי אוהב.
מי שרוצה כנראה יוכל למצוא אותי בקלות ע'פ הכינוי הזה, אבל זה בסדר, אני לא פרנואידי לגבי זהותי.
בגיל 18 קיבלתי שני דברים חדשים - כרטיס אשראי ומצפון. מאז אני משתדל שלא להפר זכויות יוצרים, ופיתחתי תחביב של קנייה בזול של משחקים שרציתי כילד (בארץ אם אפשר, ואם לא אז ב-Ebay) ואז לזרוק אותם בערמה גדולה ולא לגעת בהם שוב בזמן שאני משחק שוב Grim Fandango בפעם העשירית. אחרי זה התגייסתי, משהו שהעסיק אותי ליותר מדי שנים אבל גם פחות או יותר עיצב את מי שאני היום. בשלב כלשהו לאורך הדרך הפכתי לטיפוס של לוקאסארטס.

כיום אני בעיקר מעביר את הזמן ב(אי) למידה לתואר ראשון במוסד אקדמאי מכובד בדרום הארץ, וציטוט מערכונים של היפופוטם לכל מי שלא מצליח לברוח בזמן.
נערך לאחרונה על ידי Octarine ב ה' ינואר 06, 2011 9:15 pm, נערך פעם 1 בסך הכל.
סמל אישי של משתמש
אופיר
מנהל
מנהל

שליחה על ידי אופיר »

דיברתי על הנושא מזמן עם גורדי וגם עם עוג - שניהם מאוד נגד חשיפה ואפילו מינימלית.
לא ברור לי למה ומדוע אך אני נחפשתי מס פעמים בפגישות של פורומים כאלו ואחרים בפנים מול פנים.

לעניין, הכינוי שהיה בשימוש שלי עוד טרום עידן האינטרנט וגם בשנים הראשונות שלי ב"תחום" היה Kurt (לא פחות ולא יותר מאשר שמו סולן להקת נירוונה).
לאחר הרבה מאוד שנים "אנונימיות" נתתי את שמי הפרטי בידיעה שלא חסר אופיר-ים בארץ וזה בטח לא הפרט שיחשוף אותי בדרך זו או אחרת.
בשנים האחרנות אני משתמש בשם / כינוי הייחודי ביותר (בכל העולם, חיפשתי בגוגל) - Auphyr. כתיבת השם שלי באנגלית בדרך הכי לא הגיונית שניתן לאחר "התקלות" בלקוחות אינטרנט כאלו ואחרים.

כאשר לא הייתי תקוע מול מחשב (מאז גיל 12 ועד היום פחות או יותר) הייתי חובב כדורסל מושבע (גם משחק וגם רואה משחקי NBA בערוץ 2 בשידורי לילה מאוחרות). בשלב מאוחר יותר פיתחתי חיבה מינמלית לבנות :>
מאז גיל 17 פחות או יותר הקשבתי למוסיקת רוק על כל סוגיה וגם התחלתי לנגן על החשמלית וכשלתי ב-3 הרכבים :>

למרות ניסיוני הרב במחשבים, תיקון חומרה ותוכנה, תכנות, תמיכה וכו' עד היום לא הקמתי עסק פרטי ואני שבוי במשכורת חודשית :>
סמל אישי של משתמש
Gordi
מנהל ראשי
מנהל ראשי
איש קשר:

שליחה על ידי Gordi »

אופיר כתב:דיברתי על הנושא מזמן עם גורדי וגם עם עוג - שניהם מאוד נגד חשיפה ואפילו מינימלית.
אני מאשר.
כמובן שזה לא מונע ממני לקרוא בשקיקה כל מילה שנכתבת כאן בשרשור :twisted: .
סמל אישי של משתמש
אופיר
מנהל
מנהל

שליחה על ידי אופיר »

אתה עובד / משרת בשב"כ ? נכון ? אה ? אה ? :>
Og
מנהל
מנהל

שליחה על ידי Og »

הוא משרת בשב"ק (שליטה במשחקים קלאסיים).
סמל אישי של משתמש
אופיר
מנהל
מנהל

שליחה על ידי אופיר »

סטא-גא-דיש! :>
סמל אישי של משתמש
C-man
מנהל
מנהל

שליחה על ידי C-man »

האמת שגם אני סוג של פרנואיד "זה שאני פרנואיד לא אומר שלא עוקבים אחרי!" ומשתדל לא לחשוף פרטים מזהים מדי ברשת p:.

כשנרשמתי לפורום עוד לא הייתה לי זהות אינטרנטית מוצקה, והייתי צריך להמציא שם, אז פשוט בדיתי c-man (בזמנו לא הייתי מודע להקשר הגס של השם :lol: ).
מאוחר יותר כשהתחלתי לשחק ב Soldat המצאתי את הכינוי Jaman, שאני פחות או יותר דבק בו עד היום (למרות שחשבתי למצוא משהו יותר הולם).

כשיוצא לי לעיתים נדירות לשחק משחקי נהיגה אני בד"כ מכונה Glottis (השד הצחיק מ Grim Fandango) :).
סמל אישי של משתמש
Octarine
מנהל
מנהל

שליחה על ידי Octarine »

אני באמת לא מבין את השמירה האדוקה הזו על האנונימיות.
מילא לפני 10 שנים, אבל היום? של-90% מהאנשים יש פייסבוק? מה כבר יכול לקרות?
יגגלו את השם שלך ויראו שאתה אוהב משחקים ישנים? אוי, כמה נורא...
C-man כתב: (בזמנו לא הייתי מודע להקשר הגס של השם :lol: ).
כמו שאומר ד'ר איוול:
Ladies and gentlemen, welcome to my submarine lair. It's long, hard and full of seamen!
סמל אישי של משתמש
Radioactive Grandpa
מנהל
מנהל
איש קשר:

שליחה על ידי Radioactive Grandpa »

לדעתי כיוון החשש הוא הפוך, Octarine. לא שהמציאות תתחבר עם הוירטואל, אלא שהוירטואל יתחבר עם המציאות. (יש לך פחות שליטה עם אילו אנשים אתה מתחבר/מסתבך ברשת.)
חוץ מזה, C-man כבר סיפר לנו פחות או יותר מה הוא עושה כיום.
אופיר כתב:סטא-גא-דיש! :>
בחיי שאם לא היית כותב את זה היית שולח לך הודעה אישית ומבקש ממך לכתוב את זה... :)
(ומשכורת חודשית FTW!)

כמו שאומר שועלי (סתם, אין קשר):
פיתה! אני אפרום לך ת'פנים פיתה!
סמל אישי של משתמש
Yoyole
משתמש רשום
משתמש רשום

שליחה על ידי Yoyole »

Radioactive Grandpa כתב: כמו שאומר שועלי (סתם, אין קשר):
פיתה! אני אפרום לך ת'פנים פיתה!
יההההה! איך אני אוהב שפורמים לי את הפנים!
סמל אישי של משתמש
Octarine
מנהל
מנהל

שליחה על ידי Octarine »

Radioactive Grandpa כתב:לדעתי כיוון החשש הוא הפוך, Octarine. לא שהמציאות תתחבר עם הוירטואל, אלא שהוירטואל יתחבר עם המציאות. (יש לך פחות שליטה עם אילו אנשים אתה מתחבר/מסתבך ברשת.)
טוב, אני אשתדל להיזהר מהערסים של הפורום.
סמל אישי של משתמש
C-man
מנהל
מנהל

שליחה על ידי C-man »

Better safe than sorry :blackeye:
סמל אישי של משתמש
Yoyole
משתמש רשום
משתמש רשום