Launchers ידידותיים למשחקי אמיגה וקומודור 64

[ארכיון] (לשעבר) הפורום הראשי של פינת האמולטורים. הערות, בקשות לרומים, תמיכה טכנית וכל מה ש(היה) שייך לאמולטורים - (היה) שייך גם לפה...

מנהלים: Gordi, Radioactive Grandpa, Octarine, Og, אופיר

סמל אישי של משתמש
brother34
משתמש רשום
משתמש רשום

מאיפה יש לי זמן

שליחה על ידי brother34 »

באמת מעניין, בייחוד הקביעה של עוג שם.
מעוד חיפוש קליל ביותר בגוגל, (AMIGA VS PC) נראה שהוא בעמדת הרוב, כמו שני סרטוני היוטיוב האלה

http://www.youtube.com/watch?v=cETl8PhUy_E" target="_blank

http://www.youtube.com/watch?v=_e4uwzNkUVE" target="_blank
(אם כי מעלה הסרטון בעצמו אומר שזה לא ברצינות, ונראה שהוא בחר במיוחד משחקים שנראים טוב יותר באמיגה)

גם הדיון הזה (בVOGONS דווקא :) ) היה מעניין :
http://www.vogons.org/viewtopic.php?t=22895" target="_blank
ויש שם כמה שמצמצמים את העליונות של אמיגה לטווח שנים (80 ומשהו עד 92/3, אם אני זוכר טוב), וזה כבר נשמע הגיוני מאד אפילו בעיניי. :blackeye:

נראה שאם כן, אין לי ברירה, ואצטרך להוריד את זה. אוי ואבוי, עוד משחקים שצריך לשחק בהם... :Sad:
סמל אישי של משתמש
עידן
מנהל
מנהל
איש קשר:

Re: Launchers ידידותיים למשחקי אמיגה וקומודור 64

שליחה על ידי עידן »

אם אמנם תשחק באילו מהמשחקים שם - אשמח כמובן להערות בדומה לשלי :)
סמל אישי של משתמש
brother34
משתמש רשום
משתמש רשום

שליחה על ידי brother34 »

לא יודע אם שמת לב לכותרת ההודעה הקודמת, אבל אל תחכה לזה בנשימה עצורה :)
כשיתאפשר לי, אשמח לכתוב פה כמה מילים.
סמל אישי של משתמש
עידן
מנהל
מנהל
איש קשר:

שליחה על ידי עידן »

brother34 כתב:לא יודע אם שמת לב לכותרת ההודעה הקודמת, אבל אל תחכה לזה בנשימה עצורה :)
כשיתאפשר לי, אשמח לכתוב פה כמה מילים.

חח לא, רק עכשיו שמתי לב :)

אתה לא חייב כלום בכל מקרה, קח את הזמן.
סמל אישי של משתמש
brother34
משתמש רשום
משתמש רשום

שליחה על ידי brother34 »

יהיה בסדר, אני מקווה.
עכשיו עוד שאלה בעניין - אני מבקש להזכיר שאין לי נסיון כלל באמולטורים (חוץ מדוסבוקס) ולא בקונסולות, אם השאלה נראית דבילית :
בהנחה שאוריד את הדבר הזה (עדיין לא מצאתי מילה נוחה בשבילו - לאנצ'ר?), לפי מה שאמרת שזה מריץ משחקים דרך אמולטור,
וגם ראיתי בVGFREAK שג'קי אמר שהוא מפעיל את האמולטור בלי הלאנצ'ר וככה משחקים עובדים לו טוב יותר (למרות שהוא דיבר על השני, הAMIGA-CD),
תהיה לי אפשרות להוסיף לשם משחקים שאוריד בעצמי כמו למשל מ-EMUPARADISE ?

לאנצ'ר נשמע לי כמו נבל מקומיקס שאוכל ארוחות כל הזמן :lol:
סמל אישי של משתמש
עידן
מנהל
מנהל
איש קשר:

שליחה על ידי עידן »

brother34 כתב:יהיה בסדר, אני מקווה.
עכשיו עוד שאלה בעניין - אני מבקש להזכיר שאין לי נסיון כלל באמולטורים (חוץ מדוסבוקס) ולא בקונסולות, אם השאלה נראית דבילית :
בהנחה שאוריד את הדבר הזה (עדיין לא מצאתי מילה נוחה בשבילו - לאנצ'ר?), לפי מה שאמרת שזה מריץ משחקים דרך אמולטור,
וגם ראיתי בVGFREAK שג'קי אמר שהוא מפעיל את האמולטור בלי הלאנצ'ר וככה משחקים עובדים לו טוב יותר (למרות שהוא דיבר על השני, הAMIGA-CD),
תהיה לי אפשרות להוסיף לשם משחקים שאוריד בעצמי כמו למשל מ-EMUPARADISE ?

לאנצ'ר נשמע לי כמו נבל מקומיקס שאוכל ארוחות כל הזמן :lol:
אין לי מושג אם בעזרת הלאנצ'ר עצמו תוכל, אבל אין סיבה שלא תוכל להוריד משחקים אחרים ולהפעיל אותם באמצעות האמולטור המסופק.
סמל אישי של משתמש
brother34
משתמש רשום
משתמש רשום

זה לא זה

שליחה על ידי brother34 »

אז פתאום התפנה לי ערב, שלא באשמתי, והיה לי זמן והזדמנות.
כמו שהבטחתי, כמה מילים. כחמ, כחמ :
האמת, לא התחברתי. התוכנה עצמה, כמו שאמרת, ידידותית מאוד. הכל עם תמונות יפות, אפילו מסודר בקבוצות - קווסטים, מירוצים וכו'.
כמה שורות הסבר על המקשים, ואפילו לא לקח זמן להעלות את המשחקים - לפחות אלה שאני בדקתי.
המשחקים ששחקתי (לא הרבה זמן בכל אחד, אני מודה) היו כל מיני : אי הקופים 2, Crazy cars 3, Lotus 3 ,Body Blows, Flashback, Another World
ועוד כמה. בחלק היו בעיות, חלקן זניחות (חלק ממסך התוצאות בCrazy Cars לא הוצג, למשל) וחלקן מהותיות (את Doom לא הצלחתי להפעיל בכלל).
לא ניסיתי לפתור אף בעיה, כי לא רציתי לשחק במשחק מסוים, כרגע, רק לראות איך זה מרגיש.
ופה היתה הבעיה. זה לא הרגיש לי כמו שצריך. קודם כל, רוב המשחקים הציגו את המשחק קצת עקום - או עם פס שחור רחב למטה, או שהכל היה ימינה מהמרכז (בלי פוליטיקה!).
והמקשים, אוי המקשים. איך אני אמור לצאת מFlashback כשאין בכלל אופציה Quit במסך האפשרויות? ולמה F1 זה המקש שפותח את מלאי החפצים שלך?
ואיך, למען השם, מדלגים על הפתיחה של Another World? מה זה הדברים האלה? :banghead:
טוב, אני יודע שזה נשמע שאני מגזים, (אני באמת מגזים), ובטח חלק גדול מהבעיות ניתנות לפתירה בקלות דרך קונפיגורציה וכאלה,
אבל אחרי הכל, רציתי להרגיש משהו טוב, לזרום עם משחקים שיֵרָאוּ לי טוב יותר מאיך שאני זוכר אותם על המחשב, ולקבל חווית משחק.
מה שקרה זה, שלפחות בחלק גדול מהם, רק הקשתי על כל המקלדת כדי לנסות למצוא את ידי ורגלי, ובתכל'ס, היום, הם גם לא נראו טוב יותר בצורה משמעותית.
(Crazy Cars לדעתי אפילו לא שונה במילימטר מגירסת הPC).
סה"כ גיליתי, כנראה, שהסיבה העיקרית שאני משחק במשחקים ישנים היא הנוסטלגיה, וזו, לפחות אצלי, שורשיה עמוקים עמוקים באדמת המחשב.
PC, אני חוזר אליך! :love10: :computer:
(אני לא אומר שלעולם לא אנסה יותר אמולטורים, רק שכרגע אני לא אחשוב שאני מפסיד משהו. סליחה מכל מעריצי הקונסולות למיניהם) (so long, suckers!)
סמל אישי של משתמש
עידן
מנהל
מנהל
איש קשר:

שליחה על ידי עידן »

סבבה, תודה רבה על הדיווח, רק שלא הבנתי את השורה האחרונה שלך.

קודם כל, גם אמיגה זה, ובכן...מחשב אישי. כלומר, גם אמיגה זה PC. ואני לפחות משחק בקונסולות משחקים שלא יצאו גם למחשב, ברוב המקרים. יש כמה משחקים שאני מתבאס שאני לא יכול לשחק בהם כי הם קיימים רק לקונסולות(אני מדבר על משחקים חדשים).

לגבי אמיגה-אני מניח שרוב מי שמשחק באמיגה כיום זה אנשים שאוהבים משחקים ספציפיים, ולא כמו הבדיקה שאתה (ואני) עשינו, ולכן גם אנשים כאלו ישקיעו יותר. בסה"כ נראה לי לגיטימי שתרגיש איך שאתה מרגיש בגלל הנסיבות הללו.
סמל אישי של משתמש
brother34
משתמש רשום
משתמש רשום

שליחה על ידי brother34 »

עידן כתב: קודם כל, גם אמיגה זה, ובכן...מחשב אישי. כלומר, גם אמיגה זה PC. ואני לפחות משחק בקונסולות משחקים שלא יצאו גם למחשב, ברוב המקרים. יש כמה משחקים שאני מתבאס שאני לא יכול לשחק בהם כי הם קיימים רק לקונסולות(אני מדבר על משחקים חדשים).
אפילו לא ידעתי את זה :oops: לא שזה משנה הרבה. אתה צודק בענין המשחקים שלא מגיעים למחשב, וזה כנראה הדבר היחיד שעדיין אני מפסיד, כמו SOTC :)
עידן כתב:לגבי אמיגה-אני מניח שרוב מי שמשחק באמיגה כיום זה אנשים שאוהבים משחקים ספציפיים, ולא כמו הבדיקה שאתה (ואני) עשינו, ולכן גם אנשים כאלו ישקיעו יותר. בסה"כ נראה לי לגיטימי שתרגיש איך שאתה מרגיש בגלל הנסיבות הללו.
כשאתה צודק, אתה צודק.
סמל אישי של משתמש
עידן
מנהל
מנהל
איש קשר:

שליחה על ידי עידן »

דווקא SOTC לא כזו דוגמא טובה-אתה יכול כיום לשחק אותו על המחשב באמצעות אמולטור. אני דיברתי בעיקר על משחקים לקונסולות החדשות (PS3, XBOX 360, Vita וכד') שיוצאים בלעדית רק להן, ואי אפשר לשחק בהם על המחשב.

לגבי כמה אתה מפסיד-זה אינדיבידואלי, כמובן. כל אחד עם סוג המשחקים שהוא מעדיף. מי שאוהב JRPG's (כמוני)-מפסיד לא מעט. לאחרונה גם משחקי הרפתקאה אני מפסיד (Heavy Rain, Zero Escape).
סמל אישי של משתמש
Radioactive Grandpa
מנהל
מנהל
איש קשר:

שליחה על ידי Radioactive Grandpa »

עידן, תודה רבה על הדיווח המועיל.
וגם לך אחינו.
brother34 כתב:PC, אני חוזר אליך! :love10: :computer:
אמן! מוות לכל השאר!

אבל למרות זאת, אני בהחלט רואה טעם לנסות גרסת אמיגה כשהיתרונות לגביה ידועים מראש ואתה רוצה בהם.

אפרופו התמונות, לפחות לפי התמונה של אלאדין - התמונות לא בהכרח מגרסת האמיגה. די מגוחך.
זה מאוד מוזר שאין רשימה של המשחקים הנכללים שם - מה הקטע? אם באמת אין להם רשימה כזו בשום מקום, נראה לי ששווה להעלות את קובץ התמונות שלך למחסן, עידן (נניח - בלי ארבע התמונות המערכתיות, שהן גם ככה BMP ושוקלות בוכטה).

brother34 כתב:
עידן כתב:קודם כל, גם אמיגה זה, ובכן...מחשב אישי. כלומר, גם אמיגה זה PC. ואני לפחות משחק בקונסולות משחקים שלא יצאו גם למחשב, ברוב המקרים. יש כמה משחקים שאני מתבאס שאני לא יכול לשחק בהם כי הם קיימים רק לקונסולות(אני מדבר על משחקים חדשים).
אפילו לא ידעתי את זה :oops: לא שזה משנה הרבה.
למעשה, לא משנה כלום לצורך העניין. וכמו שכתב אותו בחור בסרטון השני מסרטוני ההשוואה המרשימים שקשרת אליהם:
laffer35 כתב:
And for all you nitpickers out there - I *know* the Amiga is a PC! :D
I'm using the term as it is most often used these days.
ואנקדוטה אגבית: ממש הופתעתי לשמוע פתאום את נעימת הנושא של Zool 2 בפסקול של Lotus III בסרטון (כן, מסתבר שאכן, אותם מפתחים ואותו מלחין. העניין מתחיל ב-0:33 וב-0:10 בזול ובלוטוס בהתאמה, למי שלא מבין מה אני רוצה).
פעם שניה שקורה לי משהו כזה (הפתיח של Epic ו-Quantum Explosion Dynamo מ-Commander Keen 5. שם אין קשר נראה בין היוצרים. אפשר לציין בהקשר זה גם את Spy Hunter ו-Blues Brothers, ששניהם אימצו את Peter Gunn Theme של Henri Mancini כנעימת הנושא שלהם, והם כנראה לא היחידים).
[עריכה:] מעניין אם זה מעניין מישהו חוץ ממני. אותי המשיך להטריד עניין הזהות בין המנגינות מ-Keen 5 ומ-Epic, אז המשכתי לחפור ומסתבר שגם הם מבוססים על מקור חיצוני-קלאסי זהה - Mars, The Bringer of War מאת Gustav Holst.
נעול הנושא הקודםהנושא הבא