שיקום הפורום

[ארכיון] (לשעבר) הפורום הראשי של פינת האמולטורים. הערות, בקשות לרומים, תמיכה טכנית וכל מה ש(היה) שייך לאמולטורים - (היה) שייך גם לפה...

מנהלים: Gordi, Radioactive Grandpa, Octarine, Og, אופיר

סמל אישי של משתמש
Gordi
מנהל ראשי
מנהל ראשי
איש קשר:

שיקום הפורום

שליחה על ידי Gordi »

הטקסט הבא נכתב במקור על ידי R.G:

עוגנים בדרך כלל מיועדים לאורחים. זה הפעם מיועד לחברים הקבועים ולשמש להם כתזכורת.
פורום רומולטור, כמו האגף עצמו, הוא עדיין במה קיימת ורלוונטית למשתמשים (חרף הנידחות שלו). אולם מבחינה ניהולית, שני החלקים (הפורום והאתר) לא מתפקדים לחלוטין.

[נוסח ההודעה ישתנה בהתאם לתגובות והדיון שיתעורר בפורום (אם יתעורר), לנוסח פרקטי וענייני בלבד לעומת הכלה של רקע ונימוק, ויתמקד במשימות השיקום שנחדד.]

פורום רומולטור זקוק לשיקום!
המשימות העומדות בפנינו, הן:
  • לשקם את כל המשחקים האבודים
  • ליצור דף מרוכז של אמולטורים רלוונטיים, כולל דברי הסבר ידידותיים, מראה מעודכנת של הדף ברומולטור
  • כל מדריך לכל אמולטור יתקבל בברכה
כל מי שיוכל לסייע, מוזמן.

-----------------------------------
ארכיון העוגנים-לשעבר:
הורדות של רומים ו-ISOs שהועלו בעזרת התוכנה Peer2Mail
אמולטורים לארקייד
אמולטורים+Bios ל-Sega Saturn

נכתב על ידי R.G.
נערך לאחרונה על ידי Radioactive Grandpa ב ג' אוגוסט 09, 2011 4:51 pm, נערך 3 פעמים בסך הכל.
סמל אישי של משתמש
Gordi
מנהל ראשי
מנהל ראשי
איש קשר:

Re: שיקום הפורום

שליחה על ידי Gordi »

ההודעה הפותחת המקורית של אשכול השיקום:
Radioactive Grandpa כתב:עוגנים בדרך כלל מיועדים לאורחים. זה הפעם מיועד לחברים הקבועים ולשמש להם כתזכורת.
פורום רומולטור, כמו האגף עצמו, הוא עדיין במה קיימת ורלוונטית למשתמשים (חרף הנידחות שלו). אולם מבחינה ניהולית, שני החלקים (הפורום והאתר) לא מתפקדים לחלוטין.

שרשורי העוגן הקודמים היו הודעות המכילות קישורים לאמולטורים, והודעה גדולה ומרשימה בנושא שיתוף קבצים שנעשה בתכנת העבר Peer2Mail.

הקישורים בעוגני האמולטורים שבורים, סביר להניח שמזה כבר כמה שנים. ההודעה המרכזת של קישורי השת"ק לא רלוונטית כולה, כל התוכן האדיר שבה, הרי שהשימוש ב-P2M התמוסס לפני שנים לא מעטות.

בעניין התוכן שהיה לגבי האמולטורים, נשאלת השאלה מה בכלל פשר ההפרדה הזו, בין השרשורים הספציפיים האלו לבין דף האמולטורים באתר רומולטור. על פניו נראה לי שהמצב האידיאלי הוא שהתוכן הזה יהיה שם ומעודכן (כולל הוראות להורדה באתרים המקושרים, הם לא הכי ידידותיים), ושתהיה הרחבה והמלצות בעניין האמולטורים בצורה מקיפה (טיפים למשחקים מסוימים וכד', מה שראינו קורטוב ממנו בעוגנים המיושנים, בקיצור) בשרשור עוגן בפורום, אולי עם מדריכים וכד'.

בעניין התוכן של השת"ק, השרשור הזה כאן כדי להזכיר למי שתרם משחקים בעבר, להעלות אותם שוב ע"פ המקובל כיום, לשרתי אכסון חינמיים כדוגמת sMegaUpload וכד', במידה והוא מוכן. זה המון תוכן איכותי שמת.

עוגני השת"ק והאמולטורים לשעבר נמצאים בארכיון בסוף ההודעה. המשימות העומדות בפתחו של שיקום פורום רומולטור, הן:
- לשקם את כל המשחקים האבודים
- ליצור דף מרוכז של אמולטורים רלוונטיים, כולל דברי הסבר ידידותיים, מראה מעודכנת של הדף ברומולטור שתייתר תוספות כמו שהיו קודם לכן
- כל מדריך לכל אמולטור יתקבל בברכה

כל מי שיוכל לסייע, מוזמן. הפורום אמנם נידח למדי והביקוש בתחום אצלנו נמוך יותר (אפקט הביצה והתרנגולת), אבל אין סיבה שקבלת הפנים תהיה רעה כל-כך. גם אם לא ימצא מתנדב להרים את אגף רומולטור, גם אם לא מפתחים תכנים נוספים, עדיין השער לא צריך להראות ככה, מלא בתכנים מיושנים שמעידים על כך שלא רק שגולשים לא מחפשים כאן כלום, גם ההנהלה כבר שנים לא בדקה מה הולך כאן.

ארכיון העוגנים-לשעבר:
הורדות של רומים ו-ISOs שהועלו בעזרת התוכנה Peer2Mail
אמולטורים לארקייד
אמולטורים+Bios ל-Sega Saturn
סמל אישי של משתמש
עידן
מנהל
מנהל
איש קשר:

שליחה על ידי עידן »

הגעתי למסקנה שיש לי מעט זמן חופשי בזמן הקרוב(עם הפסקה מסויימת בחודש ספטמבר, ואז עוד חודש בערך של זמן חופשי נוסף), ואני מוכן לנסות לסייע לרומולטור להשתקם, גם אם מעט.

לצערי, עם העלאות של המשחקים הכבדים ששהו בעבר בחשבונות הדואר אני לא יכול לסייע-לא אני העליתי אותם, כך שרובם לא ברשותי, וגם אם הם אמנם ברשותי, אין לי ממש אפשרות להעלות משחקים גדולים. עם זאת, אני יכול להעלות משחקים קטנים, וגם כאלו מעט גדולים יותר אולי(לדוגמא משחקים לנינטנדו 64). אני מניח שאני גם יכול לקחת תמונות, לא יודע כמה זמן ואפשרות יהיה לי כדי לעשות סיקורים, מה שכן.

אם מישהו נוסף יכול ומוכן להרים את הכפפה בעניין הזה-מעולה.

לגבי עדכון דף האמולטורים-אני אשתדל גם כאן לעזור עם המקסימום האפשרי. אתם חושבים שהדף צריך להיראות אחרת? מה שבטוח שהמצב כיום רחוק מאידיאלי, קשה לומר שהוא מעודכן. אני מניח שהשלב הראשון צריך להיות לעדכן אותו עם האמולטורים הרלוונטיים והנוחים ביותר כיום. מדריכים לאמולטורים אני יכול לנסות להכין, אני לא בטוח שאני הכתובת המתאימה בעניין זה, אמנם.

זהו בעיקרון. עצוב לי ממש לראות את המצב של רומולטור כיום, כמו שאני בטוח שאתם יודעים, ולכן החלטתי שאחרי שכבר יש לי קצת זמן חופשי, אוכל לתרום קצת, כמו שעשיתי בעבר. אשמח לשמוע מהמנהלים(גורדי, Og, RG...נו, אתם יודעים אל מי אני מדבר :) ). מה אתם חושבים שצריך לבצע ואיך להתחיל.

גורדי, אני מוכן לקבל מחדש הרשאות ניהול בסיסיות לאתר, אם זה מה שצריך(ואפילו לפורומים אם אתה חושב שיש צורך, אבל במקרה הזה אני לא מאמין שזה נחוץ במיוחד).
Og
מנהל
מנהל

שליחה על ידי Og »

אני פסימי.

אל תבין אותי לא נכון, כל הכבוד, יישר כח וכו' על הרצון ועל המאמץ, אבל אני מאמין שכדי להפוך את רומולטור לאתר בסדר גודל של מסע - כלומר, האתר הטוב מסוגו בארץ, לא מספיק מאמץ של אדם אחד, able as he may be.
אין ספק שתוכל לשפצר את המצב הנוכחי, אבל לעניות דעתי (שאני בטוח שהרבה - ואתה בינהם - יחלקו עליה) זה לא שווה את המאמץ ללא תחזוקה שוטפת ותרומות קבועות.

ובכל זאת... ביקשת עצה ועצה תקבל.

בקשר להעלאת משחקים: אין לי בעיה להעלות את כל הקבצים שיש ברשותי (הווה אומר כל המשחקים שאני העליתי במקור ואולי משחק-שניים אחרים) לשרתי אחסון חינמיים, אך אני חושש שלא אוכל להעלות לשרתים של האתר.

בקשר לאיך ומה: שני הסנטים שלי? הורדות הן משניות ביותר, אפשר למצוא כל משחק בקלות וכאלה שלא, אנחנו יכולים לאתר קישור ולהפנות. מה שחשוב לשקם זה תוכן.
ברור שסיקורים הם הבסיס, אבל כפי שאמרתי, אני לא חושב שאתה לבדך תוכל ליצור כמות ואיכות מספקת, בטח ובטח שלא בזמן כ"כ מוגבל.
אז מה שהייתי מציע ומציע בחום, הם מדריכים, הסברים ותמיכה באופן כללי. כלומר, העמוד של האמולטורים צריך לעבור שיפוץ מקיף שכולל יותר קונסולות ומחשבים שאינם PC (לדוגמה, אמיגה). גרסאות עדכניות לכל האמולטורים. אפשרות של יותר מאמולטור אחד לכל קונסולה והסבר ליתרונות והחסרונות לכל אחד. קישור לדף הבית של כל אמולטור והסבר שאומר שתמיד יש להוריד את הגרסה העדכנית ביותר(אם היא לא זו שקיימת באתר). ביוסים מומלצים לכל האמולטורים שזקוקים להם וכו' וכו'.
אפשר לקחת דוגמה מ emulator-zone, יש להם רעיונות לא רעים.

מדריכים: מדריך שמסביר את הבסיס, מה זה רום ומה זה אמולטור(זה שישנו כרגע הוא בדיחה). מדריך כללי לאיך להפעיל אמולטור (בניגוד להפעלת משחקים שמיועד למערכת ההפעלה שבה אתה משתמש). מדריך קצר לכל אמולטור שנמצא באתר ומדריכים מפורטים לאמולטורים הפופולרים (MAME, Project64, SNES,ePSXe).

הסברים בעמוד הראשי לגבי השגת משחקים ממקורות אחרים (מאתרים אחרים, ע"י בקשה בפורום וכו').

היו עוד, אם אני אזכר אני אגיד.
סמל אישי של משתמש
עידן
מנהל
מנהל
איש קשר:

שליחה על ידי עידן »

טוב, אין לי שום כוונה להפוך אותו לאתר הטוב מסוגו בארץ, כי אני יודע שזה לא פרקטי. אין לי מספיק זמן חופשי(וכמו שאמרת, לא למשך פרק זמן כה ארוך אלא רק למשך התקופה הקרובה), וגם אני באמת לבד במערכה(כך נראה).

דווקא לגבי חלק מהמשחקים שלך(והמשחקים שהיו מאוכסנים בחשבונות דואר באופן כללי), שווה לדעתי להעלות אותם. לא את כולם קל למצוא ולהוריד. אחרים אולי כן קל למצוא, אבל יש מצב שלאנשים בכל זאת יהיה יותר נוח להוריד אותם באופן מסודר מאתר ישראלי אחד. בכל מקרה, גם בעת ההקמה של רומולטור ניסיתי לשים דגש על העלאת משחקים איכותיים אבל מוכרים פחות.

אני מסכים עם הנקודה שלך שמה שחשוב זה התוכן. זו אכן בעיה מרכזית. לגבי מדריכים-מה הטעם לעשות מדריך לאמיגה אם אין לנו כלל הורדות למשחקים למערכת זו? או שאתה מציע שנקשר לאתר אחר להורדת משחקים לאמיגה ונתמקד בלהכין מדריך? בכל מקרה זה אמולטור מורכב באמת(לא נגעתי בו *הרבה* זמן, אולי השתנו מאז דברים, לא יודע).

לגבי שאר הדברים שאמרת על אמולטורים(יתרונות וחסרונות, יותר מאחד לכל קונסולה, גרסה מעודכנת וכו')-אני מסכים, זה מה שגם אני חשבתי עליו. לגבי Bios-זה יהיה בסדר לקשר אותם יחד עם האמולטורים?

מדריכים כלליים-חשוב וטוב, אבל מה לגבי הסבר על אמולטור ורום? אמנם ההסברים כיום באמת ממש בסיסיים וקצרים, אבל לדעתי זה בסדר בתור הסבר בסיסי, בטח אם יהיה מדריך לכל אמולטור בנפרד וכו'.

אגב, מעולם לא הייתה לי גישה(אלא אם זכרוני מטעני?) לדף האמולטורים ברומולטור, ולדעתי גם לא ל-C-man(פה יש מצב שאני טועה)-אלא רק לגורדי.
Og
מנהל
מנהל

שליחה על ידי Og »

עידן כתב:מה הטעם לעשות מדריך לאמיגה אם אין לנו כלל הורדות למשחקים למערכת זו?
אז אולי כדאי להעלות כמה :wink:
יש לי סיקור שכתבתי מזמן למשחק Reunion, ואמנם אני לא מרוצה ממנו בכלל ורוצה לשכתב אותו מתישהו, אבל עוד סיבה חשובה שלא שלחתי לגורדי את המשחק היא שאני פשוט חושב שגרסת הPC דפוקה לחלוטין עד כדי אי-שחיקות. התכנית המקורית הייתה להעלות לרומולטור חבילה מוכנה של WinUAE עם מערכת הפעלה מותקנת בכונן קשיח ועם המשחק עליו. הגודל הכולל היה *יחסית* גדול וגם היו לא מעט בעיות טכניות שלא היה לי זמן לתקל.
לך תדע... אם היה מדריך נורמלי לWinUAE אולי לא הייתי צריך לדאוג בקשר לזה... מצד שני:
עידן כתב:בכל מקרה זה אמולטור מורכב באמת(לא נגעתי בו *הרבה* זמן, אולי השתנו מאז דברים, לא יודע).
כן, גם בפעם האחרונה שאני נגעתי בו הוא היה די מסובך... לא יהיה די במדריך קצר במקרה הזה.
עידן כתב:לגבי Bios-זה יהיה בסדר לקשר אותם יחד עם האמולטורים?
בלי להיכנס יותר מדי לעניין החוקיות שמעלה פה אגלי זיעה אצל אנשים מסויימים, אני פשוט אענה: לדעתי, כן.
סמל אישי של משתמש
עידן
מנהל
מנהל
איש קשר:

שליחה על ידי עידן »

תראה, בנוגע לאמיגה, אני מוכן לנסות...כמו שאמרתי, יש לי קצת זמן...אבל אני לא חושב שאני האדם המתאים. התעסקתי עם זה קצת כאמור, לפני לא מעט שנים(בטח ב-2004 או משהו בסגנון), ולא יותר מזה. אני לא ממש מכיר משחקים שייחודיים לאמיגה ושכדאי לשחק בהם, ומאחר שאני גם לא מכיר אותם מראש, להתחיל לשחק בהם כדי לכתוב להם סיקור(או אפילו לקחת מהם תמונות), יהיה לי קשה מאוד, ויגזול לא מעט זמן...מדריך אני מוכן להכין, אבל כאמור, לדעתי רצוי שיהיו לפחות איזה שניים-שלושה משחקים לפני שמתחילים להתעסק עם זה.

לגבי ה-Bios-כמוני-כמוך...מצד שני...מי אני שאגיד מה מותר ומה אסור? אני מציית לחוקים שקובע מי שיושב למעלה ומושך בחוטים של האתר :wink:
סמל אישי של משתמש
Gordi
מנהל ראשי
מנהל ראשי
איש קשר:

שליחה על ידי Gordi »

גם אני שותף לדעה שמה שחשוב בסופו של דבר זה התוכן (יחי המלך החדש!), ולכן אני מעדיף שההתמקדות תהיה בכיוון הזה.
מבין שלל סוגי התוכן האפשריים, (גם) לדעתי עדיף להתמקד במדריכים והסברים - בינינו, גם אם באמת יותר נוח לעיתים להוריד הכל באופן מסודר מאתר ישראלי אחד, אין לנו את המשאבים הדרושים על מנת להתחרות עם אתרי הורדה בינוניים בתחום הזה. בתחום המדריכים, לעומת זאת, בהחלט יש לנו מה להציע.

לעניות דעתי, צריך להיות מוכנים לוותר על ההורדות הגדולות לחלוטין, ולהתמקד במשחקים הקטנים והפופולריים שהיו בארץ בזמנו. בעיני המשחקים הגדולים אינם ברי-תחזוק, אפשר להעלות אותם פעם או פעמיים אבל בשלב מסויים אני מניח שזה כבר לא יהיה שווה את המחיר הגדול שצריך לשלם עבור התחזוקה.

על ביוסים ושאר ירקות נדבר אחרי כך.

וכמובן, כל הכבוד על היוזמה :-)
סמל אישי של משתמש
עידן
מנהל
מנהל
איש קשר:

שליחה על ידי עידן »

טוב, אז עם מה להתחיל? אני מניח שהחלטנו שצריך להתחיל משיפוץ דף האמולטורים, אבל כיצד נעשה זאת? אין לי גישה.

לדבר איתך, גורדי, או...איך?
סמל אישי של משתמש
Gordi
מנהל ראשי
מנהל ראשי
איש קשר:

שליחה על ידי Gordi »

מה דעתך להשתמש בויקי כפלטפורמת עריכה, וכשהכל יהיה מוכן אייבא זאת אל האתר?
סמל אישי של משתמש
עידן
מנהל
מנהל
איש קשר:

שליחה על ידי עידן »

Gordi כתב:מה דעתך להשתמש בויקי כפלטפורמת עריכה, וכשהכל יהיה מוכן אייבא זאת אל האתר?
ממ...אנסה לראות אם אני יכול לעבוד עם זה...אבל אני לא יודע למה, האתר זז לי ממש לאט(ניסיתי בשני דפדפנים).
סמל אישי של משתמש
Gordi
מנהל ראשי
מנהל ראשי
איש קשר:

שליחה על ידי Gordi »

אם זה מפריע אתה יכול לחלופין לכתוב מסמך וורד / להשתלט על הודעה פה בפורום / בפורום של RG / כל דרך אחרת שנוחה לך להעביר את התוכן. אני לא בררן :-)
סמל אישי של משתמש
עידן
מנהל
מנהל
איש קשר:

שליחה על ידי עידן »

Gordi כתב:אם זה מפריע אתה יכול לחלופין לכתוב מסמך וורד / להשתלט על הודעה פה בפורום / בפורום של RG / כל דרך אחרת שנוחה לך להעביר את התוכן. אני לא בררן :-)
סבבה :lol: נראה לי שאם אכתוב בוורד זה יהיה לי הרבה יותר נוח ומהיר(אבל בלי שום תבניות? פשוט לשפוך מידע, לשים תמונות, וכו'?)

בנוסף-עם מה לדעתך צריך להתחיל. להתחיל לכתוב מדריכים ספציפיים לאמולטורים?

או לחילופין לסדר את דף האמולטורים(שזה כנראה יותר קל וייקח יחסית מעט זמן)? ואם כן, כיצד? לדוגמא, אם אני לוקח את דף האמולטורים כמו שהוא נראה כיום, לרשום קטגוריה(למשל, NES), ואז לתת לפי הסדר את האמולטורים המומלצים, עם תיאור קצר(יותר משורה?) על כל אחד מהם, הגרסה העדכנית, וקישור עדכני להורדה? או שאנחנו רוצים לשנות את זה קצת?
סמל אישי של משתמש
Gordi
מנהל ראשי
מנהל ראשי
איש קשר:

שליחה על ידי Gordi »

עידן כתב:אבל בלי שום תבניות? פשוט לשפוך מידע, לשים תמונות, וכו'?)
איך שנוח לך, אבל קח בחשבון שהמעבר מוורד לאתר עשויה לגרור שינויים עיצוביים כך שאולי לא כדאי להשקיע בצד הזה יותר מדי.
עידן כתב:עם מה לדעתך צריך להתחיל[?]
הייתי מעדיף לשפר את הקיים לפני יצירת תוכן חדש, כלומר - להתחיל עם דף האמולטורים.
עידן כתב:ואם כן, כיצד? לדוגמא, אם אני לוקח את דף האמולטורים כמו שהוא נראה כיום, לרשום קטגוריה(למשל, NES), ואז לתת לפי הסדר את האמולטורים המומלצים, עם תיאור קצר(יותר משורה?) על כל אחד מהם, הגרסה העדכנית, וקישור עדכני להורדה? או שאנחנו רוצים לשנות את זה קצת?
על השאלה הזאת קצת קשה לי לענות כי אני לא צרכן של התוכן הזה. מה היית רוצה לראות, כמשתמש, בדף הזה?
קח בחשבון שיש לנו בעיה של תחזוק החומרים בפינה הזאת, ולכן אם קיים אמולטור שמתעדכן בצורה תדירה כדאי להעדיף קישור לדף הבית שלו על פני אירוח גרסה מקומית של האמולטור.
סמל אישי של משתמש
עידן
מנהל
מנהל
איש קשר:

שליחה על ידי עידן »

קודם כל, כדאי לדעתי לשים קישור בולט לאמולטורים בדף הראשי של רומולטור(למשל, כמו הקישורים שיש לפורום, לרומולטור וכו' בדף הראשי של "מסע"). אני יודע שיש קישור מכל משחק לדף האמולטורים, אבל לדעתי זה רצוי בכל זאת, שלא יהיה רק קישור קטן בתפריט בצד.

גרסה מקומית של האמולטור תהיה עדיפה במקרים שצריך Bios, וכמו כן אם האמולטור כבר הפסיק להתעדכן מזה זמן רב. אם הוא מתעדכן בתדירות גבוהה-באמת עדיף לקשר לעמוד האמולטור הרשמי.

לגבי שאר הדברים, אני מניח שבינתיים אעבוד באופן בסיסי על עדכון המידע הקיים, לכל הפחות, וארשום קצת יותר מידע על כל אמולטור.

אשמח לשמוע מאחרים(Og?), איך הדף של האמולטורים צריך להיראות שונה ממה שהוא היום, אם בכלל.
נעול הנושא הקודםהנושא הבא