וידוי אישי לגבי משחקים ישנים

הפורום הראשי של האתר. מחפשים קישור למשחק אבוד? מנסים להפעיל משחק ולא מצליחים? מצאתם קישור לא פעיל? נתקעתם במהלך משחק ואתם זקוקים לעזרה? יש לכם חידוש/הערה/הארה? זה המקום בשבילכם!

מנהלים: Gordi, Radioactive Grandpa, Octarine, Og, אופיר

סמל אישי של משתמש
איתן
משתמש רשום
משתמש רשום

וידוי אישי לגבי משחקים ישנים

שליחה על ידי איתן »

היי חבר'ה, יש לי בעיה שאני לא יודע כמה מכם יכולים להזדהות איתה:
אני פוזל. בדרך כלל הכל אצלי בסדר, בעיקר מאז שגדלתי, ובעיקר כשאני במשקפיים. אם למשל אני בלי משקפיים הרבה זמן, אני אתחיל לפזול. העיניים מתעייפות.
זו הייתה הקדמה לתלונה שלי על משחקים ישנים.
למשל היום שיחקתי בHeroes II במשך פחות משעה, וכשסגרתי את המשחק כבר פזלתי ממש.
כשהייתי קטן חשבתי שזה בגלל מסכי ה CRT והצורה בה משחקי דוס כל הזמן מרעננים את עצמם. עכשיו אני יכול להעיד שזה היה על מסך חדש, אז לפחות עניין ה CRT יורד מהפרק.
האם יצא חידוש ל Heroes II שלא בנוי באותה השיטה?
אני באמת מריץ את המשחק דרך דוס ולא בגרסת הווינדוס. אולי כדאי לי להשוות, אבל יש הבדלים בין הגרסאות ואני פשוט מעדיף את גרסת הדוס
בתור רפרנס, ב Black&White אני יכול לשחק שעות בלי לפזול

בתחום משחקי הדוס מהתקופה של Wacky Wheels לכל המשחקים הייתה כזו השפעה עליי

מה דעתכם?
zibib
משתמש רשום
משתמש רשום

Re: וידוי אישי לגבי משחקים ישנים

שליחה על ידי zibib »

אני ממש לא מבין בתחום, אבל אולי dosbox's scalers יכולים לעזור?
netanelg
משתמש רשום
משתמש רשום

שליחה על ידי netanelg »

החיסרון בScalers שאם זה יותר גדול מהמסך אז התצוגה נחתכת...
אם הגדלת מסך באמת יכולה לעזור, אני יכול להמליץ על כלי שנקרא TouchZoomDesktop שיכול לעשות זום על המסך ולעקוב אחרי העכבר, והוא הרבה יותר מוצלח מהזכוכית מגדלת הסטנדרטית של Windows...
הכיוון באמת זה הגדלת המסך?

אם זה לאו דווקא הגדלה אלא עניין של חדות התצוגה תבדוק אולי את xBRZ, זה נמצא בתפריט של הscalers.
אפשר לנסות גם לשחק עם Pixel-shaders, יש כל מיני קבצי shaders שמצורפים ל-dosbox-daum, זה בתיקייה SHADERS שנמצאת בקובץ 7z של daum, אני מניח שיש עוד מלא ברשת.
גם dosbox-x תומך בזה אבל הקבצי shaders לא כלולים שם.
שים לב שכל זה דורש תצוגה של opengl או direct-3d ומן הסתם אין את זה בדוסבוקס הרגיל...
סמל אישי של משתמש
איתן
משתמש רשום
משתמש רשום

שליחה על ידי איתן »

קודם כל תודה על ההתייחסות וההצעות!

אני חשבתי שזה לא עניין של רזולוציה כמו עניין קצב ריענון המסך.
עד כמה שידוע לי, משחקים ישנים תמיד שלחו פריימים שלמים אל המסך, ומתישהו בהמשך הפקודה השתנתה לשינויים לוקאליים בלבד.
זה הכיוון שחיפשתי.

כבר יצא לי להתקל פעם ב DosBox Scalers ולא ניסיתי, כי לא חשבתי שיש צורך להחליף את הרזולוציה, כי אני חושב שאני אוהב את המראה המפוקסל :)
אני מניח שהגדלה זה לא הסיפור, אני משחק על מסך גדול, אין לי סיבה להגדיל משהו שמלכתחילה ברזולוציה נמוכה, אין שם פרטים שאני מתקשה להבחין בהם.
xBRZ לא מופיע בדוגמאות פה
אני רואה שהוא מופיע בDaum, זה קל לעבוד איתו?

אני יכול לעשות כמה ניסויים, אשמח לטיפים 8)
netanelg
משתמש רשום
משתמש רשום

שליחה על ידי netanelg »

רוב הסקיילרים פועלים רק אם יש force-scaler מסומן או בקונפיגורציה.
בכל אופן xBRZ קיים רק בdaum וגם בdosbox-x. הוא מאוד אגרסיבי ומעגל בכח פיקסלים ונדמה לי שהוא היחיד שפועל גם בלי שימוש ב-force. (לפעמים זה לא משפיע עד שאני לוחץ פעמיים keep aspect בתפריט או מפעיל מחדש את דוסבוקס)
כדאי שתנסה כדי לראות אם זה עוזר במשהו...

לגבי קצב רענון, ראיתי שיש ב-dosbox-x הגדרה שקשורה ל-vsync או משהו כזה, לא ניסיתי אף פעם אבל אולי זה גם יכול להשפיע במשהו

עריכה: ואם במקרה אתה לא מכיר את dosbox daum,
זה די קל לעבוד איתו כי יש תפריטים שאפשר דרכם לשנות את הקונפיגורציה, ויש גם חלון הגדרות שאפשר לגשת אליו באמצעות ALT+F10.
בכל מצב, עם כל היתרונות זו גירסה ישנה ולא מתוחזקת, שווה לך לבדוק את dosbox-x
https://github.com/joncampbell123/dosbox-x/releases
שלח תגובה הנושא הקודםהנושא הבא