[הורדה] המשאלה הקסומה (קסם התות 2) - Chipper

הפורום הראשי של האתר. מחפשים קישור למשחק אבוד? מנסים להפעיל משחק ולא מצליחים? מצאתם קישור לא פעיל? נתקעתם במהלך משחק ואתם זקוקים לעזרה? יש לכם חידוש/הערה/הארה? זה המקום בשבילכם!

מנהלים: Gordi, Radioactive Grandpa, Octarine, Og, אופיר

Og
מנהל
מנהל

[הורדה] המשאלה הקסומה (קסם התות 2) - Chipper

שליחה על ידי Og »

שם המשחק: המשאלה הקסומה - קסם התות 2
שם באנגלית: Chipper
חברה: סקוֹפּס (מבית מחשבת)
שפה: עברית (מקורי)
שנה: 1997
מערכת הפעלה: חלונות
שם קובץ: ChipperCD1.7z.exe, ChipperCD2.7z.exe
סוג כיווץ: 7-Zip SFX
גודל מכווץ: דיסק 1: 311MiB ; דיסק 2: 269MiB
גודל לאחר פריסה: דיסק 1: 595MiB ; דיסק 2: 628MiB
עזרים: סיקור:
בתעשיית המשחקים, כמו בתעשיית הסרטים, חברות מנצלות את ההצלחה של הכותר הראשון בסדרה בכדי למכור את המשחקים/סרטים הבאים אחריו, לפעמים גם אם הוא הרבה פחות טוב מהראשון או שאין קשר עלילתי בין השניים.
על "קסם התות 2" או "המשאלה הקסומה" אם תרצו, בהחלט לא ניתן לומר שהוא הרבה פחות טוב מהראשון, שכן הוא אחד המשחקים החינוכיים הישראלים המושקעים ביותר שראיתי, כנראה אפילו יותר מקסם התות.
מה שכן בהחלט ניתן לומר על המשחק, הוא שהקשר העלילתי היחיד שלו ל"קסם התות", הוא בזה ש... המממ, לא, בעצם אין שום קשר עלילתי.
אני לא יכול להיות בטוח במאת האחוזים, אך ישנן ראיות חזקות מאוד שהמשחק היה אמור להיקרא במקור "החיפוש אחר ניבי הקסם" ורק לאחר מכן שונה שמו כך שיכלול את "קסם התות 2" בכדי לקדם את המכירות. עובדה זו, היא חשובה ביותר מכיוון שהיא רומזת לנו שקסם התות הראשון הייתה אחת מן הלומדות המצליחות ביותר בארץ, ואולי אפילו הייתה מתמודדת אמיתית נגד קומפדיה.

העליליה, המובאת במדריך למשתמש ובסרטון הפתיח, מספרת על בן, בונה צעיר, החי עם שאר משפחת הבונים בשפך הנהר אשר ממוקם בקצה יער יפייפה. כידוע, שיניהן של בונים לעולם לא מפסיקות לצמוח וע"מ שלא תגדלנה לגדלים עצומים, הבונים עושים בהן שימוש קבוע ותוך כדי כך שוחקים אותן. לבן הבונה נמאס לכרסם כל דבר שזז ומחליט לחפש לו שניים אשר נשארות באורך קבוע. שתי פיות יער נחלצות לעזרתו ומספרות לו שבמעמקי הים יוכל למצוא את מבוקשו, לצערו של בן, הוא אינו יודע לשחות (באופן מאוד מתמיה, שהרי הבחורצ'יק בונה...) אך גם כאן מושיעות הפיות ונותנות לבן את היכולת לשנות צורה (למשהו שנראה כמו הכלאה בין טריטון, ברווזן ובונה) בכל פעם אשר הוא נכנס לים. מצוייד רק במפתח (שגם אותו ספקו הפיות) ובטוב ליבו, יוצא בן לחפש את שיני הקסם.

זהו אחד המשחקים המאוחרים ביותר של סקופס ומשום כך, הוא מציג יכולות טכניות מרשימות. מכל המשחקים של סקופס שאני מכיר ובכלל, של כל חברה ישראלית באותו זמן, משחק זה מציג את הגרפיקה היפה ביותר, בנוסף, מיותר לציין את הדיבוב המלא בדומה לכל משחקי סקופס. עוד מאפיין שחשוב להזכיר הוא, שמכל משחקי סקופס/מאד-אנג'ין/מחשבת הבנויים על המנוע של Giant Steps משחק זה הוא היציב ביותר שראיתי - על שלוש מערכות XP הוא עבד כמעט ללא בעיה בכל הפעלה.
אמנם לא הייתי ממליץ לאדם בוגר אשר לא שיחק במשחק בילדותו להתחיל עכשיו, אך ללא ספק זהו משחק שחשוב שיקבל את הכבוד המגיע לו, כאן במסע אל העבר.

תמונות(ללחוץ להגדלה):
תמונה תמונה תמונה תמונה תמונה תמונה תמונה תמונה תמונה תמונה תמונה תמונה תמונה תמונה תמונה תמונה תמונה תמונה תמונה תמונה תמונה

הורדה
להורדת תקליטור מס' 1 לחצו כאן.
להורדת תקליטור מס' 2 לחצו כאן.

הוראות הפעלה לחלונות XP
לאחר הפריסה של שני הקבצים יווצרו שני קבצי ISO, יש להעלות בעזרת דימון טולז או לצרוב לתקליטור את הראשון שבהם (CHIPHEB1.ISO). אם אינכם יודעים כיצד לעשות אחד מן השניים אנא קראו את המדריך לטיפול בקבצי תמונה של דיסקים. לאחר הכנסת התקליטור הראשון יתכן שתקפוץ הודעה השואלת אתכם האם להתקין את המשאלה הקסומה, אם קופצת ההודה הזו, ביחרו "לא" - כלומר אל תתקינו עדיין את המשחק.
כעת סיירו בתקליטור בעזרת "המחשב שלי" ,אתרו את הקובץ: AUTORUN.EXE ,הקליקו עליו בעזרת כפתור העכבר הימני וקבעו מצב תאימות ל- Windows 95. אם אינכם יודעים כיצד לעשות זאת, קראו כאן. כעת הפעילו את הקובץ AUTORUN.EXE ובחרו "כן" בכדי להתקין את המשחק.
לאחר ההתקנה, ניתן להפעיל את המשחק מקיצור הדרך בתפריט התחל.

בעיות/שאלות נפוצות
1. בזמן ההתקנה אני מקבל שגיאה שהמשאלה הקסומה פועל רק על חלונות 95, מה עושים?
-ת: כפי שכתוב בהוראות ההפעלה, יש להחל מצב תאימות על הקובץ AUTORUN.EXE. אנא קראו שוב את ההוראות ביתר תשומת לב.
2. אני משתמש בדימון טולז ואז אני צריך להחליף דיסק. איך אני עושה את זה?
-ת: לחצו Ctrl+Esc ואז לחיצה בודדת על הצלמית של דימון טולז ובחירה באפשרות התחתונה.
3. המשחק נתקע! האם לאתחל את המחשב?
-ת: יש קודם כל לנסות ללחוץ Alt+F4 ולחכות עד שתי דקות. אם המשחק לא נסגר לבד, נסו להביא את מנהל המשימות בעזרת צירוף המקשים Alt+Ctrl+Del ולסגור את WADVANT.EXE בכח.
4. אני תקוע במשחק, אפשר לשאול שאלה בנוגע לזה כאן?
-ת: שימו לב שיש בהודעה (תחת "עזרים") פתרון מלא למשחק, אך אם אתם פוחדים לגלות יותר ממה שביקשתם, ניתן לשאול פה את שאלתכם, אך אין ערובה לתגובה...

[Gordi, 19.06.2014]הוספת הקישור לסקירה[/Gordi]
נערך לאחרונה על ידי Og ב ו' ינואר 25, 2008 12:08 am, נערך 3 פעמים בסך הכל.
Og
מנהל
מנהל

שליחה על ידי Og »

הערה קטנה שרציתי להעיר בקשר לפתרון:

אני לא שיחקתי במשחק הזה בצעירותי ואני לא ממש מתלהב ממשחקים לילדים... העניין הוא שהעותק הראשון של המשחק הזה שהשגתי היה תקול - 10 סקטורים פגומים בתקליטור מס' 2 מנעו את האפשרות לסיימו, כמובן שלא ידעתי את זה בהתחלה והייתי חייב לנסות לסיים את המשחק בכדי לדעת אם אותם 10 סקטורים יגרמו לבעיות. רק לאחר שהשגתי גרסה אחרת, שגם בקשר אליה היו לי ספקות, טענתי את המשחקים השמורים שלי וסיימתי את המשחק.

היה חשוב לי שאם כבר עשיתי את העבודה הזו, לדאוג שהיא לא תהיה לשווא ולכן כתבתי את הפתרון.
העניין הוא, שכתבתי אותו כך שתהיה המינימום שבמינימום השקעה מצידי.
לכן, אני אומר כאן:
אם מישהו/י בעל כישורי כתיבה טובים רוצה לכתוב פתרון יותר מושקע או לחלופין לשפר את הפתרון שלי כך שיכיל יותר רמזים, יהיה יותר קריא ובאופן כללי, יותר מושקע, אני אשמח להחליף את הפתרון שלי בשלו/שלה.
Gawild
משתמש רשום
משתמש רשום

סוף סוף!!

שליחה על ידי Gawild »

OG, תודה רבה =]
מצאת גרסה בלי הבעיה בסוף?
Og
מנהל
מנהל

שליחה על ידי Og »

אני רואה שקיבלת את הדוא"ל ששלחתי.

כן, השגתי גרסה טובה, שיחקתי בה מההתחלה עד הסוף והיא פיקס.

תהנה.
Gawild
משתמש רשום
משתמש רשום

תודה =]

שליחה על ידי Gawild »

שוב תודה =]
תמשיכו עם העבודה הטובה פה באתר, מסע אל העבר RULES! :D
yosef 965

שליחה על ידי yosef 965 »

תודה רבה!!!
אם אפשר להביא עוד משחקי ילדים בעברית
בתודה מראש
morgana

קסם התות 2 - עזרה

שליחה על ידי morgana »

הקובץ הגיע אלי בתור WINRAR, מה אני אמורה לעשות? איך אני מעבירה את כל המשחק כדי שאוכל לשחק?
Og
מנהל
מנהל

שליחה על ידי Og »

הקובץ הוא לא RAR אלא ISO, הוא מופיע עם סמל של ווינראר בגלל שאצלך במחשב WINRAR מכוון לפתוח אותו. אנא קראי בעיון את ההוראות, עלייך לצרוב את קבצי הISO (אלה שנראים כמו קבצי RAR) לתקליטור או לטעון אותם עם דימון טולז. הכל מוסבר בהוראות.
yosef965

שליחה על ידי yosef965 »

ראשית תודה על המשחק.
אבל בכל פעם שאני נכנס למשחק הוא מבקש שאכניס את התקליטור.
האם אפשר לעקוף את זה???
בתודה מראש!
Og
מנהל
מנהל

שליחה על ידי Og »

אני חושש שלא... אתה באמת חייב להכניס את התקליטור בכל פעם שאתה משחק. החלופה היחידה היא להשתמש בדימון טולז, אבל אז, קצת פחות נוח להחליף תקליטורים.
נתנאל כהן

המשחק לא טוב!

שליחה על ידי נתנאל כהן »

אני עשיתי "שמירת יעד בשם" ולחצתי פעמיים, וזה עשה לי הודעת שגיאה, ופתח לי אתר שכתוב בו:This account has been suspended due to violations of the user agreement.

If you feel this is in error, please contact Diino support.
Og
מנהל
מנהל

שליחה על ידי Og »

אני אעלה את המשחק למקום אחר, זה יקח יום-יומיים.
תפוזי

Re: [הורדה] המשאלה הקסומה (קסם התות 2) - Chipper

שליחה על ידי תפוזי »

המשחק נתקע אצלי מיד לאחר ההפעלה. אני עוד רואה את מסך הפצתיחה שכתוב "המשאלה הקסומה" ואז המסך משחיר ורק נשאר עכבר בצורת חץ גדול על המסך. למישהו יש פתרון?
Og
מנהל
מנהל

Re: [הורדה] המשאלה הקסומה (קסם התות 2) - Chipper

שליחה על ידי Og »

תסמין קלאסי של המנוע שבו משתמשים רוב משחקי החלונות של סקופס (אני חושב שכולם מלבד גרניX).
נסה את אחת ההצעות המובאות בשרשור ההורדה של המשחק "שליט המימדים". אם שום דבר לא עזר, תצטרך להשתמש בVPC.
אני לא יכולה לומר (בואו נומר שהמשתמש האמיתי לא יודע שפירסמתי)

לגבי "קסם התות 2" שבכלל לא קשור לראשון

שליחה על ידי אני לא יכולה לומר (בואו נומר שהמשתמש האמיתי לא יודע שפירסמתי) »

5. זה לא ברור לי עוד לא שחקתי אבל למה יש 2 תקליטורים? למה לא עשו בתקליטור 1 וזהו :?: :?

רק אל תגידו לי שהמשחק ממש ארוך לקח לי שנים לסיים את הראשון עד שנמעס לי ובדקתי באינטרנט : :pale: :laughing1: :angry3: :banghead: :confused1: :sad5: :sad2: :tongue9:
שלח תגובה הנושא הקודםהנושא הבא