מחפש קווסט ישראלי ישן שמתרחש בתל אביב

מחפשים את "הכדור הקופץ ההוא"? מתגעגעים ל"משחק עם הטנקים"? כתבו פה תאור של המשחק ונעשה הכל כדי לגלות את השם הלועזי שלו - ובכך לעזור לכם למצוא אותו...

מנהלים: Gordi, Radioactive Grandpa, Octarine, Og, אופיר

מתן ק

מחפש קווסט ישראלי ישן שמתרחש בתל אביב

שליחה על ידי מתן ק »

אוקיי קצת לונג שוט אבל יש משחק שאני זוכר בבירור מהילדות והייתי שמח מאוד למצוא את המשחק (למרות שאין סיכוי) או לפחות למצוא עוד מישהו ששיחק או זוכר. לא זוכר את שם המשחק אבל אני זוכר עליו המון פרטים:

1. רקע לרכישת המשחק - המשחק נרכש בחנות באג במרכז אהרוני כפר סבא כשהייתי בערך בכיתה ג או ד, כלומר בסביבות 1990-1991. יש סיכוי שהמשחק היה פיתוח של באג אבל אני לא בטוח. המוכר בחנות הדגים לי את המשחק בהתלהבות ושכנע אותי לקנות.

2. סגנון משחק - קווסט עם גרפיקה אבל ללא אנימציה (תמונות סטטיות), ועם Text Parser - כלומר, רואים תמונה של בית וצריך לכתוב ״פתח דלת״ כדי לפתוח את הדלת, ו״צפון״ כדי להתקדם לכיוון צפון. סגנון דומה למשחקים כמו wizard and the princess או mystery house.

3. בתחילת המשחק אתה נמצא בבניין משרדים בו אתה מקבל תדרוך על המשימה שלך ודרכון מזוייף. אני לא ממש זוכר מה היתה המשימה, אבל אני זוכר שאתה מקבל דרכון כי בתור ילד לא הכרתי את המילה הזו ואני זוכר שחשבתי בהתחלה שמדובר בדרקון :)

4. בשלב מסוים במשחק אתה מגיע לשדה תעופה (אבל לא היה לי כרטיס טיסה אז לא יכלתי להתקדם)

5. אפשר להגיע במשחק לפתח תקווה. הציור שמתאר את פתח תקווה הוא שורה של בניינים זהים. אפשר לכתוב ״צפון״ ו״דרום״ ואתה כביכול מתקדם ברחוב עם הבניינים אבל התמונה נשארת זהה. בסופו של דבר כותבים כיוון אחר ואז מגיעים חזרה לתל אביב.

6. אפשר לכתוב במשחק את הפקודה ״רמז״ ולקבל משפט שרומז על הצעד הבא במשחק. אני חושב שבשלב שנתקעתי במשחק (לא היה לי כרטיס טיסה אז לא יכלתי לעלות למטוס) הרמז היה משהו כמו ״צריך ללכת לרחוב שינקין״ אבל אני לא באמת זוכר איזה רחוב זה היה (כי לא הכרתי רחובות בתל אביב).

7. כמו שאמרתי אני לא זוכר איך קראו למשחק אבל זה היה משהו בסגנון ״המשימה: X״ (אולי אני טועה לגבי זה). נדמה לי שעל הקופסא של המשחק היה כתוב שמי שיסיים את המשחק ראשון יקבל פרס ולפחות אז בתור ילד חשבתי שמדובר על פרס בעולם האמיתי (כלומר אתה שולח לאיזושהי כתובת הוכחה שסיימת את המשחק ומקבל פרס) אבל יש סיכוי שלא הבנתי נכון והכוונה היתה שבסוף המשחק הדמות הוירטואלית מקבלת איזשהו פרס...

זהו. מקווה שמשהו מהפרטים למעלה מזכיר משהו למישהו... ניסיתי לתאר את המשחק כבר בכמה פורומים בעבר ואף אחד לא הכיר :)
סמל אישי של משתמש
Octarine
מנהל
מנהל

Re: מחפש קווסט ישראלי ישן שמתרחש בתל אביב

שליחה על ידי Octarine »

קווסטי הטקסט בעברית היחידים שאני מכיר הם ערס קווסט ושוקי קווסט אבל הם לא ממש נשמעים דומים לתיאור שלך.
מתן ק

שליחה על ידי מתן ק »

תודה! כן, אני מכיר את ערס קווסט ואת שוקי קווסט מדובר במשחק אחר :)
emh
משתמש רשום
משתמש רשום

שליחה על ידי emh »

יש מצב שמישהו תירגם את זאק מקרקן?
זה מה שזה הזכיר לי התיאור הזה,
למרות שהתיאור מתאים יותר למשחקים ישנים יותר,
זאק זה משחק באנגלית, ואחד הקווסטים הראשונים
עיקר הדמיון - שדה התעופה.
מתן ק

שליחה על ידי מתן ק »

שיחקתי בזאק מקרקן (אהבתי אותו מאוד!) זה לא תרגום שלו :)

רק כדי להבהיר - במשחק המדובר אין בכלל אנימציות - רק תמונות סטילס - סגנון משחק דומה מאוד ל-wizard and the princess, למרות שלא הכרתי את wizard and the princess כששיחקתי במשחק הזה:
https://www.youtube.com/watch?v=YvKKi1p3kuQ
סמל אישי של משתמש
Ingsoc
משתמש רשום
משתמש רשום
איש קשר:

שליחה על ידי Ingsoc »

נסה לחפש במאגר המגזינים הישנים, בגליונות מהשנים הרלוונטיות. אם באמת מדובר בפיתוח ישראלי של באג אז כמעט וודאי שהמשחק סוקר בוויז (שהיה בבעלות באג).
מתן ק

שליחה על ידי מתן ק »

רעיון מעולה!! אני אחפש בארכיון ואדווח אם אמצע משהו (אם כי יתכן שהמשחק יצא לפני תקופת וויז, ראיתי בויקיפדיה שוויז התחיל לצאת רק ב1991).

בכל מקרה, לא הכרתי את הארכיון הזה ושיהיה כיף לעבור עליו! :)

תודה!
מתן ק
משתמש רשום
משתמש רשום

שליחה על ידי מתן ק »

תודה על הקישור למאגר המגזינים הישנים - אני *חושב* שמצאתי את שם המשחק!

וויז לא עזר בסוף, כי הגליון הראשון יצא כמה שנים אחרי התקופה בה קניתי את המשחק. אבל בסופו של דבר אחרי שנברתי בכל הסריקות באתר, הגעתי לסריקת הקטלוג של TopSoft, ואני חושב שהמשחק שאני מחפש הוא ״חפש את המטמון״ שמופיע תחת הכותרת ״שעשועים״ בסריקה הזאת. תיאור המשחק הוא ״חפש את המטמון - משחק הרפתקאות חינוכי ומרתק.״ שם המשחק, התיאור, שם החברה, והסגנון של המשחקים האחרים שלהם שניתנים להורדה באתר גורמים לי לחשוב בסבירות די גבוהה שזה המשחק הנכון. עכשיו רק נשאר למצוא דרך לשחק במשחק :)
שלח תגובה הנושא הקודםהנושא הבא