סיקורים ומדיניות

אם חיפשתם במה לשתף את הקהילה בנושאים שלאו דווקא קשורים באופן ישיר למשחקים ישנים או ל"מסע אל העבר", זהו הפורום בשבילכם!

מנהלים: Gordi, Radioactive Grandpa, Octarine, Og, אופיר

Og
מנהל
מנהל

Re: סיקורים ומדיניות

שליחה על ידי Og »

אני מסכים עם כל מה שאתה אומר ברמת העקרון, R.G, אבל אני פשוט מאמין שלא יהיו תורמים. אני לא מדבר על כך שיהיה רק תורם מזדמן פעם ב-, אני מתכוון ממש לכך שלא יהיה אפילו אחד. זו דעתי, לפחות.
סמל אישי של משתמש
Radioactive Grandpa
מנהל
מנהל
איש קשר:

אחינו, כבר קבעת מי זה מי.

שליחה על ידי Radioactive Grandpa »

אוקי, אז זה לגבי הכיוון הזה. מה לגבי דרישות סף לסיקורים? מאמין שצריך לחדד אותן? מאמין שאפשר?

כמו שאמרתי בהודעה הראשונה, יתכן מאוד שלעולם לא ייעשה בזה שימוש. אני למשל לא יכול להתחייב לעבות סיקור כלשהו אם דבר כזה ייצא לפועל. אבל לערוך סיקור? זה כן (לא ממש להתחייב כמובן, אבל ברור לי שזה יקרה). חשבתי גם שאתה תתחבר יותר למה שאמרתי כאן:
Radioactive Grandpa כתב:[...] וגם יבין שזה בסדר שהתרומה שלו זעומה כי אין לו את הפנאי/יכולת לשפר באמת את הסיקור באופן שבו הוא יוכל להצהיר עליו: "עכשיו זה בסדר".
אני מניח ששנינו נתקלנו במצבים נוספים כאלה בעבר ודבר כזה יכול לשחרר את הפקק.
גם אם זה לא יקרה, נראה היה לי שהסיכוי שווה את היישום. אתה לא מסכים?
סמל אישי של משתמש
Gordi
מנהל ראשי
מנהל ראשי
איש קשר:

שליחה על ידי Gordi »

brother34 כתב:יש סיבות עקרוניות שאתה לא מגלה מראש מה אתה הולך להעלות?
לא ממש :-\
כלומר, אם שמת לב, כמה כמה זמן שהונהג פה נוהג של העלאה בשיטת Tick-Tock - כאשר כל Tick כולל העלאה של משחק ישראלי וכל Tock מביא איתו משחק לועזי.
על ה-Tick כנראה אין מה לדבר, מה שמשאיר את ה-Tock. ופה, רשימת המועמדים בדר"כ מגיעה משלושה מקורות:
  • פורום התאורים למשחקים
  • פינת תקליטורי האוסף
  • משחקים שסוקרו בעבר במגזיני מחשבים ישנים (וויז ושות')
הכוונה כמובן היא להוסיף משחקים שהקהל הישראלי נחשף אליו בעבר.
אז יש לי אוסף של כמה משחקים שהייתי רוצה להוסיף, ובכל כמה זמן אני מוסיף משחק או שניים מהפורום, אבל בגדול אין ממש רשימה מסודרת. מי שרוצה, מוזמן כמובן לעיין גם הוא ברשימת המקורות (שעות של הנאה!) ואם הוא נתקל במשהו מתאים, להציע סיקור, אני בהחלט אשמח :-)
אולי גם אפרסם את רשימת המועמדים הנוכחית שלי, אין לי כרגע שיקולים נגד אבל למען האמת מעולם לא שקלתי את העניין.
Radioactive Grandpa כתב:דרישות.
אין מסמך רשמי, אבל אני בדרך כלל מציע פסקת פתיחה, התייחסות לעלילה (אם ישנה), גרפיקה, סאונד, רמת קושי, מאפיינים ייחודיים, התרשמות כללית ופסקת סיכום. לא יודע אם היו נותנים לי ללמד הבעה בבי"ס על סמך הדוקטרינה הזו (ואולי דווקא ההפך) :-\. דבר כזה אמור להיות לפחות שלוש פסקאות, ומכאן מספר הקסם הידוע.
Radioactive Grandpa כתב:במערכות רבות הפרופורציה דומה, מספר "הקצינים" מועט ביחס לשאר אלה שנוטלים חלק במערכת. מההתנסות (המעטה יחסית) שלי עם הצד האחורי של ויקיפדיה בשנים האחרונות אני חושב שהמודל ממש לא מסתמך על אינספור עורכים בעלי פריבילגיות. אני משוכנע שרב השינויים שחלים בויקיפדיה לא עוברים את "אישורו" הרטרואקטיבי של שום מודרטור במשך שנים. אז על מה כן מבוסס? על כמה מנגנונים אוטומטיים לזיהויי השחתות (מבנה השינויים ותוכן השינויים), ועל התופעה המדהימה הזו שזה פשוט עובד. כמו שכל-כך מעטים האנשים שטורחים ללחוץ על לשונית העריכה שם, אלה שכותבים ערכים לעומת אלה שקוראים, כך גם מעטים האנשים שמדרדרים את הערך (ובכלל זה משחיתים) לעומת אלה שמשפרים אותו. זאת ההתרשמות שלי.
אין לי ניסיון עם הצד האחורי של ויקיפדיה, אבל ההנחה שלי תמיד הייתה שרוב השינויים עוברים אישור כלשהו (גם אם לא מקיף במיוחד). כך היה בפעמים הבודדות בהן הצעתי תיקונים אך ללא אסמכתאות.
Radioactive Grandpa כתב:ומי כבר יטרח להתערב בויקי הקטנה אצלנו? אני מבין מעט מאוד במנגנוני ההגנה במערכות ויקי אבל אני חושב שהשמיים הם הגבול, המערכת הזו מאוד גמישה לשינויים (כן, התכוונתי אכן להתבסס על מערכת ויקי קיימת, ודאי שלא ליצור כזו מאפס). נוסף למנגנונים הקיימים אפשר בטח להוסיף הגבלות נוספות, כמו מניעת הוספה של קישורים חיצוניים (מחוץ לדומיין של מסע) בדפי הערכים הפרונטליים למשתמשים בלי ההרשאות המתאימות. ואם העריכה אפשרית רק למשתמשים רשומים מנגנון הרישום יוכל למנוע את רב הספאם וההשחתה.
לא יודע, מספיק שיפרסמו קישור ל"סקי" ב"סטטוסים משנות התשעים" (מה שמביא איתו פרץ גולשים מיידי) ואחד הגולשים יחליט שהסיקור ארוך מדי ויחליף אותו ב"אחלה משחק, תורידו!!123". עד שמישהו מאיתנו יגיב, הנזק כבר יעשה.
במילים אחרות, לעולם לא תהיה פה מערכת פתוחה לציבור שמסוגלת להשפיע בזמן אמת על תוכן האתר, וזה בכלל לא פתוח לדיון. אפשרות אחרת היא ליצור מערכת שמאפשרת לבצע שיפוצים "אופליין", וצריכה לעבור אישור כלשהו על מנת להיות מוצגת באתר. זה כן בא בחשבון, אבל מביא אותי לנקודה הבאה:
Og כתב:אני פשוט מאמין שלא יהיו תורמים.
וגם אני קצת סקפטי :-\ מה שאומר שבהתחשב בעלות מול התועלת, אני אצטרך לדחות את המימוש של העניין הזה עד הלא נודע ומעבר :-(
אבל אני כן סומך עליכם ש
Radioactive Grandpa כתב:אין לנו תוכניות להסתלק מכאן בקרוב.
חסר לכם!
סמל אישי של משתמש
Radioactive Grandpa
מנהל
מנהל
איש קשר:

Gordi כתב:אולי גם אפרסם את רשימת המועמדים הנוכחית שלי, אין לי כרגע שיקולים נגד אבל למען האמת מעולם לא שקלתי את העניין.
נשמע אחלה דבר. על פניו חוץ מנדנודים לא מזיקים רק טוב יוכל לצאת מזה.

Gordi כתב:אין לי ניסיון עם הצד האחורי של ויקיפדיה, אבל ההנחה שלי תמיד הייתה שרוב השינויים עוברים אישור כלשהו (גם אם לא מקיף במיוחד). כך היה בפעמים הבודדות בהן הצעתי תיקונים אך ללא אסמכתאות.
אם השינויים שלך כללו קישורים חיצוניים (אהמ אהמ), אפשר להניח שזה הפעיל כמה מנגנוני אזהרה. בכל מקרה לא סביר להשוות ניטור, ולא משנה על ידי כמה אנשים, של יותר ממאה-אלפי ערכים לעומת מספר לכל היותר תלת-ספרתי של ערכים. לא אדם אחד וגם לא כמה יכולים לתת כיסוי של 24 שעות, אבל אדם אחד מספיק לבדו כדי לעקוב אחרי שינויים (בלתי קיימים) במספר כל-כך מועט של ערכים.
Gordi כתב:...ואחד הגולשים יחליט שהסיקור ארוך מדי ויחליף אותו ב"אחלה משחק, תורידו!!123". עד שמישהו מאיתנו יגיב, הנזק כבר יעשה.
אם להיות ריאליים וסקפטיים וכו' וזה, בלי להזכיר שוב את מנגנוני זיהוי ההשחתות שכמובן חלים על המקרה הזה, אני חושב שהסיכוי שזה יקרה קטן מהסיכוי שעוג יתרום לסיקור כלשהו בדרך הזו...
(ומעניין יהיה לעשות השוואת נזקים, נזק כזה בזמן מוגבל ולצד הכותרת "סיקור זה משתנה בלה בלה" לעומת דברים כאלה למשל... :P )
אני לא רואה בעיה שאם דבר כזה יתפקד רק לחיצת כפתור של מנהל תעדכן את התוכן באתר (אולי זה יפגע קצת באטרקטיביות מצד העורכים. לא יודע).

Gordi כתב:מה שאומר שבהתחשב בעלות מול התועלת, אני אצטרך לדחות את המימוש של העניין הזה עד הלא נודע ומעבר :-(
נו, אני ודאי לא נחשד כאדם שאינו מסוגל להפיק הנאה מדיוני סרק. :blackeye:
Og
מנהל
מנהל

שליחה על ידי Og »

Radioactive Grandpa כתב:מה לגבי דרישות סף לסיקורים? מאמין שצריך לחדד אותן? מאמין שאפשר?
אני מאמין שאתה יכול לעשות את זה כך שזה יצא טוב, כן.
Radioactive Grandpa כתב:גם אם זה לא יקרה, נראה היה לי שהסיכוי שווה את היישום. אתה לא מסכים?
את זה אפשר לשאול רק את מי שמיישם, ונכון לעכשיו הוא נראה הססן. לא יודע אם אפשר להאשים אותו.
סמל אישי של משתמש
Radioactive Grandpa
מנהל
מנהל
איש קשר:

Touché
סמל אישי של משתמש
הטופיק
משתמש רשום
משתמש רשום

שליחה על ידי הטופיק »

טוב, הגעתי לסיקור של Scorched Earth וראיתי עד כמה הוא עלוב ביחס לכבוד שמגיע לו.
אני תכוון לשנות אותו אחרי תקופת המבחנים (אם מבחינת גורדי זה בסדר), אז יש לך לקוח ראשון, R.G.
סמל אישי של משתמש
Radioactive Grandpa
מנהל
מנהל
איש קשר:

:thumbright:
סמל אישי של משתמש
Radioactive Grandpa
מנהל
מנהל
איש קשר:

ובכן, החלטתי להוציא את זה לפועל בדומה להצעה של גורדי, אבל יותר בגדול. בהנחה שגורדי לכל היותר לא יתבאס על זה... ;)

אני מציג בפניכם את ראשי התיבות הבאים של קהילת מסע אל העבר שהולכים להיות הלהיט הבא אחרי השת"ק: המכ"ש.

מיזם הכתיבה השיתופית של קהילת מסע אל העבר ב"ויקי מסע"

אל תיבהלו מהעמוד הארוך, אין שם משהו שאתם לא מכירים, וגם לא צריך להיבהל מזה שזה בויקי, מנגנון העריכה פשוט ביותר, ואין שום צורך להשתמש בקודים מסובכים לצרכים האלמנטריים שלנו. אתם מוזמנים להיכנס לכל ערך ברשימה ולערוך אותו כאוות נפשכם בצורה הכי פשוטה ולא מחייבת משום בחינה.

הנה הטופיק, סידרתי לך במה עוד לפני תקופת המבחנים הבאה. ;) (למרות שאני לא בטוח שלא התכוונת שרצית לשכתב אותו לבד, בלי קשר לרעיון שהעליתי כאן.)
רק צריך לראות שאין לגורדי התנגדות לצרף את Scorched Earth למיזם, הוא לא מופיע ברשימת הסיקורים לשיפוץ.
סמל אישי של משתמש
brother34
משתמש רשום
משתמש רשום

יפה אחלה וכו' וכו'

שליחה על ידי brother34 »

אני רק מציץ כרגע, אבל אולי כדאי באמת להוציא את המיזם הזה מכאן לשרשור נפרד (ואולי דביק) כי גם בויקי מתייחסים כל הזמן ל"שרשור המיזם" וגם כדי שיוכלו לגשת לזה ביתר קלות.
חוצמזה, כל הכבוד, עלה והצלח וחג שמח. תגובה יותר לענין - בבוא הזמן.
סמל אישי של משתמש
Radioactive Grandpa
מנהל
מנהל
איש קשר:

זו אכן הכוונה, עם קישור רלוונטי לאותו שרשור (וגם רשימה התחלתית של הצעות להוספה של סיקורים לשם ובקשה משאר החברים להוסיף לה), אחרי שגורדי יגיב וייתן את אישורו לכל העניין. העדפתי שלא להתחרפן פה עם עוד שרשור ועניינים לפני שגורדי מביע הסכמה.
brother34 כתב:תגובה יותר לענין - בבוא הזמן.
בבוא הזמן הקרוב אי פעם?
תתחיל להתכונן ולהעיר את שאר החבר'ה, זה בדרך להיות עוד מיזם שרק שנינו הולכים להשתתף בו... ;)

חג שמח.
סמל אישי של משתמש
Octarine
מנהל
מנהל

שליחה על ידי Octarine »

טוב, כתבתי סיקור ל-QfG1.
בקרוב אנשאללה גם סיקור ל-Last Crusade אבל כמו שאתם מכירים אותי זה בטח לא יקרה אף פעם.
סמל אישי של משתמש
brother34
משתמש רשום
משתמש רשום

שליחה על ידי brother34 »

נו, רק בשביל זה כבר היה שווה!
כפי שהבנתי מהויקי, כתבתי לך שם הערות בדף השיחה, מקווה שזה לא מסורבל מדי.
Radioactive Grandpa כתב:בבוא הזמן הקרוב אי פעם?
תתחיל להתכונן ולהעיר את שאר החבר'ה, זה בדרך להיות עוד מיזם שרק שנינו הולכים להשתתף בו... ;)
זה TM, אני מפחד להשתמש שלא יתבעו אותי.
נו, כבר רגילים...
סמל אישי של משתמש
Octarine
מנהל
מנהל

שליחה על ידי Octarine »

עניתי לך בויקי, וכשחושבים על זה, זה קצת מצחיק שאני מודיע לך פה.
נראה לי שיותר פשוט להגביל את הדיונים לפורום, ורק אם אתה רוצה לערוך או לתקן את הסיקור שלי תעשה את זה בויקי.
נערך לאחרונה על ידי Octarine ב ה' אפריל 24, 2014 10:38 am, נערך פעם 1 בסך הכל.
סמל אישי של משתמש
brother34
משתמש רשום
משתמש רשום

טוב, אני כבר מבולבל ידוע.

שליחה על ידי brother34 »

נכון, אבל כך הבנתי שזה אמור להתנהל. חוצמזה, כפי שכתבתי לך שם (כן זה באמת מצחיק) בכוונה לא נגעתי בסיקור שלך, במקרה הספציפי הזה.
בכל מקרה, נחכה לשמוע מה יש לסבא להגיד. דרך אגב, יש שם משהו עם רשימת מעקב אחרי דפים שאתה יוצר או משהו, (די הטביע אותי שם עמוד "הגדרות המשתמש" וכל הויקיקוד וכו') אולי זה יכול לקצר תהליכים.
שלח תגובה הנושא הקודםהנושא הבא