האתר המתחרה נסגר?

אם חיפשתם במה לשתף את הקהילה בנושאים שלאו דווקא קשורים באופן ישיר למשחקים ישנים או ל"מסע אל העבר", זהו הפורום בשבילכם!

מנהלים: Gordi, Radioactive Grandpa, Octarine, Og, אופיר

emh
משתמש רשום
משתמש רשום

האתר המתחרה נסגר?

שליחה על ידי emh »

כבר זמן רב שלא ראיתי באתר נוסטלגיה ולתמיד משחק חדש,
והאכזבה שלי ממיעוט הפעילות שם, גרמה לי להיכנס לכאן יותר,
אפילו אם אני לא גולש כאן כל שבוע לפעמים...
מאוד חבל לי שאתר ישראלי לשימור משחקים ישראלים נסגר.
Og
מנהל
מנהל

Re: האתר המתחרה נסגר?

שליחה על ידי Og »

סמל אישי של משתמש
עידן
מנהל
מנהל
איש קשר:

שליחה על ידי עידן »

התחיל עם ההודעה שלי מכאן:

viewtopic.php?p=121710#p121689" target="_blank

גם אני חשבתי שזה ראוי לנושא בפני עצמו בפורום דיבור חופשי, אך Og ו-RG טוענים שסופו עוד לא הגיע, אז...נחיה ונראה, אני מניח.
סמל אישי של משתמש
Ingsoc
משתמש רשום
משתמש רשום
איש קשר:

שליחה על ידי Ingsoc »

נראה ש-RG צודק ובאמת התוכן שלו יכנס ל-n00b (אאל"ט בעל האתר היה בעבר אחד הבעלים של אולדיז).

http://n00b.co.il/game.php?id=584" target="_blank
סמל אישי של משתמש
Radioactive Grandpa
מנהל
מנהל
איש קשר:

שליחה על ידי Radioactive Grandpa »

זו לא איזו היפותזה פרשנית, מה שאמרתי (חוץ מזה שככל הנראה יהיה מדובר במעין ארכיון), זה דיווח. איתי (הבעלים של n00b, ושותף-משנה או משהו כזה לניהול נוסטלגיה ולתמיד לשעבר) סיפר לי על האיחוד בעצמו. אם זה ייכשל, זה יהיה כנראה עקב חוסר תיאום בין השניים, וזה אגב לא תסריט מופרך מדי.
סמל אישי של משתמש
brother34
משתמש רשום
משתמש רשום

שליחה על ידי brother34 »

אז אתם רוצים להגיד לי, רשמית או לא רשמית, שפה זה האתר היחיד בעברית למשחקים ישנים?!
חתיכת אחריות היסטורית, אה? לשמר את הידע לדורות הבאים וכו' וכו' :blackeye:
סמל אישי של משתמש
עידן
מנהל
מנהל
איש קשר:

שליחה על ידי עידן »

brother34 כתב:אז אתם רוצים להגיד לי, רשמית או לא רשמית, שפה זה האתר היחיד בעברית למשחקים ישנים?!
חתיכת אחריות היסטורית, אה? לשמר את הידע לדורות הבאים וכו' וכו' :blackeye:
לא רק זה(וגם דיברנו על זה בעבר), אנחנו גם אחד הגדולים בעולם למשחקים ישנים.

אבל כן, אנחנו הולכים ומתמעטים...
סמל אישי של משתמש
brother34
משתמש רשום
משתמש רשום

שליחה על ידי brother34 »

וואו, באמת? ולא שאני מטיל ספק, אבל איך אתה בודק את זה? Alexa?
סמל אישי של משתמש
Ingsoc
משתמש רשום
משתמש רשום
איש קשר:

שליחה על ידי Ingsoc »

brother34 כתב:וואו, באמת? ולא שאני מטיל ספק, אבל איך אתה בודק את זה? Alexa?
אני חושב שהוא התכוון למספר המשחקים להורדה (בהשוואה נגיד ל-Abandonia), בכל מקרה היה בעבר דיון על זה.
דור123
משתמש רשום
משתמש רשום

שליחה על ידי דור123 »

לפי דעתי, מסע אל העבר ונוסטלגיה ולתמיד לשעבר, הם שני האתרים היחידים בעולם המציעים גרסאות מלאות של משחקים ישנים שלא היו Freeware במקור ונמכרו בחנויות, בחינם.
כמעט כל אתר באנגלית שמוקדש למשחקים ישנים, וכן אתרים המוקדשים למשחק ישן ספיציפי קלאסי, איננו מאפשר עד היום להוריד גרסאות מלאות של משחקים ישנים שנמכרו בחנויות בחינם, אלא רק את גרסת הדמו או ה-Shareware שלהם, כאשר את הגרסה המלאה הם עד היום מאפשרים רק לקנות בתשלום.
ניקח למשל את האתר הזה: http://www.doom2.net" target="_blank, המוקדש לדום 2. ניתן בו להוריד את דום 1 רק בגרסת ה-Shareware ולא בגרסה המלאה (אכן, את הגרסה המלאה הורדתי מהאתר. עד שהכרתי את האתר, לא ידעתי מאיפה משיגים את דום 1), כאשר את דום 2 לא ניתן להוריד בכלל, ובמקום זאת, יש קישור לאיפה אפשר לקנות את המשחק (זאת למרות שהמשחק הזה כבר איננו נמכר בחנויות), אשר מוביל לאתר של ID Software ששם אפשר רק לקנות את המשחק בתשלום.
גם האתר KeenWiki, לא מאפשר להוריד את כל משחקי קומנדר קין בחינם. הוא מאפשר להוריד רק את קין 1, חלומותיו של קין, את קין 4 וקין 6 (שלושת הראשונים מוצעים כמו באתר מאחר והם הופצו במקור בגרסאות Shareware. אולם קין 6 מוצע בגרסאת דמו ואת הגרסה המלאה יש לשלם). את קין 2, 3 ו-5 האתר מאפשר רק לקנות בתשלום אונליין.
גם את טריולוגיית המשחקים Cosmo's Cosmic Adventure, הורדתי מהאתר, מאחר ובאתרי משחקים באנגלית ניתן היה להוריד אך ורק את האפיזודה הראשונה (יעני Shareware). כנ"ל לגבי טריולוגיית Jill.
זו הסיבה לכך שמאז ששמעתי על האתר הזה, הפסקתי לחפש באינטרנט משחקים ישנים ממקורות מחו"ל. שכן רק פה אפשר למצוא משחקים ישנים בחינם ולא בתשלום או בגרסאות דמו/Shareware.
סמל אישי של משתמש
Radioactive Grandpa
מנהל
מנהל
איש קשר:

דור123 כתב:לפי דעתי, מסע אל העבר ונוסטלגיה ולתמיד לשעבר, הם שני האתרים היחידים בעולם המציעים גרסאות מלאות של משחקים ישנים שלא היו Freeware במקור ונמכרו בחנויות, בחינם.
האמירה הזו כל-כך מופרכת, שאלמלא היית כותב כאן באופן קבוע למדי, ואלמלא הכרתי כבר את הכתיבה שלך, הייתי עשוי לחשוד שאתה טרול. וזה נאמר מאדם שכמעט כופר בעצם קיומם של טרולים.

אולי כדאי שגם תקרא כאן קצת בפורום במקום רק לכתוב. מה אתה חושב שאנחנו עושים באינספור הפעמים שאנשים מבקשים מאיתנו הורדות של משחקים שאינם נמצאים אצלנו באתר?
דור123
משתמש רשום
משתמש רשום

שליחה על ידי דור123 »

Ingsoc כתב:נראה ש-RG צודק ובאמת התוכן שלו יכנס ל-n00b (אאל"ט בעל האתר היה בעבר אחד הבעלים של אולדיז).

http://n00b.co.il/game.php?id=584" target="_blank
הקישור נשבר ומחזיר שגיאה 404, וכאשר אני נכנס ל-n00b.co.il לדף הבית שלו, הוא לא נראה כמו שהוא היה נראה בעבר, ואינני יכול להוריד משחקי נוסטלגיה ממנו: http://www.n00b.co.il/?cat=388" target="_blank. יש מצב ש-n00b עצמם על סף פשיטת רגל?
סמל אישי של משתמש
Radioactive Grandpa
מנהל
מנהל
איש קשר:

n00b הוא לא אתר מסחרי, המונח "פשיטת רגל" לא ממש רלוונטי. או שסתם התכוונת שהוא בדרך להיסגר.
אם אני זוכר נכון, איתי מדי פעם העלה תהיות אם לוותר כליל על כל תחום ההורדות מהאתר שלו, ובמבט מרופרף נראה שהוא באמת עשה את זה (כמה חבל) ועכשיו האתר הוא רק הבלוג שלו.
בכל מקרה, אפשר לשלוח לו מייל ולשאול אותו. אני מאמין שהוא ישמח להשיב.
דור123
משתמש רשום
משתמש רשום

שליחה על ידי דור123 »

אכן התכוונתי שאני חושש ש-n00b הולך להסגר, אך משום מה לא ידעתי באיזה מונח לתאר זאת, ולא ידעתי שהמונח "פשיטת רגל" מתייחס אך ורק לאתר מסחרי.
כלומר עכשיו "מסע אל העבר" הוא המקור היחיד בעברית באינטרנט שאפשר להוריד ממנו משחקים ישנים?
סמל אישי של משתמש
brother34
משתמש רשום
משתמש רשום

The sun is the same in a relative way

שליחה על ידי brother34 »

דור123 כתב:כלומר עכשיו "מסע אל העבר" הוא המקור היחיד בעברית באינטרנט שאפשר להוריד ממנו משחקים ישנים?
מאז ומתמיד 8)
שלח תגובה הנושא הקודםהנושא הבא