הפן הטכני קל איתי

אם חיפשתם במה לשתף את הקהילה בנושאים שלאו דווקא קשורים באופן ישיר למשחקים ישנים או ל"מסע אל העבר", זהו הפורום בשבילכם!

מנהלים: Gordi, Radioactive Grandpa, Octarine, Og, אופיר

סמל אישי של משתמש
Radioactive Grandpa
מנהל
מנהל
איש קשר:

Re: הפן הטכני קל איתי

שליחה על ידי Radioactive Grandpa »

Og כתב:הפסקתי? אני? חס ושלום. אמנם עניתי בקצרה אבל עניתי. אם היית מבקש שאפרט בהרחבה .....
טוב, מכיוון שאני יודע שאינטליגנציה לא חסרה לך, הרשיתי לעצמי להניח שאתה יודע היטב שלענות לשאלות ששאלתי אותך לאחר מכן בתשובה: "כן, לא, וכן", מן הסתם לא מביאות את השואל על סיפוקו ואין שום צורך לחכות שגם ישאלו אותך "למה". לכן הנחתי שאתה כרגיל לא באמת רוצה להיכנס לזה (גם הנחתי, אבל כאן השארתי מקום גדול יותר לספק, שאתה יכול לתאר לעצמך שמענה כזה הוא לא רק בלתי-אינפורמטיבי, אלא גם פוגע. לא כיף להמשיך לשאול כשהצד השני משדר לך שאין לו זמן/כוח/עניין ממשי להסביר לך את העמדה שלו, או אשכרה מרשה לעצמו לחשוב שאתה מוכן להסתפק ב"כן לא שחור לבן". בכל מקרה, לא היה לי עניין לתבוע פה את עלבוני :), סתם לתשומת הלב).

אוקי, אני חושב שיש לנו איזה פער עמוק יותר באופן שבו אנחנו תופשים ידע, ומשם נובעים רב הדברים. הבן, אני שייך לכת מטורללת של סבים רדיואקטיביים. ואנחנו בכת ההזויה הזו מאמינים שידע רוצה להיות חופשי (במיוחד ידע/מידע הנוגע למוצרי תרבות, כי ידע כזה הוא בעל פוטנציאל גדול להיות מכונן שיח). ומתוך האמונה הזו אנחנו בכת פועלים עבור הפצת הידע (כמות) וזיקוק הידע (איכות), כאשר בעידן מוצף המידע, הנוכחי שבו אנו חיים - זיקוק חשוב יותר. זו למשל הסיבה למבוכה, שלמרות שהסבים הרדיואקטיביים מתנגדים לגניבה, ובכלל זה גם במה שמכונה "קניין רוחני", העמדה שלהם לגבי פיראטיות בעייתית - הם די אוהדים אותה.
אולי ההקדמה הזו יכולה להסביר קצת את החשיבות בעיני של "שלמות המקור". כל עוד כולנו עוסקים פה בשימור והפצת ידע לכלל ובהתנדבות, "לשם שמיים" ולא מתפרנסים מזה, "תוכן בלעדי" הוא בעיני מושג מיותר; שלב ראשוני שסופו לא להיות. עד שזה קורה, תפקידו של ה"בלעדי" הוא להוות תו תקן של איכות, לחזק עוד את מדד האיכות והחשיבות של המקור המפיץ. לשם גם מצטמצם בעיני המושג "קרדיט". גם זה, תפקידו שולי ביותר: תו תקן של איכות ותו לא. טוב, הוא גם מעין הכרת תודה, אבל הסבים הרדיואקטיביים כבר לא ילדים - הכרת תודה זה חשוב מאוד, אבל חשוב יותר שהידע הזה מופץ. בשביל זה אנחנו כאן.
אני למשל ממש, אבל ממש לא מבין, איזה טעם יש לסרוק תמונה ברזולוציה גבוהה של יותר מאלף-על-אלף פיקסלים (כל עוד אין בה טקסט קטן שאינו קריא ברזולוציות נמוכות), אבל עם חותמת מים ענקית. בשביל מה הרזולוציה הזאת? הסריקה האיכותית-לכאורה? ובשביל מה לשמור ב-png תמונות מסך? אם להשתמש בשאלות שלך - כדי לזהות משחק או להיזכר ברגע נוסטלגי, 300x300 יעשו את העבודה לא פחות טוב. אז מה, בשביל שלא יהיו שום ספקות שאתה בעצמך במו ידיך סרקת את זה? כגולש אקראי, מה בכלל אכפת לי? (מעבר לעקרון תו התקן כאמור, שהוא לא רלוונטי מאחר והוא גם ככה הופר במקרה הזה.)

אני לא מאמין ששכנעתי אותך להצטרף לכת שלי, אבל אני מקווה שלפחות הצלחתי להפוך את העמדה שלי מובנת יותר. סליחה שיצא ארוך. מקווה שלא שעממתי אותך.
Og
מנהל
מנהל

שליחה על ידי Og »

Radioactive Grandpa כתב:טוב, מכיוון שאני יודע שאינטליגנציה לא חסרה לך, הרשתי לעצמי להניח שאתה יודע היטב שלענות לשאלות ששאלתי אותך לאחר מכן בתשובה: "כן, לא, וכן", מן הסתם לא מביאות את השואל על סיפוקו ואין שום צורך לחכות שגם ישאלו אותך "למה". לכן הנחתי שאתה כרגיל לא באמת רוצה להיכנס לזה (גם הנחתי, אבל כאן השארתי מקום גדול יותר לספק, שאתה יכול לתאר לעצמך שמענה כזה הוא לא רק בלתי-אינפורמטיבי, אלא גם פוגע. לא כיף להמשיך לשאול כשהצד השני משדר לך שאין לו זמן/כוח/עניין ממשי להסביר לך את העמדה שלו, או אשכרה מרשה לעצמו לחשוב שאתה מוכן להסתפק ב"כן לא שחור לבן". בכל מקרה, לא היה לי עניין לתבוע פה את עלבוני :), סתם לתשומת הלב).
כל ההנחות שלך נכונות אבל קח בחשבון שיש נסיבות מקלות שאתה לא מודע להן ואני לא מעוניין לדבר עליהן. בנוסף קח בחשבון שהזמן שאני מקדיש לאתר מחולק בין לכתוב בפורום ולעבוד על נושאים טכניים, כך שאם אני עושה את א' אני לא עושה את ב'.
Radioactive Grandpa כתב:אנחנו בכת ההזויה הזו מאמינים שידע רוצה להיות חופשי
גם בכת מלכי הבשן אנו מאמינים בידע חופשי, אבל לא כל ידע... ישנם דברים שהשתיקה יפה להם. בנוסף, להגדיר סריקה של תמונה שמוגנת בזכויות יוצרים כ"ידע" זה בעייתי-משהו... אמנם בהקשר שבו היא נמצאת ובאופן שבו סביר להניח שיעשו בה שימוש ישנם שיקולים סבירים לשימוש במושג הזה, אבל עדיין...
Radioactive Grandpa כתב:כל עוד כולנו עוסקים פה בשימור והפצת ידע לכלל ובהתנדבות, "לשם שמיים" ולא מתפרנסים מזה, "תוכן בלעדי" הוא בעיני מושג מיותר; שלב ראשוני שסופו לא להיות. עד שזה קורה, תפקידו של ה"בלעדי" הוא להוות תו תקן של איכות, לחזק עוד את מדד האיכות והחשיבות של המקור המפיץ.
כל זה טוב ויפה אבל איכותו של המקור לא מעניינת את אלה שלא שמעו מעולם על המקור. והם לא שמעו על המקור בגלל שכל תוכן שהם חיפשו הם מצאו באתרים אחרים שלא מאמינים בתיאוריית ה"ידע החופשי" ודחפו את התכן הגנוב מה"מקור" באופן בוטה דרך קידום בחיפוש ו/או פרסומות (ע"ע האתרים שגבו כסף על התוכן של HOTU בזמן שהלז היה עדיין חי).
Radioactive Grandpa כתב:לשם גם מצטמצם בעיני המושג "קרדיט". גם זה, תפקידו שולי ביותר: תו תקן של איכות ותו לא. טוב, הוא גם מעין הכרת תודה, אבל הסבים הרדיואקטיביים כבר לא ילדים - הכרת תודה זה חשוב מאוד, אבל חשוב יותר שהידע הזה מופץ. בשביל זה אנחנו כאן.
הסיבות שאני עושה את מה שאני עושה הן לא קשורות להכרת תודה. אם לפעמים זה נראה ככה זה רק בגלל נסיבות המקרה שמטעות.
Radioactive Grandpa כתב:אני למשל ממש, אבל ממש לא מבין, איזה טעם יש לסרוק תמונה ברזולוציה גבוהה של יותר מאלף-על-אלף פיקסלים (כל עוד אין בה טקסט קטן שאינו קריא ברזולוציות נמוכות), אבל עם חותמת מים ענקית. בשביל מה הרזולוציה הזאת? הסריקה האיכותית-לכאורה?
ראשית, ברוב המוחלט של המקרים יש טקסט או גרפיקה שאינו קריא/שאינה ברורה ברזולוציות נמוכות, שנית, אין דין סריקה כלכידת מסך - כדי להשיג תמונה ברורה יש חובה לסרוק ברזולוציה גבוהה יותר כיוון שהסריקה באה מהעולם האמיתי ושם מספר הצבעים ומספר הפיקסלים הוא אינסופי. שלישית, כפי שאמרת, לצורך זיהוי, מה שמביא אותנו ל:
Radioactive Grandpa כתב:כגולש אקראי, מה בכלל אכפת לי?
לא אתיימר לדעת את דעתו של גולש אקראי, אבל אני כגולש כן אכפת לי אם תוכן נדיר שמצאתי באתר אינו גנוב ממקום אחר. ונוסף לגולשים זה יכול להרתיע מתחרים (שכבר לא קיימים לאחר מות נוסטלגייה) מלגנוב תוכן.
Radioactive Grandpa כתב:ובשביל מה לשמור ב-png תמונות מסך?
כיוון שמלבד העובדה שהתמונה יותר ברורה כך, הגודל (בבתים) שלה גם יותר קטן מאשר תמונה בכל פורמט אחר ברוב המקרים (בעיקר ברמות הצבעים הנמוכות) וכי זה טוב שיהיה סטנדרט שמצריך פחות עבודה כדי להשיג תוצאה אופטימלית וחסין לטעויות.

Radioactive Grandpa כתב:אני לא מאמין ששכנעתי אותך להצטרף לכת שלי, אבל אני מקווה שלפחות הצלחתי להפוך את העמדה שלי מובנת יותר. סליחה שיצא ארוך. מקווה שלא שעממתי אותך.
דבריך לעולם לא משעממים אותי, לקרוא אותם כחמישים פעם כדי להבין מה לעזאזל אתה רוצה ממני - כן. (אבל בקטנה, זה חלק מהקסם האישי שלך :) )
אני מבין את העמדה שלך יותר מאשר מקודם אבל אתה צודק, אף אחד מאיתנו לא יצליח לשכנע את השני בצדקת דרכו.
מה שכן, אודה לך אם תוכל לקבל את עמדתי בנושא ובהתחשב בעובדה שאני מתייג בחותמת מים רק סריקות של משחקים אשר אני מעלה ואשר לא היו קיימים ברשת לפני כן ולא כאלה שעלו לפני המשחק "רז בעיר עתיד", ככה שאנו מדברים רק על כמה משחקים בודדים, אז אם תוכל לא לקצוף עלי ולקבל את זה כאחת מתופעות הלוואי של ההזדקנות אני אשמח. מה אתה אומר, כסבא אל סבא, תוותר לי הפעם? ;)
סמל אישי של משתמש
Radioactive Grandpa
מנהל
מנהל
איש קשר:

Og כתב:קח בחשבון שהזמן שאני מקדיש לאתר מחולק בין לכתוב בפורום ולעבוד על נושאים טכניים, כך שאם אני עושה את א' אני לא עושה את ב'.
הנה הוא שוב הג'וקר, הקלף המנצח והמוכר שלך. :lol: בסדר גמור.
Og כתב:מה שכן, אודה לך אם תוכל לקבל את עמדתי בנושא ובהתחשב בעובדה שאני מתייג בחותמת מים רק סריקות של משחקים אשר אני מעלה ואשר לא היו קיימים ברשת לפני כן ולא כאלה שעלו לפני המשחק "רז בעיר עתיד", ככה שאנו מדברים רק על כמה משחקים בודדים, אז אם תוכל לא לקצוף עלי ולקבל את זה כאחת מתופעות הלוואי של ההזדקנות אני אשמח. מה אתה אומר, כסבא אל סבא, תוותר לי הפעם? ;)
אני לא קוצף חלילה וויתרתי לך עוד לפני שהתחלנו. :) יש לך מספיק R.G-Credit® בשביל לרסס על כל תמונה שלי במחסן "עוג המלך של כל הבשנים היה פה", למחוק את ההודעה הזו, ולשלוח לי תכנית שתוריד לי משהו מהאינטרנט ברקע ללא ידיעתי, ואני עדיין אשהה את השיפוט שלי.
אבל למה אתה מתכוון בקבלה של עמדתך בנושא? כלומר, הפעם זה אתה ששאלת אותי למה זה מפריע לי, אז מה זה אומר לקבל את עמדתך (כמובן, תחת ההכרה שהעמדה שלי לא השתנתה)? להפסיק לבטא את ההתנגדות שלי או לרמוז עליה? להפסיק להשלות את עצמי שיש לי סיכוי להשפיע על העמדה שלך או גורדי? לא להציע עזרה בתיוג מעודן יותר או גיבוש חלופות?
או שהכוונה פשוט לוותר על תגובה מפורטת לכל הנקודות שעלו כאן?
Og
מנהל
מנהל

שליחה על ידי Og »

Radioactive Grandpa כתב:הנה הוא שוב הג'וקר, הקלף המנצח והמוכר שלך. :lol: בסדר גמור.
אתה רומז שאני לא באמת מתעסק בעניינים טכניים? :scratch:
Radioactive Grandpa כתב:אז מה זה אומר לקבל את עמדתך (כמובן, תחת ההכרה שהעמדה שלי לא השתנתה)? להפסיק לבטא את ההתנגדות שלי או לרמוז עליה? להפסיק להשלות את עצמי שיש לי סיכוי להשפיע על העמדה שלך או גורדי? לא להציע עזרה בתיוג מעודן יותר או גיבוש חלופות?
או שהכוונה פשוט לוותר על תגובה מפורטת לכל הנקודות שעלו כאן?
כל התשובות נכונות במידת מה, אם כי לא הייתי מנסח אותן בצורה כזו בוטה, בטח שלא כדרישות כאילו אתה חייב לי משהו אבל העיקרון מאחוריהן יציב, כלומר אם כל הרמיזות שלך על כמה שאתה מתעב את החותמות נועדו סתם כדי לשחרר קיטור, אדרבא, באמת שלא אכפת לי, אבל אם הן נועדו לנסות לשנות את דעתי, אני לא חושב שיש טעם. זה כל מה שניסיתי להגיד.
Og כתב:בקרוב אני אערוך את ההודעה הזו ואכתוב שם משהו שהוא מעין תזכורת בשבילי, אני לא יודע אם זה כ"כ יעניין אותך אבל בכל מקרה אני אכתוב גם הודעה נוספת בעניין בשרשור הזה לכשאערוך את ההודעה.
כמובטח, ערכתי את ההודעה. כאמור, זה בעיקר בשבילי ופחות משהו פומבי.
סמל אישי של משתמש
Radioactive Grandpa
מנהל
מנהל
איש קשר:

Og כתב:אתה רומז שאני לא באמת מתעסק בעניינים טכניים? :scratch:
ודאי שלא, להפך. אני רומז שדברים לעולם לא מגיעים למיצוי עקרוני, כרגיל תחת איום מגבלת הפנאי. (שיהיה ברור - זה שחרור קיטור, לא נסיון לשנות את אורחותיך :) )
Og כתב:כמובטח, ערכתי את ההודעה. כאמור, זה בעיקר בשבילי ופחות משהו פומבי.
המ. הרשימות שלך לעצמך הרבה יותר מהנות מהקודים המקוצרים שלי ב-notepads. עכשיו אני מבין למה הזמן דוחק, ולמה להסתפק בהנאה שבעניינים הטכניים במקום להתקשקש כאן. ;)
סמל אישי של משתמש
Gordi
מנהל ראשי
מנהל ראשי
איש קשר:

שליחה על ידי Gordi »

Og כתב:לבדוק באופן שטחי את פריצת המשחק עוגי.
לפני שאתה הולך על זה, הנה כמה טיפים מהבדיקה השטחית שלי:
  • נראה שהצבע נשמר בכתובת 0:9C77C.
  • נראה שהחיה נשמרת בכתובת 0:9C494.
  • יצרתי מיפוי (חלקי) של התשובות הנכונות, הצבעים והחיות. תוכל למצוא אותו פה. שם לב שישנם 3 גליונות.
  • נראה שבהנתן חיה מסוימת וצבע מסוים שהמחשב בחר, ניתן (באמצעות הדיבאגר) לשנות את החיה לחיה אחרת ולבחור בתשובה הנכונה עם החיה החדשה והצבע הישן. לא ניתן לעשות אותו דבר עם הצבע.
  • ייתכן שקוארדינטות העכבר נשמרות בכתובות 0FFD:22FF ו-0FFD:2303.
כמובן, אשמח מאוד אם תשתף אותי גם בתהליך הפריצה ולא רק בתוצר הסופי, אם הדבר ייצא אל הפועל.
סמל אישי של משתמש
Radioactive Grandpa
מנהל
מנהל
איש קשר:

Radioactive Grandpa כתב:
Gordi כתב:אין, ואם תשאל אותי, צריך להפטר מהעטיפה השניה.
[...]
מה הבעיה בעיניך?
אז גם אתה לא רוצה להיכנס לזה? :>
או שסתם פספסת?
סמל אישי של משתמש
Gordi
מנהל ראשי
מנהל ראשי
איש קשר:

שליחה על ידי Gordi »

פספסתי, אבל עכשיו נדמה לי שאני גם לא רוצה כל כך להכנס לזה :-P.
בגדול, אף פעם לא אהבתי את הרעיון של סריקות עטיפות של משחקים לועזיים. אתה אולי יכול לנחש למה, ואם אתה רוצה להרחיב את הדיון בוא נקח את זה לפרטי.

ואם כבר פספוסים -
Gordi כתב:
Og כתב:אז הנה הסריקות של שפיץ
זה רק אני או שהקובץ מכיל את הסריקות המקוריות שהעלת?
ולסיום, עוד פרט טריוויה בנוגע ל-Oogi:

התוכן של הקובץ Intro.stk בכתובת 0x104A10 נראה כך:

קוד: בחירת הכל

05 63 01 03 1a 00 fe 40 07 70 5f 65 6c 65 70 68
אבל, אם משנים את ה-40 ל-84 ומפעילים את המשחק, הוא מדלג מעל מסך ההגנה. למרבה הצער, משהו בהמשך מתחרבש ואז אי אפשר לצאת מהמשחק :-(
Og
מנהל
מנהל

שליחה על ידי Og »

Gordi כתב: ואם כבר פספוסים -
Gordi כתב:
Og כתב:אז הנה הסריקות של שפיץ
זה רק אני או שהקובץ מכיל את הסריקות המקוריות שהעלת?
למען האמת, לא ממש הבנתי את השאלה.
סמל אישי של משתמש
Gordi
מנהל ראשי
מנהל ראשי
איש קשר:

שליחה על ידי Gordi »

העלת שני ארכיונים בשרשור הזה עם עטיפות למשחקים - אחד עבור כל העטיפות שיש לך מלבד "שפיץ", והשני עבור העטיפות של "שפיץ". אולם - שני הארכיונים מכילים את אותם הקבצים - כל העטיפות מלבד "שפיץ". כלומר, לא קיבלתי עדיין את העטיפות של "שפיץ".

ועוד שתי פרוטות בעניין עוגי:

התוכן של הקובץ Intro.stk בכתובת 0x104A00 נראה כך:

קוד: בחירת הכל

15 08 63 fe 40 03 73 65 71 01 80 17 1e 01 25 15
וגם הפעם, אם משנים את ה-40 ל-84 (במקום מה שהצגתי בהודעה הקודמת, לא בנוסף) מדלגים על מסך ההגנה. הפעם המשחק אפילו מתפקד כמו שצריך, וניתן לצאת ממנו כשורה. הבעיה היא שהשינוי הזה גם גורם לדילוג מעל מסך הפתיחה של המשחק.

וחוץ מזה, אם במקום השינוי הנ"ל משנים את ה-08 ל-05, מקבלים מצב שבו מוצג מסך הפתיחה ומדלגים מעל מסך ההגנה ואפשר לצאת מהמשחק כמו שצריך, אבל הוא בשפה אחרת :-)

בקיצור, אני הולך וממצה את יכולותי...
Og
מנהל
מנהל

שליחה על ידי Og »

Gordi כתב:העלת שני ארכיונים בשרשור הזה עם עטיפות למשחקים - אחד עבור כל העטיפות שיש לך מלבד "שפיץ", והשני עבור העטיפות של "שפיץ". אולם - שני הארכיונים מכילים את אותם הקבצים - כל העטיפות מלבד "שפיץ". כלומר, לא קיבלתי עדיין את העטיפות של "שפיץ".
אה, המילה "מקוריות" בילבלה אותי.
אוקיי, אני חושב שהבנתי איפה הייתה הטעות שלי: הסריקות היו בתת תיקייה שנקראת OLD כיווצתי את כולן עם ווינראר והשם שווינראר נותן בברירת מחדל הוא שם התיקייה, אז שיניתי את old.rar ל- upload.rar והעליתי את הקובץ.
אח"כ כשמצאתי את העטיפות של שפיץ, העתקתי אותן לאותה תיקייה ואז כיווצתי את שתיהן ושוב שיניתי את שם הקובץ מ old.rar ל- shpits.rar והעליתי. אלא מה, כיוון שבדקתי כרגע ויש לי שני קובצי RAR שהם old.rar (מכיל את העטיפות של שפיץ) ו-shpits.rar (מכיל את כל שאר העטיפות) אני מניח ששיניתי את השם של upload.rar במקום old.rar ולכן הטעות.

אניוויז:
http://www.upf.co.il/file/898643844.html" target="_blank
סמל אישי של משתמש
Gordi
מנהל ראשי
מנהל ראשי
איש קשר:

שליחה על ידי Gordi »

מעולה, תודה!
הוספתי את הסריקות, וככל הידוע לי סיימנו עם הנושא הזה.
סמל אישי של משתמש
Gordi
מנהל ראשי
מנהל ראשי
איש קשר:

שליחה על ידי Gordi »

ועוד קצת בעניין "עוגי":
היה לי רעיון קצת חוראני לגבי פריצת המשחק על ידי שימוש במידע שפרסמתי פה קודם, ועד שעוג יגיע ויעשה את זה כמו שצריך.
הנה הורדה:
http://www.upf.co.il/file/875230099.html" target="_blank

עוג, השאלה הזאת מופנית בעיקר אליך אבל כמובן שכולם מוזמנים לחוות דעה - עד כמה זה מביש לפרסם את הגרסה הזו באתר באופן רשמי?
אם תעיף מבט ב-Go.bat אני בטוח שתבין פחות או יותר מה עשיתי שם.
סמל אישי של משתמש
brother34
משתמש רשום
משתמש רשום

כשעוגי נופל ביער

שליחה על ידי brother34 »

אתה לא מתכוון לזה שאין סאונד, נכון?
נראה שעדיין אני היחיד פה ששיחק בזה ובזה
גורדי2

שליחה על ידי גורדי2 »

לא (את הסאונד צריך להפעיל דרך Setup.exe קודם, כן?).
שלח תגובה הנושא הקודםהנושא הבא