ה"בועות" בשער האתר

אם חיפשתם במה לשתף את הקהילה בנושאים שלאו דווקא קשורים באופן ישיר למשחקים ישנים או ל"מסע אל העבר", זהו הפורום בשבילכם!

מנהלים: Gordi, Radioactive Grandpa, Octarine, Og, אופיר

סמל אישי של משתמש
Radioactive Grandpa
מנהל
מנהל
איש קשר:

ה"בועות" בשער האתר

שליחה על ידי Radioactive Grandpa »

משהו שרציתי לומר כבר מאז, יחד עם התמיהה איך לא נערכה מסיבה לאור הבוקר עם יום הולדתו התשיעי של האתר...

הבועות הן עסק די חדש. כשהן היו שלש, הן עשו שבירת מבנה מעניינת לעין וזה הוסיף לנראות של שער האתר, מבחינה חיובית. השדרוג הבועי החדש מאד מבורך מבחינת התוכן. מבחינת העיצוב - קצת מעמיס/מאיים. אני מאד בעד שזה ישאר, אבל לדעתי זה דורש מגע קל של גראפיקה. להוסיף איזה אייקון גדול ומאיר פנים (אבל פחות "תמונתי", שהבועות החדשות תבדלנה בזהות שלהן מהשלש הישנות, "רומולטור", "פורום" וכו') לכל בועית כזו - לדעתי יחיה את כל השער ויקל על גולשים חדשים להבין מה בנמצא.

כרגיל עם העצות שלי, קל להגיד ופחות לעשות... בימים אוטופיים יותר (בפנסיה?) לא הייתי מתחיל את הדיון הזה בלי ליצור את האייקונים האלו בעצמי. אבל, כמו שברור, אין לי ממש זמן... (לפחות אני יכול להציע את התוכן שלהם, או לפדבק בעניין, אם טיזינג זה לא מספיק...)
סמל אישי של משתמש
Octarine
מנהל
מנהל

Re: ה"בועות" בשער האתר

שליחה על ידי Octarine »

אני חולק על עמיתי המכובד.
אני חושב שהעיצוב של העמוד הראשי נקי ונעים לעין, אין בו הרבה טקסט ולכן הוא מאוד ברור. לדעתי הוספה של תמונות רק "תרעיש" ותיצור עומס חזותי. קח דוגמה מגוגל, לא מיאהו!.
סמל אישי של משתמש
Radioactive Grandpa
מנהל
מנהל
איש קשר:

המחשה:

תמונה
תמונה

[עריכה]
ותזכורת קטנה למי שלא מדמיין את זה בעמוד השער: שתי העמודות התוחמות את העמוד מימין ומשמאל (ניווט בקטגוריות, סטטיסטיקה) - כולן רק טקסט. בהחלט נקי. בהחלט הרבה טקסט חיוור.
[עוד עריכה]
וגוגל זה לוותר על הבועות בכלל. :)
סמל אישי של משתמש
Octarine
מנהל
מנהל

שליחה על ידי Octarine »

טרי פראצ'ט כתב:
Sable went up to the counter.
"Hello-my-name-is-Marie," said the girl behind the counter. "How-can-I-help-you?"
"A double blaster thunder biggun, extra fries, hold the mustard," he said.
"Anything-to-drink?"
"A special thick whippy chocobanana shake."
She pressed the little pictogram squares on her till. (Literacy was no longer a requirement for
employment in these restaurants. Smiling was.)
Then she turned to the chubby man behind the counter.
"DBTB, E F, hold mustard," she said. "Choc-shake."
"Uhnnhuhn," crooned the cook. He sorted the food into little paper containers, pausing only to brush
the graying cowlick from his eyes.
"Here y'are," he said.
סמל אישי של משתמש
Gordi
מנהל ראשי
מנהל ראשי
איש קשר:

שליחה על ידי Gordi »

קודם כל, אין ספק שזו הצעה מעניינת, וההדגמה שלך מוצאת חן בעיני.
אבל - יש עוד כמה דברים שצריך להתחשב בהם.
הדבר הראשון שצריך לקחת בחשבון הוא שעושה רושם שהמסך שלך יחסית רחב, ולכן כל בועה יוצאת מאוד מרווחת.
לי, למשל, אין מסך רחב, וברזולוציה של 1024x768 זה נראה הרבה יותר צפוף, כך שלא בטוח שיש מקום לתמונה משמעותית (שלא נדבר על 2.64% מגולשי האתר שעדיין משתמשים ב-800x600... ;-) )
הדבר השני הוא אכן התמונות עצמן - אמנם הבאת דוגמא מאוד יפה, אבל זה בהחלט לא יהיה קל למצוא את התמונה המתאימה עבור כל אחת מהבועות (שלא נדבר על כך שזה מאוד יקשה להחליף את התוכן של הבועות).
מצד שני, לא עולה יותר מדי כסף לנסות, ועושה רושם שיש לרעיון פוטנציאל.
אולי כדאי להתחיל מלהציע תמונות שיילכו עם כל בועה. אפשר אפילו לחפש דוגמאות באתרי Stock Photos ואם זה ייצא מוצלח, חלק מתקציב האתר יוקצה למען רכישת התמונות.
סמל אישי של משתמש
עידן
מנהל
מנהל
איש קשר:

שליחה על ידי עידן »

Gordi כתב:קודם כל, אין ספק שזו הצעה מעניינת, וההדגמה שלך מוצאת חן בעיני.
אבל - יש עוד כמה דברים שצריך להתחשב בהם.
הדבר הראשון שצריך לקחת בחשבון הוא שעושה רושם שהמסך שלך יחסית רחב, ולכן כל בועה יוצאת מאוד מרווחת.
לי, למשל, אין מסך רחב, וברזולוציה של 1024x768 זה נראה הרבה יותר צפוף, כך שלא בטוח שיש מקום לתמונה משמעותית (שלא נדבר על 2.64% מגולשי האתר שעדיין משתמשים ב-800x600... ;-) )
הדבר השני הוא אכן התמונות עצמן - אמנם הבאת דוגמא מאוד יפה, אבל זה בהחלט לא יהיה קל למצוא את התמונה המתאימה עבור כל אחת מהבועות (שלא נדבר על כך שזה מאוד יקשה להחליף את התוכן של הבועות).
מצד שני, לא עולה יותר מדי כסף לנסות, ועושה רושם שיש לרעיון פוטנציאל.
אולי כדאי להתחיל מלהציע תמונות שיילכו עם כל בועה. אפשר אפילו לחפש דוגמאות באתרי Stock Photos ואם זה ייצא מוצלח, חלק מתקציב האתר יוקצה למען רכישת התמונות.
מגניב. כמה תקציב יש לאתר? אנחנו עשירים?
סמל אישי של משתמש
Radioactive Grandpa
מנהל
מנהל
איש קשר:

עזוב כמה תקציב... מה עם משכורות?!
1024x768, הא? מה זה, אתה גם לא מושך דיבידנד? לאן הולך הכסף? אצטרך לרמוז ללינדנשטראוס לעשות פה איזה ביקורון...
Gordi כתב:הדבר הראשון שצריך לקחת בחשבון הוא שעושה רושם שהמסך שלך יחסית רחב, ולכן כל בועה יוצאת מאוד מרווחת.
כן, הבנתי את הבעיה כאן בדיוק אחרי ששלחתי את זה. בדוגמה הספציפית שלי (הכוונה לאייקון) אין בעיה להקטין את זה. והתמונות לא צריכות להיות מורכבות - להפך, משהו יותר אייקוני (ומשהו בעל רקע שקוף, שניתן יהיה להוסיף אפקט מעודן כמו צל).

אני שמח שחבבת את הרעיון. מבחינת תוכן לתמונות (לא שיהיה קל למצוא את זה אם אף אחד לא יוכל ליצור זאת), זה מה שאני מציע:
פינת החידות - סימן שאלה מורכב מניאון עם אורות מנצנצים ברקע (משהו שרומז לשעשועון)
עזרה - גלגל הצלה (מה שעשיתי)
משחקים שלא זוכרים את שמם - זכוכית מגדלת (גם רמז ל"סייר התמונות" שמקושר שם וגם לעבודת בילוש - פורום תיאורים למשחקים)
תקליטורי אוסף - קומץ תקליטורים...
הנבחרים - גביע זכיה
מולטיפלייר - שני גיימפדים שחוטיהם קשורים

חוץ מהחידון, כולם מאד פשוטים.
סמל אישי של משתמש
Gordi
מנהל ראשי
מנהל ראשי
איש קשר:

שליחה על ידי Gordi »

מגניב, אני אנסה לשחק עם זה בשבוע הקרוב, עם דגש על האפשרות להוסיף את הגרפיקה רק למי שרזולוציית המחשב שלו מאפשרת זאת.
נראה אם זה אפשרי ולא בעייתי.
עידן כתב:מגניב. כמה תקציב יש לאתר? אנחנו עשירים?
Radioactive Grandpa כתב:עזוב כמה תקציב... מה עם משכורות?!
אולי הייתי צריך לכתוב:
Gordi כתב:חלק מ"תקציב האתר" יוקצה למען רכישת התמונות.
במרכאות כפולות ומכופלות...

לצערי ה"תקציב" עדיין לא מספיק גדול בשביל משכורות, אני מוכן להתפשר על מכתבי המלצה :-)
סמל אישי של משתמש
עידן
מנהל
מנהל
איש קשר:

שליחה על ידי עידן »

מכתבי המלצה זו התחלה יפה. איפה נרשמים?
סמל אישי של משתמש
Gordi
מנהל ראשי
מנהל ראשי
איש קשר:

שליחה על ידי Gordi »

ההרשמה היא במייל בלבד.
סמל אישי של משתמש
אופיר
מנהל
מנהל

שליחה על ידי אופיר »

הרבה אתרים היום מבקשים "תרומות" בכדי לממן הוצאות (בעיקר לשרת עצמו), דרך PAYPAL וכאלה.
למה כאן לא ?

ככה בשליפה, לא נראה לי שותיקי הפורום (ואני בינהם) יתנגדו לתרום כמה שקלים.
סמל אישי של משתמש
Octarine
מנהל
מנהל

שליחה על ידי Octarine »

בתיאום מושלם עם התגובה של אופיר:
http://www.haaretz.co.il/captain/spages/1191193.html" target="_blank
Og
מנהל
מנהל

שליחה על ידי Og »

כשמצאתי לראשונה את האתר, הצעתי לתרום כמה שקלים למטרה, ולגורדי הצעתי להכניס אפשרות כזו (עם PAYPAL). בזמנו הוא לא רצה. לאחר מכן, שוב הזכרתי זאת:
viewtopic.php?p=63827#p63827" target="_blank
ושוב הרעיון נפל בין הכסאות.

היום דברים השתנו, הפרסומות (קצת) יותר מכניסות והשרתים/דומיינים יותר זולים, אע"פ שעכשיו יש לאתר לא פחות מ-4 שרתים בתשלום (אולי אפילו יותר)...
אבל בכל זאת... אני לא אומר שעכשיו אני מתנגד לרעיון - אבל אני כבר פחות תומך בו.
סמל אישי של משתמש
Radioactive Grandpa
מנהל
מנהל
איש קשר:

מה גם שיש אנשים מסוימים שתורמים בערך המוסף שהם מוסיפים בעצמם למקום, שווי תרומתם האישית לא נופלת כלל מתמורה כספית. :)
סמל אישי של משתמש
עידן
מנהל
מנהל
איש קשר:

שליחה על ידי עידן »

Og כתב:כשמצאתי לראשונה את האתר, הצעתי לתרום כמה שקלים למטרה, ולגורדי הצעתי להכניס אפשרות כזו (עם PAYPAL). בזמנו הוא לא רצה. לאחר מכן, שוב הזכרתי זאת:
viewtopic.php?p=63827#p63827" target="_blank
ושוב הרעיון נפל בין הכסאות.

היום דברים השתנו, הפרסומות (קצת) יותר מכניסות והשרתים/דומיינים יותר זולים, אע"פ שעכשיו יש לאתר לא פחות מ-4 שרתים בתשלום (אולי אפילו יותר)...
אבל בכל זאת... אני לא אומר שעכשיו אני מתנגד לרעיון - אבל אני כבר פחות תומך בו.
אחח...אנשים טובים כתבו בשרשור שנתת...

ול-RG-נהה...Show me the money! :twisted:

בצחוק...יש פה בהחלט הרבה(טוב, הרבה זה מונח יחסי) חבר'ה מעולים לחלוטין
שלח תגובה הנושא הקודםהנושא הבא