[הורדה] אתה חושב שאתה חכם - חגיגת טריוויה מטורפת

הפורום הראשי של האתר. מחפשים קישור למשחק אבוד? מנסים להפעיל משחק ולא מצליחים? מצאתם קישור לא פעיל? נתקעתם במהלך משחק ואתם זקוקים לעזרה? יש לכם חידוש/הערה/הארה? זה המקום בשבילכם!

מנהלים: Gordi, Radioactive Grandpa, Octarine, Og, אופיר

Og
מנהל
מנהל

[הורדה] אתה חושב שאתה חכם - חגיגת טריוויה מטורפת

שליחה על ידי Og »

שם המשחק: אתה חושב שאתה חכם
שמות נרדפים: אתה חושב שאתה חכם?
חברה: מִשׂגב מערכות ופקאן הפקות פיתחו והד ארצי הפיצה.
שפה: עברית (ישראלי מקורי)
שנה: 1998
מערכת הפעלה: חלונות 95 עד XP (אולי גם ויסטה, לא בדקתי)
שם קובץ: smartcd
סוג כיווץ: WinRAR SFX
גודל מכווץ: 197MiB
גודל לאחר פריסה: 345MiB
עזרים: סיקור:
אתם יודעים, הרושם הראשוני שיש לנו על בן אדם יכול להיות מוטעה לפעמים...
אני זוכר את הפעם הראשונה שראיתי את טל פרידמן בטלוויזיה, זה היה בתוכנית בשם "שערוריה", תוכנית קומית שכל קשר בינה לבין קומדיה הוא מקרי בהחלט, ישבתי שעות וחיפשתי קטעים מצחיקים בכמה פרקים אך לשווא, התוכנית דמתה יותר לטרגדיה יוונית מאשר לקומדיה.
אני זוכר שאמרתי על טל פרידמן: "הבנאדם הזה לא יוכל להצחיק גם אם חייו יהיו תלויים בכך".
קיבינמט כמה שטעיתי...
הדרך לגילוי הטעות שלי עברה דרך "חלומות בהקיציס", "החטא ועונשו" וכמובן, "ארץ נהדרת", אך ראשיתה דווקא במשחק קטן ומדהים אשר נשא את השם המחייב: "אתה חושב שאתה חכם"

אם נביט על היסטוריית משחקי המחשב הישראלים נגלה שמשחקי הטריוויה תופסים חלק נכבד ממנה, בניגוד לחלק שתופסים משחקי הטריוויה בשאר העולם. מה יש לנו עם טריוויה? אם הייתי מוכרח לנחש הייתי מהמר כי הסיבה היא שפשוט יותר קל לתכנת אותם אבל אולי זה גם בגלל שרוב הישראלים באמת חושבים שהם חכמים? (ככתוב: כולנו חכמים, כולנו נבונים, כולנו מעלימים מס) תהא הסיבה אשר תהא, בורכנו בכמה ממשחקי הטריוויה הטובים בעולם ולעניות דעתי, הטוב שבהם הוא לא אחר מאשר המשחק הזה (2 פחות טוב לדעתי). השילוב בין ההומור המטורף של טל פרידמן ותמר ורון לשאלות המתוחכמות (מתחכמות היא מילה יותר מתאימה...) נעשה בצורה מושלמת וההפתעות הקטנות האלה (ראו כותרת "טיפים וטריקים" מטה בעמוד זה) ממש עושות את הרגע. המשחק אמנם יחודי בהרבה תחומים, אך התחום הכי בולט הוא ניסוח השאלות והקטגוריות, שכן בניגוד לכל משחק טריוויה אחר אשר בוחן את הידע שלכם ואולי גם את המהירות, משחק זה בוחן גם את הבנת הנקרא והאינטליגנציה, למעשה הבנת הקטגוריות והשאלות לרוב קשה יותר מלענות על השאלות עצמן, ישנן קטגוריות קלות להבנה, למשל זה ברור ש"אליו נתרום את גופינו" מתכוון למדע, אבל נסו להבין מה אומרת הקטגוריה "Hit the Road Jack" מבלי לנסות אותה כמה פעמים...
נקודת אור נוספת של המשחק היא שכאשר עונים על תשובה(לא משנה אם נכונה או לא) שהשאלה אליה הייתה מסובכת, טל מסביר את השאלה והתשובה בהומור אך בבירור.
אחד הדברים שאני יותר אוהב במשחק הוא צורת התכנות שלו וללא ספק כאן נעשתה עבודה נהדרת - המשחק פועל על חלונות XP ללא בעיה ואת המהירות של "המלכודת" ניתן לכוון כך שתרוץ במהירות סבירה גם במחשבים החדשים ביותר כיום. התלונה היחידה שיש לי על המשחק הזה היא מספר השאלות המועט, יש בסביבות ה500 שאלות(לא כולל המלכודת) בגרסה המלאה, למרות שכתוב שיש יותר מ1000.
מהלך המשחק:
בתחילה יש לבחור את מספר השחקנים(1,2 או 3) ואח"כ להקיש את שמות השחקנים, למשחק יש כמות עצומה של שמות אותם קורא טל. אם שמכם הוא אחד מן השמות הנפוצים (משה, צבי, יוגב, דורית וכו') יש סיכוי טוב מאוד שטל יקרא בשמכם בכל פעם שיהיה צורך לפנות אליכם. לאחר מכן ניתן לכל שחקן מקש זמזם, המקשים תמיד זהים ומתוכננים כך שלא משנה אפילו אם אתם שלושה - לכל אחד מכם יהיה נוח ללחוץ על הזמזם שלו.
עכשיו ניתן לבחור בסיבוב קצר(5 שאלות+מלכודת ) או ארוך (17 שאלות+מלכודת) אם אתם רוצים אפשר לשמוע את ההוראות ויאללה למשחק: הסכומים שרשומים משמאל לקטגוריות הם הסכומים שעליהם תהמרו, כמו בכל משחק טריוויה, ככל שסכום ההימור גבוה יותר כך גוברת גם רמת הקושי של השאלה. לאחר שטל קורא את השאלה ואת ארבע התשובות האפשריות יש לכם 10 שניות לבחור אחת מהן. אם ישנם שניים או שלושה שחקנים השחקן שרוצה לענות צריך ללחוץ על הזמזם שלו ואז יש לו 5 שניות לבחור את התשובה, אם רק שחקן אחד משחק אין צורך ללחוץ על הזמזם(אבל אפשר) וניתן ישר לבחור בתשובה - שימו לב שכל עוד לא לחצתם על הזמזם ולא עניתם לא ירדו לכם נקודות! אפילו אם אתם משחקים לבד, אז חִשבו טוב לפני שאתם מהמרים.
השאלה האחרונה היא המלכודת: 5 שאלות(בסיבוב הקצר) או 10 שאלות(בסיבוב הארוך) מופיעות על המסך בזו אחר זו וארבע תשובות מתעופפות לכל שאלה(גם כן בזו אחר זו), יש לבחור את הנכונה ע"מ לקבל 2000 דולר, בחירה מוטעית תגרוף קנס של 2000 דולר. לאחר המקבץ הראשון של השאלות הן יופיעו שוב באותו הסדר למקרה שפיספסתם שאלה או שתיים בפעם הראשונה.
בכל שלב למעט בזמן שאילת שאלה ניתן להביא את התפריט ע"י לחיצה על ESC.
ו... זהו... תהנו!
עוג

תמונות(ללחוץ להגדלה):
תמונה תמונה תמונה תמונה תמונה תמונה תמונה תמונה תמונה תמונה תמונה תמונה תמונה תמונה תמונה תמונה תמונה תמונה תמונה תמונה תמונה תמונה תמונה תמונה תמונה

הורדה
לחצו כאן כדי להוריד את "אתה חושב שאתה חכם".

הוראות הפעלה לחלונות XP
יש לפרוס את הקובץ שהורד, תיווצר תיקייה בשם SmartCD, יש להכנס לתיקייה ולהפעיל את הקובץ Setup.exe - לאחר מכן יש לעקוב אחר ההוראות (הן בעברית).
לאחר סיום ההתקנה אין למחוק את התיקייה SmartCD, המשחק זקוק לה.
אם המלכודת רצה לכם מהר מדי(סביר להניח שכן) ניתן לכוון את המהירות שלה ע"י הפעלה של הקובץ config.exe אשר ממוקם בתיקיית המשחק (ברירת המחדל היא c:\program files\trivia).
למביני עניין בלבד: אם אתם רוצים למחוק את התיקייה שממנה התקנתם(SmartCD), העתיקו ממנה את התיקייה Sound לתוך הספרייה בה מותקן המשחק (ברירת המחדל היא C:\Program Files\Trivia), הורידו את הקובץ הבא:
http://masa0000.googlepages.com/ChangeCD.zip
עִרכו אותו עם עורך הרשימות ושנו את:
C:\\Program Files\\Trivia\\sound
למיקום אליו העתקתם את התיקייה Sound.
כעת הפעילו את הקובץ ותוכלו למחוק את תיקיית ההתקנה.

במידה והמחשב מתלונן על קובץ DLL בשם Msvbvm50.dll - ניתן להוריד אותו מהאתר של מיקרוסופט (מומלץ לא להוריד אותו מאתר אחר מטעמי אבטחה).

טיפים וטריקים
אם שמות אלו יוכנסו בשם השחקן הם יגררו יחס מיוחד מטל:
בן זונה | זין | אבא | אלוהים | חרא | כוס | כוס אוחתק | מניאק/מנייק/מאנייק (וכו') | אמא | אפיפיור | טמבל | ישו | זיון
כמו כן, אם לא יוזן שם תוך זמן קצר, טל יבחר שם מצחיק בשבילכם (אותו כנ"ל לגבי מין(אם לא נבחר מס' שחקנים המשחק יוצא לחלונות))

כאשר המשחק יופעל בזמנים הללו טל יתייחס אליהם:
1 באפריל (יום השקר) | 1 במאי (חג הפועלים) | 20 בדצמבר (יום ההולדת של טל פרידמן) | 24 בדצמבר (חג המולד) | 31 בדצמבר (סילבסטר) | חצות ואילך (עד שעות הדמדומים) | יום העצמאות | שישי בערב | חנוכה | יום כיפור | מוקדם בבוקר | פסח | פורים | ראש השנה | שבת בערב | שבועות | סוכות

*אם אתם נתקלים בצ'יט, טריק או תגובה מיוחדת שלא רשומה פה אנא רשמו אותה באשכול הזה ואני אצרף אותה לחלק ה"טיפים וטריקים".

להורדת עוד משחקים נדירים הכנסו לשרשור שיתוף הקבצים!
נערך לאחרונה על ידי Gordi ב ש' דצמבר 02, 2017 5:34 pm, נערך 7 פעמים בסך הכל.
Og
מנהל
מנהל

שליחה על ידי Og »

אני עדיין לא סגור על זה ב100% שהגרסה שהעליתי היא הגרסה המלאה לגמרי (Retail) אפע"פ שלא רשום על הדיסק שזה דמו... אני כל הזמן מנסה לברר פרטים נוספים וברגע שתהיה לי תשובה מוצקה אני אדווח פה.

אגב, לגורדי או מישהו אחר שמבין ב PHPBB: אין דרך לכתוב טקסט נטוי המשתרע על יותר משורה אחת בלי לדפוק את כל ההודעה?
אורח

שליחה על ידי אורח »

תודה רבה. *מוריד*
אורח

שליחה על ידי אורח »

אגב, למה ממגהאפלואוד? כמעט בלתי אפשרי להוריד עם זה מישראל. מה רע בPeer2Mail?
Og
מנהל
מנהל

שליחה על ידי Og »

אנונימי כתב:אגב, למה ממגהאפלואוד? כמעט בלתי אפשרי להוריד עם זה מישראל. מה רע בPeer2Mail?
על מה אתה מדבר? אין שום קשר לאם אתה מישראל, מארה"ב או מקזחסטן, ההגבלה היחידה היא שאי אפשר להוריד שני קבצים גדולים אחד אחרי השני (צריך לחכות כמה שעות) והיא קיימת לא משנה באיזו מדינה אתה.

אם אתה מדבר על הזמנים שהיה כתוב:
Sorry, all of the available download slots for you country(Israel) are occupied
אז זה אומר שכבר הרבה חודשים לא ניסית להוריד ממגהאפלוד <אמוטיקון של קריצה>
(אפרופו אמוטיקונים, WTF קרה להם?)

[עריכה]
אגב, אתה Houou ?
סמל אישי של משתמש
astralc
משתמש רשום
משתמש רשום

שליחה על ידי astralc »

איך מאיטים את המלכודת? זה זז מהר מדי.
Og
מנהל
מנהל

שליחה על ידי Og »

astralc כתב:איך מאיטים את המלכודת? זה זז מהר מדי.
שיט! ידעתי ששכחתי משהו :o

אני מייד מוסיף את זה להוראות ההפעלה.

[עריכה]
נוסף. תודה על ה Heads up.
סמל אישי של משתמש
mario
משתמש רשום
משתמש רשום
איש קשר:

שליחה על ידי mario »

תודה, באמת אוהב את המשחק הזה, עכשיו רק צריך לקוות שאתה חושב שאתה חכם 2 ייפסיק להימכר ואז נוכל להוריד גם אותו!
Og
מנהל
מנהל

שליחה על ידי Og »

גם הוא כבר לא נמכר מזמן, אבל בכל זאת להעלות משחק שמעל שנת 2000 חורה לגורדי(ואני מסכים איתו) אז אני לא אעלה את 2 (לפחות לא בזמן הקרוב...).

אבל איתי אמר שהוא יעלה את 2 לנוסטלגיה בקרוב... אם אני אזכור אני אכתוב לך הודעה פרטית כשזה יקרה.
סמל אישי של משתמש
C-man
מנהל
מנהל

שליחה על ידי C-man »

יש לך שם שגיאת כתיב: "הבנאדם הזה לא יוכל להצחיק גם חייו יהיו תלויים בכך". (סיקור יפה)

למה לא הפכת את התמונה האחרונה :?
Og
מנהל
מנהל

שליחה על ידי Og »

תודה על ההערה ועל המחמאה, תיקנתי את טעות הדפוס.
אבל לא הבנתי על איזו תמונה אתה מדבר ולמה להפוך אותה?

[עריכה]
אוקי, הבנתי התכוונת לסריקה, אני אעשה את זה עכשיו

[עריכה2]
בוצע. עוד תיקונים לפני שאני מוסיף את ההורדה לשרשור שיתוף הקבצים?
סמל אישי של משתמש
Gordi
מנהל ראשי
מנהל ראשי
איש קשר:

שליחה על ידי Gordi »

Og כתב:(אפרופו אמוטיקונים, WTF קרה להם?)
האמוטיקונים קיבלו שדרוג קטן וזכו לאיחוד משפחתי עם כמה ידידים מעבר לים... ;-)
וכל הכבוד על ה"הפקה" שהצטרפה למשחק!
:wav:
סמל אישי של משתמש
C-man
מנהל
מנהל

שליחה על ידי C-man »

אוקי, אני מקבל את השגיאה הבאה כשאני מנסה להפעיל:
תמונה

אחרי השגיאה אני יכול לגשת לתפריט ולבחור המשך - שום דבר לא קורה וזה נשאר באותו מסך (ואפשר להגיע לתפריט שוב), יציאה - לצאת מהמשחק, והתחל מחדש- מגיע שוב לשגיאה..

[עריכה]

מופנה לגורדי (ההודעה הראשונה שלי) -
אבל מה עם הרגילים ..?

(אגב, יש שם כמה כפילויות)
נערך לאחרונה על ידי C-man ב ה' אפריל 12, 2007 8:51 pm, נערך פעם 1 בסך הכל.
ET
משתמש רשום
משתמש רשום
איש קשר:

שליחה על ידי ET »

זה לא כזה סוד שאפשר להוריד את 2 בEmule...

קשה לי להאמין שיש יותר משלוש גירסאות , בטח מדובר בכמה תיקוני באגים או כיווץ יותר טוב.
Og
מנהל
מנהל

שליחה על ידי Og »

C-Man, תוכל בבקשה ללחוץ על פרטים ולצלם את המסך איתם (אם זה פחות מעמוד אחד) וגם לשלוח לי את הקובץ error log שבתיקיית המשחק?

תודה.

אגב, גם אני לא רואה את האייקונים הרגילים מלבד שניים:

תמונה
שלח תגובה הנושא הקודםהנושא הבא