מדריך לשימוש בתכנה D-Fend

הפורום הראשי של האתר. מחפשים קישור למשחק אבוד? מנסים להפעיל משחק ולא מצליחים? מצאתם קישור לא פעיל? נתקעתם במהלך משחק ואתם זקוקים לעזרה? יש לכם חידוש/הערה/הארה? זה המקום בשבילכם!

מנהלים: אופיר, Gordi, Radioactive Grandpa, Octarine, Og

סמל אישי של משתמש
Radioactive Grandpa
מנהל
מנהל
איש קשר:

שליחה על ידי Radioactive Grandpa » ו' נובמבר 03, 2006 1:23 am

C-man כתב:ובקשר לאייקונים, אתה מוכן גם לשתף או שאתה מעדיף לשמור אותם לעצמך? (לא שתיהיה לי בעיה אם זה)
מוכן לשתף לכל המעוניין. (הם אגב נראים הרבה יותר טוב בחלונות. חלון התצוגה של D-Fend לא תומך בערוץ אלפא כמו ה-XP.)
בעבר הצעתי לשתף את זה באתר, אבל גורדי עסוק מדי...
C-man כתב:כשאני משחק במשחקים דרך D-FEND אני רואה אותם רק על חלק קטן מן המסך (כשאני במסך מלא). גיליתי שזה קורה בגלל ההגדרה fullresolution=Default, כשבדוסבוקס ההגדרה היא על fullresolution=original אבל בD-FEND אין את הערך הזה, ואני לא רוצה לשנות כל משחק ידנית דרך הקונפיגוריציה שלו.. מה אני עושה?
אמר astralc נכון. אתה יכול להוסיף את הערך דרך ה-Change Dynamic Options.
אחר-כך תוכל לבחור באפשרות הזו ב-Default Configurations כדי שכל פרופיל שתיצור יהיה מקובע על הערך בברירת המחדל.

אגב, אני מבין שאתה משתמש בגרסה האחרונה הרשמית (2.0.62.42) לפני ה-Beta? גם אני.
אני מניח שאתה מבין למה D-Fend לא תומכת בזה? הרי היא תומכת רשמית ב-0.63, ששם היו שתי הגדרות - fullresolution ונוספת: fullfixed שפשוט מאפשרת או מבטלת את השימוש ב-fullresolution. ב-0.65 ביטלו את fullfixed ואיחדו אותה עם fullresolution (שהערך original מבטל אותה).
לא בדקתי, אבל אני מאמין שה-Beta מעודכנת בשינוי הזה.

C-man כתב:אגב, מישהו יודע איך לבטל את מקשי הקיצור של דוסבוקס כמו CTRL + F9? אני צריך להשתמש בזה אבל לא יכול..
כן, אפשר לשנות את זה דרך ה-Keymapper של DOSBox. לחץ על Ctrl+F1.
(בחר ב-ShutDown [עם העכר], לחץ על Del ושמור)

חוצמזה, מה נסגר עם הפורום היום? הוא מגמגם בצורה מזוויעה.

Og
מנהל
מנהל

שליחה על ידי Og » ו' נובמבר 03, 2006 6:03 am

Radioactive Grandpa כתב:חוצמזה, מה נסגר עם הפורום היום? הוא מגמגם בצורה מזוויעה.
כן, ממש נורא. למיטב זכרוני בפעם הקודמת זה הסתדר לבד, נקווה רק שזה יקרה מהר...

סמל אישי של משתמש
C-man
מנהל
מנהל

שליחה על ידי C-man » ו' נובמבר 03, 2006 7:41 am

אוקי, בעזרתכם הסתדרתי עם הקטע של המסך, תודה. בקשר למקש קיצור, אני מעדיף לא למחוק אותו לגמרי, אלה שהוא (ואחרים) לא יהיו פעילים בזמן שאני מריץ תוכנה מסויימת.

ובקשר לאייקונים, אני אשמח אם תשלח לי אותם/תעלה אותם לאינטרנט.

*בעעע אני לא יכול לשלוח הודעות כמעט*

סמל אישי של משתמש
Radioactive Grandpa
מנהל
מנהל
איש קשר:

שליחה על ידי Radioactive Grandpa » ו' נובמבר 03, 2006 9:07 am

כשאתה שומר את ההגדרות החדשות שאתה יוצר ב-Keymapper אלה נשמרות בקובץ חיצוני (בשם keymapper.txt בברירת מחדל). כך שאתה יכול להשתמש בו (או לא להשתמש בו) עם איזה פרופילים (קבצי conf שונים) שלך שתרצה, כשאתה מריץ את התכנה שלך.
אם לא ברור לך איך - אסביר.
אגב, בטח שמת לב ב-Keymapper שאתה לא חייב למחוק אלא גם לשנות את כל הקיצורים כאוות נפשך?

אילו אייקונים? אתה רוצה לבחור מתוך רשימה של כולם?

סמל אישי של משתמש
C-man
מנהל
מנהל

שליחה על ידי C-man » ו' נובמבר 03, 2006 11:56 am

אוקי, הבנתי את העניין עם ה keymapper והסתדרתי (וכן, שמתי לב שאפשר לשנות את הקיצורים..), אבל יש לי עוד שאלה קטנטנה: איך אפשר לשנות את הכתובת של קובץ הקיצורים ישירות מD-Fend ולא מקובץ ה-conf של הפרופיל?

אתה יכול פשוט לשים את כל האיקונים בקובץ RAR או משהו בסגנון..

[עריכה]

נראה שהפורום חזר לקדמותו.

סמל אישי של משתמש
Gordi
מנהל ראשי
מנהל ראשי
איש קשר:

שליחה על ידי Gordi » ו' נובמבר 03, 2006 2:32 pm

כל הכבוד! יופי של מדריך :P
אני אכניס אותו לאתר השבוע...

האם זה בסדר אם אני אוסיף שקבצי הפעלה של משחקים יכולים להגיע גם עם סיומת COM?
ובקשר לאייקונים - כנראה שכחתי מכך, אני אשמח לקבל את האייקונים שיצרת ולהעלות אותם לאתר.

סמל אישי של משתמש
Radioactive Grandpa
מנהל
מנהל
איש קשר:

שליחה על ידי Radioactive Grandpa » ו' נובמבר 03, 2006 5:27 pm

C-man כתב:איך אפשר לשנות את הכתובת של קובץ הקיצורים ישירות מD-Fend ולא מקובץ ה-conf של הפרופיל?
בדיוק כמו שאמרתי על שימוש מתקדם: דרך לשונית ה-Custom Sets.

אוקי, כיווצתי את כל האייקונים הרלוונטים למשחקי DOS (וואו! זה כיווץ לפחות מרבע!).
http://rapidshare.com/files/1819145/Icons.rar
זו אגב, פעם ראשונה שאני מעלה קובץ לשרת אכסון (שאינו תמונה). אז אם למישהו יש הצעות ייעול או משהו...

אני מעדיף לא להעלות את הקובץ הזה למעמד רשמי כי הוא בתהליך מתמשך. יש גם כמה סיפריות שעדיין לא גמורות.

בעניין האייקונים שהעליתי - כמעט כולם הם ICL ולא ICO, שזה ספריית אייקונים (מה שאומר שיש הרבה יותר מ-74 בסך-הכל). כשתפתח אותם בבחירת סמל ב-Windows (במאפייני קיצור הדרך שתיצור) תוכל לבחור מכמה.
אבל ב-D-Fend כל העסק עם האייקונים מוגבל מאד. אני לא זוכר כי זה היה ממש מזמן, אבל בעבר התעסקתי עם זה הרבה וראיתי בדיוק איך רצוי להתעסק עם ספריית האייקונים של D-Fend, שזה כולל לערוך את האייקונים עצמם ולהוריד מהם כמה תבניות (האייקונים שאיגדתי לא מתואמים במיוחד לשימוש ב-D-Fend, אלא ב-Windows מחוצה לה). הייתי שופך פה ממה שאני זוכר, אבל אני מבין שבכל מקרה זה לא יעזור מכוון שאיש פה לא מתעסק בעריכת אייקונים[?].

בכל מקרה, אפשרות ה-Add בסיפרייה המובנית של D-Fend לא תומכת בסיפריות ואפשר להוסיף רק אייקונים בודדים (ICO). אם אתה רוצה להכניס אותם לספרייה תאלץ להפריד אותם מה-ICL שלהם. האמת היא שאני גם לא זוכר עכשיו למה, אבל בעבר שמתי לב שעדיף ברב המקרים להוסיף את האייקונים לסיפרייה ידנית (להכניס אותם לתיקיית הסיפרייה בתוך תיקיית ההתקנה של D-Fend) על פני הפונקציה Add בסיפרייה דרך התכנה.

לעזאזל, אני כותב המון. אני מקווה שלא אבדתם בכל ההוראות האלה.

Gordi כתב:האם זה בסדר אם אני אוסיף שקבצי הפעלה של משחקים יכולים להגיע גם עם סיומת COM?
סבבה. כלומר, חשבתי על זה אז, אבל לא זכורות לי רק תוכנות שמשתמשות בזה, והמדריך בסך הכל מיועד למשתמשים "מתחילים"... אבל אם נראה לך שצריך להוסיף (אם אתה מכיר למשל משחק פופולרי שאכן משתמש ב-COM כקובץ ההפעלה הנחוץ לו), אז בכיף.

[עריכה]
הובא לידיעתי שהקובץ נפל. תוכלו למצוא כתובת מעודכנת כאן.
נערך לאחרונה על ידי Radioactive Grandpa ב ש' אפריל 14, 2007 8:34 pm, נערך פעם 1 בסך הכל.

סמל אישי של משתמש
astralc
משתמש רשום
משתמש רשום

שליחה על ידי astralc » ו' נובמבר 03, 2006 6:07 pm

star control 2- בשביל לעבור את ההגנה של המשחק צריך להפעיל את קובץ הcom.
alley cat - קובץ ההפעלה הוא בסימת com.

אפשר גם להוסיף שאפשר להפעיל bat. ברוב המשחקים מהאתר קובץ ההפעלה מוסתר ויש bat שמראה את הלוגו ואז מפעיל את המשחק.

סמל אישי של משתמש
C-man
מנהל
מנהל

שליחה על ידי C-man » ו' נובמבר 03, 2006 6:09 pm

הסתדרתי עם זה עכשיו.. בפעם הקודמת זה לא עבד לי כי לא ציינתי את שמה שאני רוצה לשנות נמצא תחת [sdl].. תודה.

Og
מנהל
מנהל

שליחה על ידי Og » ו' נובמבר 03, 2006 6:09 pm

Radioactive Grandpa כתב:אז אם למישהו יש הצעות ייעול או משהו...
:lol: :lol:
Radioactive Grandpa כתב:איש פה לא מתעסק בעריכת אייקונים[?].
קשה למצוא תחום שקשור למחשבים שלא ניסיתי, לפחות קצת... זה כלל גם אייקונים, לפני קרוב ל10 שנים אם אני זוכר נכון, עם תוכנה בשם Microangelo (גרסה 3 או 4, כבר לא זוכר).
אבל כבר מזמאאאאן איבדתי עניין...

סמל אישי של משתמש
C-man
מנהל
מנהל

שליחה על ידי C-man » ו' נובמבר 03, 2006 6:10 pm

astralc כתב:star control 2- בשביל לעבור את ההגנה של המשחק צריך להפעיל את קובץ הcom.

אפשר גם להוסיף שאפשר להפעיל bat. ברוב המשחקים מהאתר קובץ ההפעלה מוסתר ויש bat שמראה את הלוגו ואז מפעיל את המשחק.
גם אפשר לקבוע שקובץ ההפעלה הוא קיצור דרך..

סמל אישי של משתמש
Radioactive Grandpa
מנהל
מנהל
איש קשר:

שליחה על ידי Radioactive Grandpa » ו' נובמבר 03, 2006 7:31 pm

Og כתב:קשה למצוא תחום שקשור למחשבים שלא ניסיתי, לפחות קצת... זה כלל גם אייקונים, לפני קרוב ל10 שנים אם אני זוכר נכון, עם תוכנה בשם Microangelo (גרסה 3 או 4, כבר לא זוכר).
אבל כבר מזמאאאאן איבדתי עניין...
MicroAngelo קיימת כל-כך הרבה זמן?... וואו...
מוזר שאמרת גרסה 4 או 3 (אגב, בדקתי באתר שלהם עכשיו והתכנה נוצרה רק לפני כ-10 שנים). זכרתי שלפני 5 קראו לה "98", או משהו בסגנון. יש עכשיו 6, אגב. יש גם את Creation, שיש בה רעיונות חמודים לאללה, אבל היא מפוצצת בבאגים ותיסגר לפני שתספיק לשמור את כל מה שעשית...

המממ... אז מה אתה אומר בעצם? אני מניח שגם ב-D-Fend אתה מעדיף שלא להתעסק יותר מדי... בכל מקרה, למעוניינים (איזה מעוניינים איזה, מי יטרח אפילו לקרוא את זה...), על פי הזיכרון:
D-Fend לא בוחרת נכון את תבניות האייקון הזמינות על פי מה שהיא יכולה להציג. אם יש לכם כזו עם ערוץ אלפא, D-Fend תשתמש בה על אף שהיא יכולה להציג רק True-color, וכל האזורים שמשתמשים בשקיפות יהיו שחורים ומכוערים. כך שמה שמומלץ לעשות על מנת שהאייקונים יראו טוב ב-D-Fend, הוא להשאיר רק תבנית של True Color ולמחוק את זו המתואמת ל-XP, או להמיר אותה במידה ואין True-color קיימת. נדמה לי ש-D-Fend תמיד תשתמש ב-32*32 במידה והתבנית קיימת, אך ייתכן שיש תנאים שאני לא זוכר, שבגינם עדיף למחוק את כל התצוגות האחרות (48*48 ).
למרות זאת, כשיוצרים קיצור דרך לפרופיל האייקון שלו מן הסתם יוצג בצורה הנכונה. כך שהשאלה היא איפה אנחנו רוצים שזה יראה טוב. אם בשתי האפשרויות, כדאי להכניס סמלים ערוכים לספרייה ב-D-Fend, ואת סמל קיצור הדרך לשנות אחר-כך ידנית לסמל המקורי.
עוד עניין הוא שלמרבה התסכול - גם כשקיימת תצוגת 16*16, D-Fend במצב רשימה (שהוא הרי 16*16) מציגה בכל זאת את תבנית ה-32*32 בהמרה (מכוערת אחושרמוטה) ל-16*16. (אז אם מישהו רוצה להשתמש אך ורק במצב רשימה ולא אכפת לו ממצב הסמלים - שיימחק את כל התצוגות שאינן 16*16 True color).

C-man, הורדת? מסתדר עם זה?

סמל אישי של משתמש
Radioactive Grandpa
מנהל
מנהל
איש קשר:

שליחה על ידי Radioactive Grandpa » ו' נובמבר 03, 2006 7:36 pm

astralc כתב:star control 2- בשביל לעבור את ההגנה של המשחק צריך להפעיל את קובץ הcom.

סבבה, אז שיהיה com. הסיומת bat כבר מצויינת במדריך כמובן.

סמל אישי של משתמש
C-man
מנהל
מנהל

שליחה על ידי C-man » ו' נובמבר 03, 2006 7:50 pm

Radioactive Grandpa כתב: C-man, הורדת? מסתדר עם זה?
הורדתי, אבל כדי להפריד את האייקונים מהסיפרייה שלהם אני אצתרך תוכנה מיוחדת לא? יש המלצה על אחת חינמית (או מלאה עם הורדה)?

סמל אישי של משתמש
Radioactive Grandpa
מנהל
מנהל
איש קשר:

שליחה על ידי Radioactive Grandpa » ו' נובמבר 03, 2006 8:24 pm

לא חינמית... Microangelo כמובן.
(בוודאי תוכל למצוא ב-Emule)

שלח תגובה הנושא הקודםהנושא הבא